Warsztaty kreatywne

Kreatywność, twórczość, pomysłowość… To pojęcia, które wzajemnie się przenikają i uzupełniają. Wyjątkowe cechy, które nie mają jednoznacznej definicji, ale ściśle związane są z proaktywnością i rozwoj...

Kreatywność, twórczość, pomysłowość… To pojęcia, które wzajemnie się przenikają i uzupełniają. Wyjątkowe cechy, które nie mają jednoznacznej definicji, ale ściśle związane są z proaktywnością i rozwojem. Zarówno na rynku pracy, jak i w relacjach interpersonalnych osoby kreatywne przyciągają o wiele większą uwagę i zainteresowanie, niż osoby, u których brakuje tej cechy. Mamy dla Was wspaniałą wiadomość! Kreatywności można się nauczyć. Można ją wyćwiczyć i wytrenować. Aktywizując odpowiednie obszary mózgu, ucząc się nowych rzeczy i doskonaląc swoje umiejętności wyzwalamy pokłady kreatywności, dzięki którym nasze życie stanie się o wiele ciekawsze.

Kreatywny znaczy twórczy

Kreatywność to otwartość umysłu na doświadczenie. Proces, podczas którego powstają nowe pomysły, idee i inicjatywy. Każdy, kto charakteryzuje się kreatywnym myśleniem może pochwalić się uzyskaniem oryginalnych rozwiązań w wielu dziedzinach swojego życia. Kreatywność jest sztuką nieszablonowego działania i stosowania nietypowych elementów w dążeniu do realizacji planów. Przydaje się w każdej z dziedzin życia i coraz częściej wymagana jest także w pracy. Wszyscy możemy być kreatywni na swój sposób i każdy człowiek może w każdej chwili pobudzić kreatywną część swojego „ja” do działania, i osiągać coraz to lepsze efekty.

Im więcej robimy ciekawych rzeczy, tym nasza kreatywność wzrasta!

Znasz powiedzenie, że nieużywany organ zanika? Analogicznie jest z naszym twórczym alterego. Wszyscy posiadamy w sobie kreatywność, choć czasami potrzebny jest odpowiedni bodziec, aby ją w sobie odkryć, a następnie ciągła praca nad sobą, aby jej nie stracić. Aby pobudzić swoją kreatywność po prostu musisz pracować nad sobą i aktywnie poszukiwać nowych pomysłów i rozwiązań, próbować a także… uczyć się na błędach. Thomas Edison stworzył najpierw aż 3000 różnych projektów zanim wreszcie trafił na żarówkę. A Picasso namalował tysiące obrazów zanim stworzył swoje największe i najbardziej znane dzieła. Sukces nikomu nie przychodzi łatwo, nawet tym, którzy są utalentowani.

Przekonaj sam siebie, że możesz wszystko!

Brzmi banalnie, ale tak właśnie jest. Wiara w siebie i we własne możliwości to kluczowy czynnik sprzyjający samorozwojowi. I choć niektórym wydaje się to trudne (lub wręcz niemożliwe), to warto znaleźć metodę, aby wzmocnić poczucie własnej wartości. Drugi sposób na rozwój kreatywności to wyjście z własnej strefy komfortu. Często chowamy się za lękami, boimy się oceny innych… I nie próbujemy nowych rzeczy. Czas z tym skończyć! Jeśli czujesz, że jesteś gotowy na nowe wyzwania - odważ się! Nawet jeśli efekt nie do końca zadowoli Cię za pierwszym razem, to poczujesz wyjątkową dumę - właśnie dlatego, że się odważyłeś. Próbuj nowości! Korzystaj z życia! Nie ma czasu na chowanie się za barierą lęków. Ekspresyjne malowanie na płótnie? Dopóki nie sprawdzisz, nie dowiesz się, czy przypadkiem nie drzemie w Tobie drugi Edvard Munch. Wyrażanie siebie za pomocą obrazów jest niesamowicie terapeutyczne. Pozwala zrzucić nadmiar emocji na obraz lub wyciszyć się i zapomnieć o bożym świecie. Lepienie z gliny fantazyjnych naczyń? Nawet jeśli nie jest Ci pisane stworzenie nowej kolekcji ceramiki z Bolesławca, to zawsze z takich warsztatów możesz wrócić z nową misą na owoce do mieszkania. A gdy znajomi będą pytać „gdzie ją kupiłeś?”, wypniesz pierś i dumnie odpowiesz „sam zrobiłem!”.

Wyraź siebie!

Taniec to znana od wieków sztuka ekspresji własnej osoby i emocji za pomocą ruchu. To całe spektrum uczuć, które buzują w Twojej głowie. To również fantastyczne narzędzie komunikacji niewerbalnej. W różnych kulturach ukształtowały się rozmaite formy ruchu w rytm muzyki lub dźwięków - szybsze, wolniejsze, bardziej lub mniej zmysłowe, podporządkowane choreografii lub zupełnie nieskoordynowane. Taniec ma wartość estetyczną i symboliczną - wywodzi się też z różnych miejsc, a to daje nam nieograniczony wybór. Możemy zakręcić biodrem i wprawić je w drżenie ruchami shimmy tańca brzucha, możemy klasycznie zatańczyć latino solo, by wreszcie totalnie zrzucić wszelkie konwenanse w tańcu tribal i współczesnym. Sprawdź czy czujesz rytm i „słyszysz” muzykę. Jeśli nie taniec to może gra na instrumencie albo didżejka?

Kreatywność nie zamyka do szufladki

Być kreatywnym to także łamać zasady i konwenanse, być oryginalnym i nie bać się własnych pomysłów (nawet jeśli są totalnie szalone!). Odnaleźć się w każdym środowisku i bronić przekonań. Otaczaj się ludźmi, którzy myślą podobnie jak Ty. Naucz się wyrażać emocje w grupie lub w kameralnym gronie. Malować, lepić, składać, szyć, ruszać się czy fotografować. Warsztaty fotograficzne, po których nauczysz się robić świetne zdjęcia mogą okazać się wstępem do tworzenia wielkoformatowych grafik, stać się sposobem na życie czy wielką pasją. Kurs robienia na drutach to okazja, aby zostać mistrzem prezentów „hand made”, ale także podszlifować swoją cierpliwość i dokładność. Kreatywność nieodłącznie związana jest ze sztuką, bowiem nabywanie i szlifowanie nowych umiejętności napędza Cię do poszukiwania własnych ścieżek niezależnie od dziedziny. Znajdź swój własny styl i idź własną drogą. Nie kopiuj.

Think outside the box!

Tak! Zaufaj intuicji. Wyjdź ze schematów, które na co dzień Cię otaczają - zrób samodzielnie świecę, biżuterię, blok czekolady, czy naturalne mydło… a może cały zestaw kosmetyków? Nic Cię nie ogranicza. Granice są tylko w głowie i to najczęściej sami je tam sobie ustawiamy. Wyszukuj ciekawe kursy, szperaj wśród ofert warsztatów kreatywnych, zwracaj uwagę na kursy hobbystyczne pojawiające się w Twojej okolicy. Otwórz się na nowe i... nie panikuj! Odwaga to klucz do sukcesu, nie bój się więc myśleć nieszablonowo, inaczej niż ludzie dookoła. Nie czekaj i realizuj swoje pomysły, te które podszeptuje Twoja artystyczna dusza. Dlaczego? Bo właśnie teraz jest Twój czas. Po prostu! Dobrze go wykorzystaj.

Warsztaty w prezencie. Postaw na kreatywny podarunek

Jeśli poszukujesz oryginalnego prezentu dla osoby, która szuka nowej pasji, postaw na warsztaty kreatywne. Samorealizacja to ostatni, najwyższy szczebel w piramidzie potrzeb Maslowa, dzięki której możemy poczuć pełnię szczęścia. Prezent w postaci warsztatów malarskich, kursu tańca czy lekcji gry na gitarze może okazać się idealnym podarunkiem dla każdego, kto chciałby wyjść poza schemat i przełamać rutynę. Każda nowa umiejętność to kolejny krok ku kreatywności.

Czytaj więcej
Czytaj mniej

Warsztaty kreatywne

Filtruj
Sortuj

1-15 Z 20 Wyników

Polecane Cena Cena
Strona:
  1. 1
  2. 2

1-15 Z 20 Wyników

Polecane Cena Cena
Strona:
  1. 1
  2. 2