Dlaczego o tym piszemy?  Dlatego, że widokowe loty samolotem i inne przeżycia w powietrzu cieszą się dużym zainteresowaniem prezentodawaczy i prezentobiorców ;) Niech więc dzień ten będzie okazją, aby przypomnieć Wam, że w prosty sposób można spełnić czyjeś marzenia i podarować lot w przestworza.

28 sierpnia?

W ten dzień, w 1932 roku kpt. pil. Franciszek Żwirko i inż. pil. Stanisław Wigura zwyciężyli w Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych Challenge w Berlinie.

Latać każdy możeLot samolotem nad Warszawą w prezencie

Początki polskiego lotnictwa były związane z lotami wojskowymi. Pierwszy lot odbył się w Polsce w 1918 roku - był to lot bojowy. Dzisiaj latamy głównie w celach turystycznych lub rekreacyjnych. Przestrzeń powietrzna otworzyła się na podróżników, zwolenników i entuzjastów latania. Latać można na trasach międzynarodowych, nad miastami, górami i morzami. Mogą w nich uczestniczyć zarówno dorośli jak i dzieci. Ale to nie wszystko...wystarczy parę godzin szkolenia i można złapać za stery Cessny i zostać pilotem!

Lot widokowy dla Ciebie:

Wybierz miejsce idealne dla Ciebie: najpiękniejsze polskie góry? Widowiskowe nadmorskie krajobrazy? A może panorama któregoś z największych polskich miast?

Wybierz towarzyszy podróży: romantyczny przelot z ukochanym/ukochaną? Podniebna zabawa z synem lub córką? A może przyjacielska wyprawa w przestworza?

---

Sprawdź również:

Galeria: Lot szybowcem - blog>>

Lot motoparalotnią – jak to działa? >>

Lot widokowy nad Tatrami - prezent >>

Wieczór panieński - nietypowe pomysły >>

Loty balonem - prezenty >>