Nagrody jubileuszowe

 

Nagradzanie lojalności na podstawie stażu pracy

Odpowiednie docenienie wysiłków Państwa pracowników może mieć bezpośredni pozytywny wpływ na efektywność ich pracy. Już w 2004 badania brytyjskiego Institute for Employment Studies wskazywały, iż pracownicy postrzegają uznanie wartości ich pracy w oczach pracodawcy jako najważniejszy czynnik wpływający na satysfakcję w miejscu pracy, umieszczając jednocześnie wynagrodzenie finansowe dopiero na szóstym miejscu. Nagrody jubileuszowe pozwalają ponadto w szczególny sposób wyróżnić pracowników z długoletnim doświadczeniem i zatrzymać ich w firmie jak najdłużej.

Na dzisiejszym rynku pracy nie brakuje kandydatów, którzy często zmieniają miejsce zatrudnienia. Poszukiwanie nowego pracodawcy co dwa, trzy lata nie jest niczym nadzwyczajnym. Dlatego nagradzanie pracowników, którzy decydują się zostać z Państwa firmą na dłużej jest niezwykle istotne. To wyraźny sygnał również dla nowych członków zespołu, że lojalność jest w firmie doceniana.

Separator - grafika

Jubileuszówka w firmie prywatnej

Świadczenia za staż pracy obejmują wyłącznie określone grupy zawodowe i najczęściej są wypłacane w formie pieniężnej. Nagroda jubileuszowa przysługuje m.in. nauczycielom, urzędnikom samorządowym, pracownikom służby cywilnej i służby zdrowia. Wysokości nagród ustalane są w oparciu o ilość przepracowanych lat. Decyzją pracodawcy popularne „jubileuszówki” mogą także stać się stałym elementem nagradzania członków zespołu w firmach prywatnych. Może mieć to duże znaczenie przede wszystkim w grupach zawodowych, w których lojalność i doświadczenie są szczególnie cenne. Warunki przyznawania nagród jubileuszowych określają wtedy przepisy wewnętrzne, np. regulamin lub umowa o pracę. Warto zastanowić się nad wdrożeniem tego typu rozwiązań również w innych zakładach pracy, ponieważ nagradzanie pracowników za staż może przynieść firmie wiele korzyści.

Nagroda jubileuszowa dla pracownika – dlaczego warto?

Nagrody jubileuszowe - dlaczego warto?

  • Podziękowanie za wkład włożony w rozwój firmy

Nie tylko pracownicy o specjalistycznych kompetencjach czy wybitnych osiągnięciach stanowią wartość dla firmy. Regularnie doceniać należy również członków zespołu, którzy od lat sumiennie budują pozycję firmy i pozostają jej lojalni. Jubileusz pracy jest do tego fantastyczną okazją. Budowanie długofalowych relacji pozwala pozyskać zaufanych pracowników, na których zawsze można polegać.

  • Motywowanie i poprawa wydajności

Każdy pracownik otrzymuje wynagrodzenie i benefity wynikające ze stosunku pracy, ale to nie wystarczy, aby zadbać o jego motywację. Po pewnym czasie pracownik przyzwyczaja się do określonej sumy pieniędzy, która co miesiąc trafia na jego konto oraz profitów, jakie czerpie z obowiązującego systemu kafeteryjnego. Na tym tle wyróżniają się jednak nagrody jubileuszowe za staż pracy, które stanowią dodatkowy bodziec i są przejawem motywacji pozytywnej. Umiejętność docenienia pracy pracownika procentuje i pozwala firmie uzyskiwać lepsze wyniki.

  • Wzrost zaangażowania

Spadek zaangażowania pracowników następuje na skutek rożnych czynników. Okazywanie im szacunku i uznania, a także gratyfikacje pozafinansowe związane z jubileuszem w pracy pozwalają przeciwdziałać temu zjawisku. Zdarza się, że po 3, 5, 10, a nawet 40 latach pracy, członkowie zespołu przestają wykazywać się inicjatywą i tracą entuzjazm. Jubileusze pracownicze świętowane wewnątrz organizacji pomagają na nowo obudzić chęć do działania i korzystnie wpłynąć na zaangażowanie.

  • Zwiększenie satysfakcji pracowników

Nastawienie pracownika do firmy, współpracowników i wykonywanych zadań ma ogromne znaczenie. W kształtowaniu jego postawy ogromną rolę odgrywa poczucie zadowolenia z pracy. Satysfakcja nie tylko sprawia, że pracownik chętniej spędza czas w swoim miejscu pracy, ale przede wszystkim efektywniej wykonuje obowiązki i buduje lepsze relacje z przełożonymi oraz pozostałymi członkami zespołu.

  • Pozyskiwanie i zatrzymywanie talentów

Firmy na różne sposoby konkurują pomiędzy sobą o miano dobrego pracodawcy. Rodzaj oferowanych benefitów stanowi szerokie pole do rywalizacji. Tym bardziej, że dla pracowników stanowią one jeden z kluczowych argumentów przemawiających za wyborem danego pracodawcy. Atrakcyjne nagrody jubileuszowe pomagają zarówno przyciągnąć wartościowych pracowników do firmy, jak i skłonić do pozostania tych, którzy pragną być w ten sposób doceniani.

Separator - grafika

Nagrody jubileuszowe dla pracowników: Przeżycia i Produkty premium

Okazanie wdzięczności wobec pracowników za ich wkład w rozwój firmy może mieć decydujący wpływ na wyniki całej organizacji. Dla przykładu, większa satysfakcja z pracy przekłada się na przyjaźniejszą atmosferę pracy, formuje kulturę firmy i przyczynia się do zwiększenia motywacji pracowników, co wpływa następnie na wzrost wydajności ich pracy. Aby jednak nagrody stażowe mogły spełniać swoje zadanie, kluczowe jest znalezienie odpowiedniego upominku. W procesie wyboru nagród jubileuszowych dla pracowników kluczowa jest zarówno kreatywność i oryginalność, jak i to, aby upominek trafił w gusta odbiorcy. Przygotowaliśmy dla Państwa różnorodne rozwiązania, których wspólnym mianownikiem jest skuteczność i nowoczesne podejście do tematu prezentów biznesowych.

W naszej ofercie znajduje się nie tylko około 1000 różnorodnych przeżyć, które można realizować na terenie całego kraju, ale też szeroki wybór produktów premium z najbardziej pożądanych kategorii prezentowych. Każda z tych nagród dostępna jest indywidualnie. Jeśli jednak chcecie mieć Państwo pewność, że prezent będzie trafiony, proponujemy eleganckie zestawy z możliwością samodzielnego wybrania nagrody przez pracownika. 

 

Jubileusze pracownicze - prezenty w postaci voucherów na przeżycia

#1. Jubileuszowe nagrody w formie voucherów na przeżycia

Vouchery na przeżycia to rodzaj nagród najchętniej wybieranych przez firmy, które poszukują niestandardowych rozwiązań i pragną zaskakiwać swoich pracowników. Prezenty w formie przeżyć idealnie trafiają w ich gusta. Z jednej strony zapewniają możliwość rozwoju, z drugiej zaś pozwalają doświadczać zupełnie nowych wrażeń, a nawet spełniać marzenia. Takie wartości są nie do przecenienia.

Wiele firm oferuje członkom swojego zespołu szkolenia umożliwiające stałe podnoszenie kompetencji zawodowych. Podarowanie im możliwości rozwijania prywatnych zainteresowań z okazji jubileuszu pracy buduje osobistą relację i przynosi ogromną frajdę. Prezent w formie przeżycia pozwala podarować pracownikowi m.in. jazdę po torze samochodem ulubionej marki, wymarzony lot paralotnią lub kurs nurkowania. Odpowiednio dobrany voucher może odpowiedzieć też np. na potrzebę odpoczynku (masaż, dzień w SPA) lub spędzenia czasu z bliską osoba (kolacja i spektakl teatralny).

Przeżycia w naturalny sposób tworzą wspomnienia. Dużo się o nich mówi zarówno podczas planowania realizacji otrzymanego vouchera, jak i potem, kiedy pracownik dzieli się swoimi wrażeniami. To prezent, który pozostaje w pamięci i przez długie lata będzie budził pozytywne skojarzenia z Państwa firmą.

Separator - grafika

#2. Zestawy prezentowe Kolekcja Przeżyć na jubileusz w pracy

Zdajemy sobie sprawę, że w przypadku wielu firm poznanie preferencji każdego z pracowników jest niemożliwe. Dlatego przygotowaliśmy zestawy prezentowe "Kolekcja Przeżyć", które zwalniają pracodawców z konieczności podjęcia trudnej decyzji, jaki prezent dla pracownika wybrać.

Zamiast z góry ustalonego przeżycia, pracownik otrzymuje możliwość samodzielnego wyboru atrakcji. Każda Kolekcja została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić osobie obdarowanej dostęp do różnorodnej oferty. Znaleźć można w niej zarówno przeżycia motoryzacyjne, lotnicze, kolacje, degustacje, propozycje masaży i relaksu w SPA. Kiedy więc preferencje pracownika pozostają zbyt dużą niewiadomą, polecamy Państwu wybór bezpiecznego wariantu nagrody, która z całą pewnością przypadnie mu do gustu.

Separator - grafika

#3. Prezent na jubileusz w pracy: Karta podarunkowa

Karty podarunkowe na prezent z okazji jubileuszuBilet wstępu do wyjątkowego świata przeżyć może również mieć charakter karty podarunkowej. To znany i powszechnie wykorzystywany w świecie biznesu rodzaj prezentu dla pracowników. Wyjątkowość karty podarunkowej do sklepu Prezentokracji polega jednak na tym, że zamiast nagród rzeczowych osoba obdarowana może zakupić ekscytujące przeżycie.

Zaletą tego typu prezentu na jubileusz w pracy jest jego prostota. Firma nie musi narażać się na ryzyko, związane z wyborem nietrafionego upominku. Powinna jedynie wybrać określoną wartość kwotową nagrody. Dla pracownika mechanizm działania karty podarunkowej jest jasny i przejrzysty. Jednocześnie nadal może czerpać wszelkie korzyści z realizacji prezentu w formie przeżycia, o jakich pisaliśmy wcześniej.

Separator - grafika

#4. Kolekcje Lifestyle – nagrody jubileuszowe za staż pracy

Kolekcje Lifestyle jako elegancki pomysł na jubileuszDoświadczenia pracodawców pokazują, że zdecydowana większość pracowników pragnie mieć decydujący wpływ na rodzaj benefitów oferowanych w miejscu pracy. W związku z tym coraz więcej systemów kafeteryjnych pozwala członkom zespołu samodzielnie dysponować określoną kwotą lub sumą punktów dostępnych w ramach pakietu. Takie rozwiązanie można przenieść również na grunt nagród jubileuszowych.

Każda Kolekcja Lifestyle ma formę eleganckiego pudełka, wewnątrz którego kryje się naprawdę wiele możliwości. Obdarowana osoba otrzymuje bon prezentowy oraz katalog zawierający aż 60 specjalnie wyselekcjonowanych produktów premium z najpopularniejszych kategorii prezentowych. Wartość dodaną stanowi wolność wyboru, która pozwala pracownikowi wybrać prezent na jubileusz w pracy, który chce otrzymać.

Selekcją podarunków zajmują się nasi pracownicy, którzy oceniają ich funkcjonalność – w przypadku praktycznych upominków takich jak np. elektronika i sprzęty AGD oraz stylowy design – artykułów z kategorii wyposażenia wnętrz, biżuterii, zegarków. Szukamy naprawdę wyjątkowych prezentów, które będą mieścić się w zakładanym budżecie. Pracownik ma aż 12 miesięcy na to, aby zamówić wybraną nagrodę, która następnie dostarczana jest bezpłatnie kurierem pod wskazany adres.

Na specjalne życzenie oferujemy także dedykowane, indywidualnie zaprojektowane Kolekcje Lifestyle. Katalog upominkowy jest wówczas od podstaw budowany w oparciu o wytyczne przedstawione przez Klienta. Istnieje możliwość rozbudowania Kolekcji Lifestyle z prezenty w formie przeżyć, co dodatkowo podniesie atrakcyjność takiego zestawu.

Standardowe Kolekcje Lifestyle:

Separator - grafika

#5. Eleganckie kosze prezentowe na jubileusz pracy

Eleganckie kosze prezentowe jako propozycja prezenty na jubileusz firmyZdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy nasi Klienci poszukują nieszablonowych prezentów, aby świętować jubileusze pracownicze. Specjalnie dla firm z dużym przywiązaniem do tradycji przygotowaliśmy specjalne zestawy z alkoholem, kawą i herbatą. Klasyka nigdy nie wychodzi z mody i zawsze mieści się w granicach dobrego smaku. Aby prezent tak popularny jak kosze prezentowe, mógł zrobić wrażenie, musi zostać przygotowany z największą precyzją i naprawdę dobrze wyglądać. Eleganckie kosze pezentowe od Experiago to kompozycja przemyślana w najdrobniejszym szczególe, która urzeka stylem i elegancją.

Aby naszym upominkom nadać biznesowego charakteru, postanowiliśmy zastąpić wiklinowe kosze eleganckimi pudełkami wykończonmi szlachetnym papierem i z magnetycznym zamknięciem. Opakowania dekorowane owijką ze srebrnym lub złotym tłoczeniem prezentują się profesjonalnie i dodają szyku. W ich wnętrzu znajda Państwo markowe alkohole, zestawione z wyszukanymi łakociami i designerskimi gadżetami. Ręcznie robione pralinki, miody z lokalnej pasieki, zatopione w czekoladzie bakalie sprawiają, że podarowany alkohol prezentuje się znacznie bardziej okazale, a całość robi niesamowite wrażenie. Dostępne są także zestawy, w których główną role odgrywa kawa lub herbata.

Separator - grafika

#6. Jubileusz pracy zawodowej: boxy prezentowe

Gift boxy - zestawy prezentowe jako propozycja prezenty na jubileusz firmySpecjaliści zalecają, aby nagrody dla pracowników były spójne z prowadzonym przez nich stylem życia. Boxy prezentowe to rodzaj podarunku, który zapewnia możliwość takiego dopasowania. Można by rzec: mała rzecz a cieszy. Wewnątrz każdego z boxów nie znajdziemy drogich przedmiotów, ale drobnostki, które zgrabnie dobrane w zestaw o spójnej tematyce cieszą oko i z pewnością przydadzą się na co dzień. Typowe upominki biznesowe takie jak notes, butelka termiczna czy stylowy kubek tworzą zgraną całość. Wśród upominków znaleźć można m.in. box prezentowy dedykowany koneserowi herbaty lub np. zestaw do przygotowania domowego SPA.

Pudełka przewiązane wstążką z ozdobną kokardą prezentują się nieco mniej formalnie niż eleganckie zestawy z alkoholem i przywodzą na myśl ciepłe, przyjacielskie relacje.

Separator - grafika

 

-------

 Jak możemy pomóc?

 

Wybór właściwych nagród może być czasochłonny i wymaga przekrojowej znajomości oferty i możliwości personalizacji, dlatego nasi konsultanci zawsze służą pomocą w zakresie dostosowania zakresu i formy programu do Państwa potrzeb. Współpracujemy z dużą liczbą sprawdzonych podwykonawców, producentów i dystrybutorów, co pozwala nam przygotowywać unikalne propozycje w oparciu o pomysły przygotowane specjalnie dla Państwa. Opracowywane w ten sposób programy mogą mieć charakter osobnego przedsięwzięcia lub też mogą stanowić integralną część szerszej strategii nagradzania i motywacji.

 


Kontakt

Agata Kubiak
Manager B2B

agata.k@prezentokracja.pl             

tel.: 535 812 610

Prezentokracja

info@prezentokracja.pl

tel.: 500 163 609

tel.: 71 350 02 06