Przygoda z lataniem w tunelu aerodynamicznym to niepowtarzalna możliwość spróbowania swobodnego lotu, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim, którzy lubią doświadczać niezwykłych emocji i zdobywać nowe doświadczenia. Zastrzyk adrenaliny i wyjątkowe wspomnienia gwarantowane.

Czym jest tunel aerodynamiczny?

Tunel aerodynamiczny to nowoczesny symulator swobodnego spadania, w którym grawitacja przestaje istnieć. Tunel ma średnicę 4,5 metra, a możliwość swobodnego utrzymywania się w powietrzu zapewniają wentylatory dużej mocy wytwarzające jednorodny strumień powietrza o prędkości do 300 km/h.

Dlaczego warto polecieć w tunelu aerodynamicznym?

Swobodny lot od wielu lat zarezerwowany był dla nielicznych. Tej przyjemności mogli skosztować kosmonauci oraz amatorzy sportów ekstremalnych skaczący ze spadochronem. Możliwość sprawdzenia, co dzieje się z ciałem, gdy grawitacja nie istnieje, jest niezwykłym doświadczeniem. To wyjątkowy sport, niezapomniane przeżycie oraz znakomita zabawa. Wydaje Ci się, że latanie jest proste? Spróbuj, a przekonasz się, że już pierwsze kilka sekund to dla każdego potężna dawka emocji.

Lot w tunelu - Jak się ubrać?

Aby skorzystać z niesamowitej przygody w tunelu aerodynamicznym wystarczy założyć na siebie wygodny, sportowy strój, zapewniający pełną swobodę ruchów. Wymagane są także buty zmienne – koniecznie na płaskiej podeszwie. Przed lotem każdy uczestnik otrzymuje też specjalny kombinezon, kask i gogle, dzięki którym może poczuć się jak prawdziwy astronauta podczas kosmicznej ekspedycji.

Czy można zakupić lot w aerotunelu dla dzieci?

Lot w tunelu aerodynamicznym doskonale sprawdzi się jako prezent dla nastolatka lub fantastyczna niespodzianka dla całej rodziny. Loty są na tyle bezpieczne, że mogą brać w nich udział uczestnicy już od 4 roku życia. Aby przeżyć niesamowitą przygodę w aerotunelu osoby niepełnoletnie muszą stawić się razem z opiekunem. Wewnątrz tuby razem z uczestnikiem znajduje się instruktor, a najbliżsi mogą kibicować i śledzić lot z zewnątrz.

Loty w tunelu aerodynamicznym - cena

Cena tunelu aerodynamicznego uzależniona jest od czasu trwania lotu. Podstawowy czas swobodnego unoszenia się w powietrzu trwa ok. 1 minutę, ale organizowane są również sesje trwające 2 razy po 1,5 minuty. Cena takiego lotu to od około 139 zł do 250 zł. Do czasu lotu należy doliczyć również instruktaż. Podczas szkolenia poprzedzającego lot instruktor tłumaczy uczestnikom w jaki sposób należy ułożyć ciało oraz jak porozumiewać się, będąc wewnątrz tunelu. Całość przygody trwa około 1,5h.

Lot w tunelu aerodynamicznym - bezpieczeństwo

Większość uczestników latających w tunelu aerodynamicznym dopiero nabiera doświadczenia w swobodnym dryfowaniu w przestrzeni, dlatego zawsze towarzyszy im doświadczony instruktor. To gwarancja bezpieczeństwa, ale też komfortu lotu. Przed każdym lotem instruktor szczegółowo tłumaczy, w jaki sposób należy ułożyć ciało, by czerpać z lotu jeszcze więcej przyjemności. Obowiązkowym zabezpieczeniem dla uczestników są również: kombinezon, kask oraz gogle zakładane przed wejściem do tuby. Z lotów w tunelu aerodynamicznym nie powinny jednak korzystać osoby z poważnymi urazami barków lub kręgosłupa oraz kobiety w ciąży.

Dla kogo tunel aerodynamiczny w prezencie?

Podsumowując, przygoda w tunelu aerodynamicznym jest przeznaczona dla wszystkich – łącznie z małymi dziećmi. To spełnienie marzeń o lataniu z wyeliminowaniem zagrożeń towarzyszącym przeważnie sportom lotniczym. Do realizacji prezentu nie jest wymagane doświadczenie ani specjalne przygotowanie. Podczas lotu uczestnikowi towarzyszy instruktor, który daje wskazówki dotyczące odpowiedniego ułożenia ciała. To doskonały pomysł na wyjątkowy prezent, oryginalną randkę lub zdobycie nowego doświadczenia. Lot w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu, Warszawie lub Lesznie – sprawdź vouchery dostępne w naszej ofercie i zapomnij o ograniczeniach, związanych z grawitacją. Leć swobodnie! Udanej zabawy :)

---

Podobne tematy: