Lot motoparalotnią zaczyna się tak naprawdę kilka godzin przed startem. W dzień lotu, spoglądasz co chwile w niebo i zastanawiasz się, jak wygląda świat z góry i czy w czasie lotu będzie ładna pogoda.

Kilka minut wcześniej pojawiasz się na lotnisku i zaczynasz czuć niesamowitą atmosferę świata Ikarów. Widzisz, jak dookoła garstka zapaleńców pragnie wzbić się w niebo – awionetkami, szybowcami, motolotniami i motoparalotniami. Zaczynasz oddychać pasją i emocjami. Tak zaczyna się niezwykła przygoda.

Lot motoparalotnią - Przygotowania i pierwsze wrażenia

Kiedy nadchodzi czas lotu, wsiadasz do uprzęży, nakładasz kask i zaczynasz słyszeć szum silnika. Przez kilka sekund się rozpędzasz, aby za moment wznieść się na skrzydle w powietrze. Delikatny strach już po chwili ustępuje zachwytowi. Musisz pamiętać, aby nie zapomnieć oddychać, bo pierwsze wrażenie zatyka dech w piersiach.

Lecisz wyżej i wyżej, i czujesz, że wcale nie chcesz już wracać. Wszystko co masz w głowie to poczucie wolności. Tutaj na górze wszystko, czym żyjesz na co dzień jest tak odległe. Jedyne co robisz, to rozglądasz się dookoła i się pięknu okolicy nie możesz nadziwić. Tak upływa kilka spokojnych minut na wysokości 300 metrów nad ziemią.

Niesamowite wrażenia podczas lotu motoparalotnią

Później przychodzi czas na zabawę. Tańczysz z wiatrem na skrzydle. W prawo, w lewo, znów w prawo jak na ogromnej karuzeli. Czujesz przypływ pozytywnych emocji i nutkę adrenaliny, a mimo to masz ochotę krzyczeć: jeszcze, jeszcze więcej!

W mgnieniu oka przypominają Ci się wszystkie piękne sny o lataniu i nie możesz uwierzyć, że właśnie przeżywasz sen na jawie. Że człowiek też tak może unosić się niczym ptak w przestworzach. Czujesz powiew wiatru i nawet gdyby było zimno, to i tak nie jesteś w stanie tego poczuć – rozgrzany od środka cudownymi emocjami.

Po kilku minutach lądujesz lekko na trawie. Rozpalony emocjami i z lekkim żalem, że to już koniec. Myślisz sobie, że fajnie by było móc tak codziennie latać po pracy – odrywać się od problemów, niwelować stres. Może wprowadzisz to pragnienie w życie, bo właśnie odkryłeś nową pasję? A może to była tylko jednorazowa przygoda, która sprawiła, że sny o lataniu już nigdy nie będą takie same. Niezależnie od tego, co się wydarzy jesteś bogatszy o nowe doświadczenie i masz w głowie wspomnienia chwil, których już nikt Ci nie może odebrać.

Gdzie można polatać na motoparalotni?

Loty motoparalotnią sa realizowan na terenie całej Polski, zazwyczaj w niezwykle malowniczych okolicach. Nasze najbardziej niezwykłe loty na motoparalotni odbywają się w Poznaniu nad rozlewiskiem Warty, w Zielonej Górze, w okolicach Łodzi, w Warszawie i w Lublinie.

---

Podobne tematy: