Masaże to w obecnych czasach nie tylko forma rehabilitacji i terapii. To także (a może nawet przede wszystkim) popularny sposób na relaks. Rozmaite techniki stosowane przez wykwalifikowanych masażystów uwalniają nas od stresów, pomagają nam się zregenerować, doenergentyzować i uwolnić od trosk. Rozwój branży sprawił, że gabinety masażu lub centra SPA znajdują się już przy każdym hotelu aspirującym do obiektów premium. Popularne stały się także weekendowe wypady za miasto, nastawione na odpoczynek, w których warunkiem koniecznym jest dodatek w postaci masażu relaksacyjnego.

Masaże, spa, relaks - symbol / ikona

Rodzaje masażu 

Zdecydowanie jest w czym wybierać! Oferta masaży jest niezwykle różnorodna, a salony masażu często dodatkowo wprowadzają swoje własne autorskie programy, odmiany lub kompilacje. Są jednak takie rodzaje masażu, które często się powtarzają ze względu na dużą popularność jaką zyskały, na szczególne korzyści jakie oferują lub po prostu świetny marketing.

Poniżej przedstawiamy podsumowanie najpopularniejszych rodzajów masażu oraz takich, które wyróżniają się na tle innych ze względu na oryginalną formę lub wykorzystywane przy nich akcesoria.

Masaż klasyczny

Jaki masaż wybrać? Masaż tajski - opis

Tradycja wykonywania masażu klasycznego wywodzi się ze starożytnych Chin, gdzie ten wyjątkowy sposób dbania o zdrowie, urodę i świetne samopoczucie znany był już na blisko 1000 lat przed naszą erą.

Na czym polega masaż klasyczny?

Głaskanie to jedna z najprzyjemniejszych technik stosowanych podczas masażu klasycznego, która rozpoczyna i kończy zabieg. Osoba wykonująca masaż niespiesznie przesuwa swoje palce wzdłuż mięśni, kierując je w stronę serca.

Nieco mniej przyjemne jest na przykład ugniatanie, które swoją formą przypomina kuchenne zabiegi przy wyrabianiu drożdżowego ciasta. Fantastycznie jednak usprawnia krążenie krwi i ułatwia usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii. Podczas masażu klasycznego stosuje się również inne techniki takie jak: rozcieranie, wyciskanie, oklepywanie, roztrząsanie, wałkowanie czy wibrację.

Masaż klasyczny - Dla kogo polecany?

Bon na masaż klasyczny to świetny pomysł na prezent dla początkujących. Jeśli obdarowany nigdy wcześniej nie korzystał z masażu lub nie ma wyraźnie ukształtowanych preferencji z pewnością będzie to trafiony wybór, który spełni jego oczekiwania. Masaż klasyczny dedykowany jest osobom w każdym wieku, dlatego z powodzeniem możesz wybrać go zarówno jako prezent dla żony czy dziewczyny jak i upominek dla Taty lub dziadka.

Masaże, spa, relaks - symbol / ikona

Masaż gorącymi kamieniami

Jak masaż wybrać? Masaż gorącymi kamieniami - kolaż zdjęć

Ta starożytna technika pochodzi z Dalekiego Wschodu i była stosowana przez chińskich i hinduskich medyków. Podejrzewa się, że jest starsza niż akupunktura. Masaż gorącymi kamieniami doskonale odpręża i regeneruje. Polecany jest jako wspomagająca terapia podczas długotrwałego stresu, którego skutkiem są napięte mięśnie, wymagające rozluźnienia. 

Na czym polega masaż gorącymi kamieniami?

Do jego wykonania używa się kamieni bazaltowych (z zastygłej lawy wulkanicznej), które zanim zostaną ułożone na ciele, najpierw podgrzewa się do temperatury 50 stopni Celsjusza.

Punkty ich ułożenia nie są przypadkowe, bo odnoszą się do tak zwanych czakr, czyli miejsc odpowiedzialnych za odbiór i przetwarzanie energii. Masażysta płynnymi ruchami przesuwa kamienie wzdłuż ciała stosując odpowiednio głęboki nacisk.

Masaż gorącymi kamieniami - Dla kogo polecany?

Masaż gorącymi kamieniami w fantastyczny sposób pozwala poczuć przypływ sił witalnych, dlatego doskonale sprawdzi się, jako prezent dla żony czy dziewczyny, która była ostatnio pozbawiona energii, zestresowana lub narzekała na osłabienie organizmu. Voucher na masaż gorącymi kamieniami można również podarować chłopakowi aktywnemu fizycznie np. przekazując gratulacje z okazji porzebiegnięcia maratonu.

Ze względu na działanie rozgrzewające masaż polecany jest szczególnie w okresie jesienno-zimowym, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby jego rezultatami cieszyć się przez cały rok.

Masaże, spa, relaks - symbol / ikona

Relaksacyjny masaż aromaterapeutyczny

Masaż aromaterapeutyczny - kolaż zdjęć

Masaż relaksacyjny z wykorzystaniem aromaterapii to jeden z najpopulariejszych i najprzyjemniejszych rodzajów masażu. Chętnie wybierany przez osoby będące w stanie przewlekłego zmęczenia i napięcia ze względu na swoje działanie przeciwstresowe. To nieco bardziej subtelna forma masażu klasycznego, podczas której używa się olejków eterycznych.

Na czym polega masaż aromaterapeutyczny?

Aromaterapia to połączenie dobroczynnego wpływu masażu z pozytywnym działaniem olejków eterycznych, spośród których każdy ma nie tylko piękny zapach, ale zapewnia także konkretne działanie: pobudza, uspokaja, koi czy na przykład działa antydepresyjnie. 

Do najczęściej stosowanych olejków należy lawenda, palisander, ylang-ylang, drzewo sandałowe, olejki cytrynowe, różane, miętowe, eukaliptusowe i inne. Działają zarówno na zmysł powonienia, jak i na zakończenia nerowowe

Olejki rozcieńcza się w oleju bazowym i dopiero w takiej formie nakłąda na ciało. Intensywność masażu dobierana jest indywidualnie do preferencji i potrzeb osoby masowanej. Standardowe ruchy to głaskanie, rozcieranie i ugniatanie w powolnym i płynnym rytmie.

Masaż relaksacyjny - dla kogo polecany?

Masaż relaksacyjny olejkami zapachowymi polecany jest osobom o wysokim poziomie stresu, przemęczonym i odczuwającym napięcie fizyczne lub psychiczne. Zabieg ten doskonale wpływa również na stan skóry: nawilża, odżywia i regeneruje naskórek. Voucher na masaż aromaterapeutyczny ucieszy również kobiety, które chciały ujędrnić swoje ciało lub pozbyć się cellulitu. Najgłębsza forma relaksu pełna przyjemnych wrażeń zmysłowych.

Masaż arometerapeutyczny z użyciem substancji eterycznych może łączyć różne techniki. Często jest uzupełnieniem masażu tajskiego, który w swojej zmodyfikowanej formie nazywa się masażem tajskim z olejkami. Może również być różnicowany ze względu na rodzaj zapachu np. relaksacyjny masaż egzotyczny lub odżywczy masaż migdałowy. Lub też stanowić wariant masażu klasycznego tak jak np. nasza propozycja masażu w Krakowie.

Masaże, spa, relaks - symbol / ikona

Masaż tajski

Jaki masż wybrać? MAsaż tajski - kompilacja zdjęć

Rodzaje masażu mogą także przybierać bardziej oreintralną formę. Każdy, kto miał styczność z jogą i polubił ten rodzaj treningu połaczonego z relaksacją, z  pewnością doceni zalety masażu tajskiego. Ukształtowały go wpływy kultury Chin i Indii. Jego klasyczna forma jest połączeniem akupresury, rozciągania, refleksologii i jogi pasywnej, ale istnieją również różne odmiany tego masażu uwzględniające np. olejki eteryczne lub stemple ziołowe.

Na czym polega masaż tajski?

To forma terapii manualnej połączonej z rozciąganiem. Rozpoczyna się rytuałem obmycia stóp, a kończy poczęstunkiem w postaci napitku (np. herbata lub wino). Masowana osoba w sportowym ubraniu kładzie się na macie rozłożonej na podłodze, a jej ciało układane jest w pozycjach jogi. Jest to masaż głęboki i intensywny. 

Zwany jest "masażem idealnym" ponieważ pozytywnie wpływa nie tylko na kondycję fizyczną, ale też na emocjonalną i intelektualną.

Masaż tajski - Dla kogo polecany?

Bon na masaż tajski to świetny pomysł na upominek dla osoby, która na co dzień żyje bardzo aktywnie, dzieląc czas pomiędzy pracę, obowiązki domowe czy treningi sportowe, rzadko znajdującej chwilę wytchnienia. Masaż tajski ujędrnia i wyszczupla ciało, poprawia sprawność ruchową, wzmacnia odporność. Sprawdzi się także w przypadku migren lub bólu pleców.

Salony masażu tajskiego są bardzo charakterystyczne. We wnętrzach panuje klimat typowy dla świątyń z Tajlandii, a w najlepszych i najbardziej profesjonalnych miejscach zabiegi wykonywane są przez tajskich terapeutów zdobywających doświadczenie w swojej ojczyźnie. Prezent w postaci masażu spodoba się szczególnie tym osobom, dla kórych ważny jest także klimat miejsca. 

Masaże, spa, relaks - symbol / ikona

Masaż Lomi-Lomi

Masaż lomi-lomi - kolaż zdjećZyskujący coraz większą popularność zabieg, który skradł serca miłośników masaży. Hawajski rytuał wykonywany jest na dwóch poziomach: fizycznym i energetycznym. Towarzyszy mu nastrojowa muzyka.

Lomi-Lomi oznacza "dotyk łapy kota", a to określenie idealnie oddaje charakter masażu. Jest on bowiem niezwykle delikatny, przez co wywołuje u masowanej osoby uczucie błogości.

Łącząc klasyczne techniki uskowe z regionalnym, świętym tańcem "hula" powstała niezwykła metoda terapeutyczna, która oprócz swoich relaksacyjnych właściwości zwiększa ruchliwość stawów i poprawia przemianę materii.

Na czym polega masaż Lomi-Lomi?

Masaż Lomi-Lomi zwany też masażem troskliwych rąk charakteryzuje się indywidualnym podejściem do każdej osoby. Masażysta wykorzystuje ciepły olej, który rozprowadzany jest po ciele ruchami ramion i przedramion.

Co istotne schemat wykonywania kolejnych czynności jest niezmienny i ściśle określony. Każda część ciała masowana jest w odpowiednim czasie. 

Masaż Lomi-Lomi - Dla kogo polecany?

Masaż hawajski nie tylko rozluźnia ciało, ale także zwiększa ruchliwość stawów i poprawia przemianę materii. Jest więc polecany osobom, które miewają częste kontuzje albo pragną zrzucić zbędne kilogramy. Słowo klucz niezwykle istotne dla tego zabiegu to "harmonia". To właśnie odzyskanie wewnętrznej równowagi jest celem masażu Lomi-Lomi. Jeśli znasz kogoś, kto potrzebuje takiego rytuału to będzie on na pewno trafionym prezentem.

Masaże, spa, relaks - symbol / ikona

Masaż balijski

Masaż balijski - kolaż zdjęćNależy do intensywnych i głębokich rodzajów masażu, łączących w sobie aromaterapię, ajurwedę, akupresurę i refleksologię. Wywodzi się z indonezyjskiej wyspy Bali, ale jego korzenie sięgają starożytnych państw południowoazjatyckich. Jego celem jest uczucie harmonii duszy i ciała. Jest bardzo popularny i często wybierany wśród Europejczyków, którzy docenili wyjątkowe właściwości tego zabiegu.

Na czym polega masaż balijski?

Wykonywany jest w pozycji leżącej, choć czasami również w siedzącej. Jego istotnym elementem są olejki eteryczne które rozprowadzane są po całym ciele poprzez rozcieranie.

Masażysta wykonuje płynne ruchy szczególnie skupiając się na plecach i karku.  Nie omija jednak także innych części ciała. Siłę nacisku dostosowuje indywidualnie do osoby masowanej. Zabieg obowiązkowo odbywa się przy dźwiękach muzyki, a niekiedy w pomieszczeniu zapala się również kadzidła. 

Masaż balijski - Dla kogo polecany?

Masaż balijski posiada wiele zalet. Świetnie sprawdzi się jako prezent dla sportowców, ponieważ dzięki oddziaływaniu na tkankę łączną przyspiesza regenerację. To również doskonała propozycja dla osób pracujących przed komputerem, np. dla kolegi z pracy z okazji urodzin.

Dodatkową korzyścią jest odżywienie i wygładzenie skóry. Dlatego bon na masaż balijski ucieszy również kobiety. Tak jak większość masaży, tak również i ten działa relaksacyjnie, poprawia nastrój i energetyzuje.

Masaże, spa, relaks - symbol / ikona

Masaż stemplami ziołowymi

Masaż balijski - kolaż zdjęćJest to jedna z form masażu tajskiego: klasyczna metoda urozmaicona jest okładami z gorących, bawełnianych stempli wypełnionych ziołami prosto z Tajlandii. Kompresy przyjemnie rozgrzewają ciało, dzięki czemu możliwe jest skuteczniejsze dotarcie do mieśni głębokich.  Takie rodzaje masażu polecane są szczególnie zimą.

Na czym polega masaż stemplami?

Masaż rozpoczyna się od obmycia stóp. Następnie wykonywany jest tradycyjny masaż uwzględniający głaskanie, uciskanie, ugniatanie, rozciąganie i pasywną jogę. Podczas zabiegu masażysta przykłada do ciała ciepłe kompresy, które nie tylko rozgrzewają, ale też uwalniają zgrowadzone w ziołach olejki eteryczne. W pomieszczeniu unosi się piękny zapach imbiru, tamaryndu, trawy cytrynowej czy kurkumy. Rytuał kończy się masażem głowy.

Masaż stemplami ziołowymi - Dla kogo polecany?

Ziołowe, podgrzane kompresy przykładane do ciała działają podobnie jak bańki chińske: uwalniają organizm od toksyn i wspomagają jego odporność. Masaż stemplami ziołowymi będzie dobrym pomysłem na prezent dla mamy, która w sezonie chłodnym zmaga się z częstymi przeziębieniami.

Ten rodzaj zabiegu dodatkowo usuwa uczucie zmęczenia, łagodzi ból, relaksuje i działa przeciwzapalnie. I na pewno sprawi osobie masowanej wiele przyjemności. Podaruj voucher na masaż stemplami ziołowymi komuś, kto zimą ma obniżony nastrój. Ciepło rozchodzące się po całym ciele pomoże w pozbyciu się negatywnych myśli. 

Masaże, spa, relaks - symbol / ikona

Masaż czekoladowy

Jak rodzaj masażu wybrać? Masaż czekoladowy - kolaż zdjęćWizyta w gabinecie SPA wcale nie musi wiązać się z dolegliwościami, o czym najlepiej świadczy niezwykle popularny (i wcale nie jest to dla nas zdziwieniem) masaż czekoladowy

To zdecydowanie najsłodszy rodzaj masażu, który możesz podarować komuś bliskiemu. Masaż czekoladowy doskonale wpływa na całe ciało, zarówno od zewnątrz – perfekcyjnie wygładzając i odżywiając skórę, jak również od środka, zwiększając elastyczność mięśni czy poprawiając przemianę materii.

Na czym polega masaż czekoladowy?

Masaż czekoladowy może być wykonywany przy użyciu aromatycznego kremu do masażu na bazie czekolady, którego słodka woń unosi się w trakcie całego zabiegu, a także pozostaje na skórze jeszcze długo po jego zakończeniu. Czasami używa się czystej miazgi kakaowej lub masła kakaowego.

Masaż czekoladowy - Dla kogo polecany?

Na pewno dla wielbicieli czekolady. A takich z pewnością tu nie brakuje. Słodki zapach towarzyszący masażowi pobudza zmysły i energetyzuje. 

Zabieg z wykorzystaniem czekolady nie tylko relaksuje i zapewnia piękny wygląd, ale także uwalnia ogromne pokłady endorfin, będąc skutecznym sposobem na chandrę. Bon na masaż czekoladowy to fantastyczna niespodzianka dla przyjaciółki na poprawę humoru, dla męża uwielbiającego łakocie lub po prostu dla siebie, kiedy masz ochotę na chwilę zapomnienia. 

Masaże, spa, relaks - symbol / ikona

Masaż świecą

Jai masaż wybać? Masaż świecą - kolaż zdjęćMasaż świecą to rodzaj masażiu relaksacyjnego, podczas którego zamiast olejów aromatycznych używa się podrzanych, naturalnych wosków.  To nie tylko wyjątkowy sposób na odprężenie i relaks, ale także odżywienie dla skóry. Zabieg wykonywany na całym ciele sprawia, że staje się ona nawilżona, ujędrniona i zregenerowana.

Wszystko to za sprawą olejków i substancji zawartych w świecach. Nie są to bowiem zwykłe świece, które zapalamy aby zapewnić sobie klimatyczne oświetlenie. Są to specjalnie przeznaczone do masażu akcesoria z naturalnych wosków - bezpieczne i bogate w substacje odżywcze.

Na czym polega masaż świecą?

Dlaczego masaż świecą jest taki niezwykły? Bowiem doświadczać go można wieloma zmysłami. Blask płomienia w przyciemnionym pomieszczeniu buduje atmoferę, zapach olejków eterycznych odurza i uspokaja, a dotyk ciepłego wosku rozcieranego po ciele głęboko relaksuje. W takich okolicznościach można zapomnieć o całym świecie. 

Masaż świecą - Dla kogo polecany?

Świetnie sprawdzi się jako prezent dla kogoś szczególnego. Voucher na masaż świecą możesz np. podarować ukochanej z okazji waszej rocznicy lub przyjaciółce obchodzącej 40 urodziny. Również mężczyźni docenią wyjatkowe korzyści płynące z tego zabiegu. A jeśli znacie podstawowe techniki masażu i czujecie się na siłach wypróbowanie ich na swoim partnerze lub partnerce, to zachęcamy do zakupu świec i zorganizowanie sobie w domu ceremonii SPA.  

Masaże, spa, relaks - symbol / ikona

Refleksologia stóp

Rodzaje masażu - Refleksologia stóp - kolaż zdjęćRefleksologia lub refleksoterapia to nic innego jak masaż relaksacyjny stóp wykonywany zgodnie z tradycjami medycyny Chińskiej. Według starożytnych wierzeń, każdemu refleksowi zlokalizowanemu na stopie odpowiada jakiś narząd w naszym ciele. Odowiednia stymulacja pomoże przywrócić harmonię w organiźmie na poziomie fizycznym, duchowym i emocjonalnym. Refleksologia to zabieg charakterystyczny dla salonów masażu tajskiego. 

Na czym polega refleksologia stóp?

Jest to masaż skoncentrowany głównie na podeszwach stóp, ale  uwzględniający także inne miejsca takie jak palce, kostki, łydki. Wykonywany jest przy użyciu różnych olejków i balsamów.

Stosując metodę ucisku podczas masażu, możliwe jest wykrycie pewnych nieprawidłowości występujących w organizmie. 

Refleksologia stóp - Dla kogo polecany?

Zaletą tego rodzaju masażu jest nie tylko ulga dla zmęczonych stóp, ale też odprężenie całego ciała i poprawa jakości snu. To doskonały pomysł na prezent dla zabieganych i zestersowanych. 

Voucher na masaż relaksacyjny stóp to doskonała propozycja na prezent dla rodziców, dziadka lub babci - niezaleznie od ich wieku. 

Masaże, spa, relaks - symbol / ikona

Voucher na masaż - Pomysł na prezent dla najbliższych

Masaże to także świetny pomysł na podarunek dla żony, męża, mamy, taty czy przyjaciela. Relaksujące zabiegi można dopasować do preferencji osoby obdarowanej. Dla dziewczyny, która lubi słodkości idealny będzie np. masaż gorącą czekoladą, a miłośnicy orientalnych klimatów ucieszą się z masażu balijskiego. To  także świetna propozycja niespodzianki dla osób z różnymi dolegliwościami. Masaż tajski poprawia krążenie i zmniejsza dolegliwości bólowe a masaż klasyczny niweluje napięcie mięśniowe. Chcąc podarować taki prezent najlepiej wybrać formę vouchera. Dzięki temu osoba obdarowana będzie mogła samodzielnie zadecydować o terminie zabiegu.

Masaż w prezencie

Dlaczego warto podarować voucher na masaż w prezencie? Ponieważ jest to taki rodzaj podarunku, który łączy przyjemne z pożytecznym. Po prawidłowo wykonanym zabiegu człowiek jest wypoczęty, rozluźniony i ma lepsze samopoczucie. Niestety rzadko kiedy sami z siebie fundujemy sobie taką przyjemność zasłaniając się brakiem czasu i pieniędzy. Dopiero po pierwszym takim masażu odkrywamy jego fantastyczne korzyści i doceniamy wpływ na nasz organizm i ciało. Wręczając prezent wpostaci zaproszenia na masaż mamy pewność, że nasz upominek się nie zmarnuje.

Masaż, zarówno ten klasyczny jak i orientalny, to fantastyczny pomysł na prezent dla żony lub dziewczyny. Już wiesz, który z nich wybrać? Wielu masaży nie powinno się stosować u kobiet w ciąży dlatego specjalne propozycje przygotowaliśmy też dla przyszłych mam. Pełną ofertę znajdziesz tutaj - https://prezentokracja.pl/masaze-prezent

---

Podobne tematy: