Stolica Dolnego Śląska, to miejsce w którym trudno się nudzić. Wrocławski Rynek i okolice tętnią życiem o każdej porze roku. Władze Miasta od lat starają się zapewniać dodatkowe atrakcje: imprezy sportowe, festiwale, wydarzenia kulturalne. Ale i bez tego łatwo zorganizować sobie czas korzystając z popularnych i mniej popularnych opcji, które dostarczają wielu wrażeń. Zatem do dzieła!

Co można robić we Wrocławiu?

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator1. Rejs po Odrze

Wroclaw - atrakcje i pomysly na weekend we WroclawiuPrzepłynąć się motorówką po Odrze lub jachtem dookoła słynnej Wyspy Słodowej - Wrocław z perspektywy rzeki wygląda przepięknie. Jeżeli wybierzesz się z ukochaną osobą w rejs z kolacją po Odrze, będzie na pewno bardzo romantycznie.

To również okazja, aby spojrzeć na wrocławskie mosty, które są wizytówką miasta. W końcu nie bez powodu określa się go Miastem Stu Mostów. Wyprawa łodzią motorowodną umożliwi też dotarcie do mniej znanych i bardziej dzikich przestrzeni. W okolicach Wyspy Opatowickiej zaskoczy Cię cisza i spokój. To świetne miejsce na piknik na łonie natury.

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

2. Ogród Japoński i okolice Hali Stulecia

Wroclaw - atrakcje i pomysly na weekend we WroclawiuZobaczyć Ogród Japoński - wyciszenie i relaks gwarantowane. Znajdujący się w Parku Szczytnickim obiekt, to doskonałe miejsce na piękne zdjęcia.Znaleźć w nim można elementy małej architektury nawiązujące swoim stylem do Kraju Kwitnącej Wiśni. Urocze mostki, pergole, kamienne dekoracje.

Ogród najlepiej zwiedzać wiosną lub latem. Przy okazji można obejrzeć pokaz fontanny multimedialnej przy Hali Stulecia, będącej jednym z najbardziej znanych symboli miasta.

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

3. Lokalne browary

Wroclaw - atrakcje - Lokalne browary

Skosztować piwa z lokalnych browarów. A jest w czym wybierać! Rosnąca popularność kraftowych piw sprawiła, że również wrocławscy browarnicy wyszli z podziemia i zaczęli dzielić się swoimi wyrobami.

-------

Weekend we Dwoje - zobacz wszystkie - button

-------

Profesja, Doctor Brew, Solipiwko - tych marek nie trzeba przedstawiać miłośnikom złotego trunku. Są serwowane w wielu restauracjach, barach czy lokalach streetfoodowych.

Jeśli zaś chcesz skosztować browaru prosto ze źródła to udaj się do Browaru Stu Mostów lub Złotego Psa. Nie możemy zapomnieć również o Spiżu, w którym piwo warzone było jeszcze zanim to się stało modne i jest jedną z najpopularniejszych miejscówek we Wrocławiu.

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

4. Spacer wzdłuż Odry

Wroclaw - atrakcje i pomysly - spacer wzdłuż OdryPrzespacerować się po bulwarze Xawerego Dunikowskiego - zrewitalizowany bulwar jest jednym z ulubionych miejsc Wrocławian. Nie tylko w trakcie dnia, ale także po zmroku prezentuje swój urok. Można na chwilę przysiąść na brzegu i podziwiać panoramę Ostrowa Tumskiego. Duża część bulwaru stanowi odcinek Promenady Staromiejskiej obejmującej fortyfikacje wzdłuż Fosy Miejskiej. Tutaj czuć ducha starego Wrocławia. Po drodze mija się m.in. Muzeum Narodowe z jego słynną ceglaną fasadą porośniętą bluszczem, Zatokę Gondoli czy Wzgórze Polskie.

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

5. Wycieczka rowerowa przez centrum Wrocławia

Wroclaw - pomysly na weekend - wycieczka rowerowaPojeździć rowerem miejskim po Ostrowie Tumskim i okolicach wrocławskiego Rynku, zatrzymując się na chwile przy placu Bema, aby skosztować naturalnych lodów. Wrocław jest miastem przyjaznym rowerzystom i poprzecinany jest dużą ilością ścieżek umożliwiających komfortową jazdę i zwiedzanie.

Planując trasę nie zapomnij uwzględnić w niej okolic Uniwersytetu, Podwala i Placu Wolności wraz z nowoczesnym gmachem Narodowego Forum Muzyki.

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

6. Tropem wrocławskiego Latarnika

Co można robić we Wrocławiu? Najlepsze atrakcje

Zabawić się w Sherlocka Holmesa, tropiąc wrocławskiego latarnika, który w czarnej pelerynie każdego dnia zapala latarnie na Ostrowie Tumskim. To jedna z najpiękniejszych tradycji Wrocławia - codziennie o zmierzchu gazowe lampy rozświetlane są w okolicach katedry dzięki latarnikom.

Wędrując ich śladem poczujesz niezwykłą atmosferę miasta po zmroku. Ciepłe światło płynące z ponad stu latarni sprawia, że zwykły spacer staje się okazją do odkrywania Wrocławia z innej perspektywy.

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

7. Miejskie plaże i beach bary

Atrakcje Wrocławia - Miejskie plaże i beach bary

Zrelaksować się na plaży. We Wrocławiu nie brakuje miejskich plaż i tzw. beach barów, gdzie w okresie letnim można wypocząć na leżaku czy zagrać w siatkówkę plażową, a wieczorami, wśród klimatycznych lampionów posłuchać dobrej muzyki. To miejsca spotkań młodzieży i dorosłych.

Zlokalizowane są zazwyczaj nad Odrą, ale część z nich znajduje się w parkach lub na skwerach. Oprócz wypoczynku i rekreacji oferują także gastronomię: napoje, lody, przekąski a czasami nawet dania obiadowe.

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

8. Sky Tower

Atrakcje Wrocławia - Sky Tower z tarasem widokowymWjechać na szczyt Sky Tower - jednego z najwyższych budynków w Polsce i podziwiać panoramę Wrocławia z tarasu widokowego na jego szczycie. Wieża, która góruje nad miastem wzbudza wiele kontrowersji, ale jedno trzeba jej przyznać - oferuje najlepszy widok spośród wszystkich obiektów. Punkt obserwacyjny znajduje się na 49 piętrze. Z wysokości 200 metrów nad ziemią spojrzysz na Wrocław i okolice i dostrzeżesz jego rozległość. Wrażenia bezcenne.  

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

9. Afrykarium

Najlepsze atrakcje Wrocławia - Afrykarium i ZooOdwiedzić wrocławskie Afrykarium - najnowocześniejszą część Wrocławskiego Zoo, z prawdziwym afrykańskim klimatem. To jedna z największych atrakcji Wrocławia, której nie sposób pominąć. Otwarte w 2014 roku wciąż przyciąga tłumy odwiedzających.

Trzeba przygotować się na kolejki, ale naprawdę warto. Spotkasz tu kolorowe, egzotyczne ryby, płaszczki, żółwie, krokodyle, pingwiny czy hipopotamy. Jeśli masz szczęście, załapiesz się na pokazowe karmienie manatów lub kotików.

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

10. Wrocławskie Krasnale i miniatura miasta

Wrocław - Najlepsze atrakcje - Wrocławskie krasnale

Poczuć się olbrzymem, spacerując szlakiem wrocławskich krasnali. Wesołe skrzaty są rozsiane po całym mieście i są ich setki. Dostrzeżesz je na każdym kroku i poznasz historię, którą mają Ci do opowiedzenia. Stanowią atrakcję nie tylko dla dzieci.

Wielki mały Wrocław obejrzysz także odwiedzając Kolejkowo mieszczące się w  najwyższym budynku Wrocławia - Sky Tower. Makieta przedstawiająca Dolny Śląsk jest tak realistyczna, że można na niej podziwiać nawet życie jego mieszkańców.

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

11. Mostek Pokutnic

WRocław - najfajniejsze miejsca - Mostek PokutnicPrzejść przez Mostek Pokutnic w Katedrze św. Marii Magdaleny - to jeden z ciekawszych punktów widokowych w mieście (a przy okazji znajdujący się tuż przy Rynku).

Towarzyszy mu miejska legenda, według której na moście wieczorami pojawiają się dusze próżnych dziewcząt, które spędziły życie na zabawach i kokietowaniu adoratorów. Łącznik ten zwany jest również Mostkiem Czarownic.

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

12. Relaks i sporty wodne na Gliniankach

WRocław - atrakcje na weekend: Kąpielisko gliniankiSpędzić letni dzień na Gliniankach - rekreacyjnym kąpielisku w pobliżu Stadionu Miejskiego, przy którym można odpocząć z przyjaciółmi i spróbować sportów wodnych takich jak wakeboard lub flyboard.

Glinianki to doskonała alternatywa dla basenów otwartych. Zapewnia łatwy dojazd, ale jednocześnie poczucie oddalenia od zgiełku miasta. Stały się też ulubionym miejscem miłośników ekstremalnej rekreacji. Spróbuj Flyboardu, który umożliwia wodno-powietrzne ewolucje i jest fantastycznym pomysłem na aktywność w upalny dzień.

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

13. Wrocław z lotu ptaka

Atrakcje Wrocławia - Lot nad WrocławiemZobaczyć miasto z lotu ptaka – lot widokowy to niezwykła przyjemność, która dostarcza pięknych wrażeń i pozwala zobaczyć miasto z zupełnie innej perspektywy. Różnorodna oferta pozwoli Ci wybrać statek powietrzny z pokładu którego spojrzysz na panoramę Wrocławia. Może będzie to awionetka lub helikopter?

A może preferujesz coś bardziej ekstremalnego jak szybowiec lub paralotnia? Jeżeli będziesz mieć szczęście być może obejrzysz także pokazy lotnicze we Wrocławskim Aeroklubie.

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

14. Wieczór w Dzielnicy Czterech Wyznań

Atrakcje Wrocławia - Dzielnica Czterech ŚwiątyńSpędzić wieczór w Dzielnicy Czterech Wyznań - to wyjątkowy rejon miasta, tygiel kulturalny w którym nie brakuje klimatycznych miejsc. Warto zajrzeć do każdej bramy, bo kryją wiele niespodzianek. Przestrzeń ta symbolizuje różnorodność Wrocławia - zarówno tą religijną jak i kulturową.

Zwana jest też Dzielnicą Wzajemnego Szacunku lub Czterech Świątyń, ze względu na znajdujące się tu kościoły (ewangelicki i katolicki), synagogę i katedrę prawosławną. Również znajdujące się tu restauracje serwują wielokulturową kuchnię nawiązującą do charakteru tego obszaru. Warto otworzyć się na nowe smaki w lokalnych knajpkach.

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

15. Jazz w Vertigo

Wrocław - najlepsze atrakcje - Klub jazzowy VertigoPoczuć jazzowy klimat Vertigo. To wyjątkowy lokal na mapie Wrocławia i prawdziwa mekka miłośników dobrej muzyki i wyśmienitego jedzenia. Niemal każdego dnia gościom restauracji towarzyszy muzyka grana na żywo. Koncerty, wystawy i wnętrza, które nawiązują do tradycji najlepszych nowojorskich klubów jazzowych.

Wszystko to wpisuje się w główny nurt miasta, które w 2016 roku było Europejską Stolicą Kultury. A Vertigo to kultura w najlepszym wydaniu.

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

16. Hydropolis

Najfajniejsze atakcje Wrocławia - HydropolisOdwiedzić ultranowoczesne centrum nauki poświęcone wodzie. Hydropolis to jedyna taka wystawa w Polsce, w której różnorodne technologie zostały wykorzystane, aby ukazać wodę z fascynującej perspektywy. Nietypowe jest również miejsce - Hydropolis powstało w budynku, który miał służyć jako podziemny zbiornik na wodę.

Muzeum Wody - jak określa się ten obiekt - jest jednym z 7 nowych cudów Polski wybranym w plebiscycie zorganizowanym przez National Geographic. Zupełnie wyjątkowe miejsce, którego nie znajdziesz nigdzie indziej.

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

17. Stadion Miejski

Najfajniejsze miejsca we Wrocławiu - Stadion MiejskiZobaczyć i zwiedzić miejski Stadion, wybudowany z okazji odbywających się w Polsce Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku. To tutaj odbywają się wielkie imprezy sportowe oraz koncerty i tutaj swoje mecze rozgrywa Śląsk Wrocław. Na terenie stadionu znajduje się też nowoczesny tor gokartowy. Przy okazji możesz tam zajrzeć i spróbować jazdy gokartem na Stadionie – fantastyczna zabawa i sportowe emocje gwarantowane!

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

18. Nocne życie Wrocławia

Wrocław - weekendowe atrakcje dla DwojgaPrzetańczyć całą noc. Wrocław to miasto, które tętni życiem do późnych godzin nocnych. Dzięki Casa de la Musica znajdziesz odrobinę Kuby w samym sercu Wrocławia. Stary Klasztor co weekend zaprasza na koncerty, a do białego rana możesz bawić się w Manianie. Większość lokali umiejscowiona jest w pobliżu rynku, więc śmiało można urządzić sobie clubbing, przemieszczając się na piechotę między klubami.

Oferta jest na tyle szeroka, że zadowoli zarówno fanów muzyki elektronicznej, latynoamerykańskiej lub rytmów lat 80. i 90. Jeśli Nowy Jork jest miastem, które nigdy nie zasypia, to Wrocław śmiało można nazwać jego polskim odpowiednikiem.

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

19. Jazda kolejką ponad Odrą

Atrakcje Wrocławia - Kolejka linowa PolinkaWsiąść do gondoli wcale nie weneckiej. Polinka to kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej. Przez cały rok przewozi pasażerów nad malowniczą Odrą między Wybrzeżem Stanisława Wyspiańskiego, a budynkiem Geocentrum przy ul. Na Grobli. Kilkuminutowa przejażdżka koleją linową to okazja, aby spojrzeć z innej perspektywy na malownicze tereny Campusu Politechniki zlokalizowanego w pobliżu Placu Grunwaldzkiego. A co ciekawe cena przeprawy to koszt jednorazowego biletu na komunikację miejską.  

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

20. Food trucki

Co robić we Wrocławiu? Food truckiSpróbować burgera z prawdziwą wołowiną lub innego przysmaku kuchni ulicznej. Wrocław wypełniony jest food truckami, w których znaleźć można zróżnicowane menu – od pizzy wypiekanej w piecu, przez przysmaki kuchni azjatyckiej i greckiej aż po tradycyjne pierogi czy fit naleśniki.

Kultowym wrocławskim miejscem ze wspomnianymi burgerami jest Pasibus – sieć lokali, której początek dał właśnie food truck do dziś zaparkowany przy ul. Powstańców Śląskich naprzeciwko Arkad Wrocławskich. Szczególne miejsce na mapie Wrocławia zajmują pizzerie specjalizujące się w stylu neapolitańskim. Wiele lokali reprezentuje naprawdę wysoki poziom w wypiekaniu cienkich placków z wysokiej jakości składników.

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

21. Ekstremalne emocje na torze wyścigowym

Wrocław - pomysły na weekend - Jazda samochodem sportowymPrzeżyć ekstremalną jazdę samochodem sportowym! Niedaleko od Wrocławia znajduje się prawdziwy tor wyścigowy. To tam u boku doświadczonego kierowcy rajdowego można zaaplikować sobie potężną dawkę emocji za kierownicą samochodów topowych marek: Subaru, Porsche, Ferrari, Lamborghini i innych. Eventy motoryzacyjne organizowane w sezonie ciepłym to gratka dla fanów egzotycznych aut i amatorów szybkiej jazdy. Moc wrażeń nie tylko dla mężczyzn.

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

22. Teatr Muzyczny Capitol

Najlepsze atrakcje Wrocławia - Teatr CapitolPójść na spektakl do Teatru Muzycznego Capitol. To nowoczesny obiekt kulturalny zachwycający nie tylko wyśmienitymi widowiskami, ale też architekturą. Nowy budynek został oddany do użytku w 2013 roku i stał się kultowym miejscem na mapie Wrocławia. Miejsce, które Wrocławianie kochają i oblegają. Bilety na najpopularniejsze przedstawienia rozchodzą się jak świeże bułeczki, więc warto zawczasu zrobić rezerwację. Odbywa się tutaj również doroczny Przegląd Piosenki Aktorskiej, podczas którego zjeżdżają do Stolicy Dolnego Śląska najwięksi artyści estradowi.

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

23. Rozwiąż zagadkę w escape roomie

Co robić we Wrocławiu - Escape roomRozwiązać kryminalne i nie tylko kryminalne zagadki! Jeśli dysponujesz godziną wolnego czasu wybierz się razem z przyjaciółmi do escape roomu. To niesamowita przygoda, podczas której kolejne tropy prowadzą Was do wyjścia z pokoju. Czy uda Wam się uwolnić z zamknięcia?

Pokoje Zagadek to popularny sposób na spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi w wielu miastach. Również we Wrocławiu znaleźć można bogatą ofertę takich miejsc. Ogromny wybór scenariuszy sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Alternatywą dla Escape Room-ów mogą być gry miejskie. To okazja, aby poznać miasto w oryginalny sposób.

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

24. Targowisko na Świebodzkim

Wrocław - znane miejsca: Dworzec ŚwiebodzkiZrobić niedzielne zakupy na Dworcu Świebodzkim. Targowisko, jak targowisko: gwarne, zakurzone i żyjące własnym życiem. Tutaj dostaniesz świeże produkty od okolicznych rolników lub lokalnych producentów, ale także znajdziesz prawdziwe perełki, kiedy zagłębisz się do części z antykami i starociami. To prawdziwa gratka dla kolekcjonerów.

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

25. Aerotunel

Wrocław - pomysł na weekend - aerotunelWyruszyć w kosmiczną podróż w aerotunelu. Lot w tunelu aerodynamicznym doskonale oddaje wrażenia do tej pory zarezerwowane wyłącznie dla skoczków spadochronowych i astronautów. Zerwij więzi z grawitacją i poczuj przyjemność płynącą ze swobodnego lotu. Aerotunel znajduje się tuż pod Wrocławiem, w pobliżu Ślęży.

To jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów tego typu obsługiwany przez zespół profesjonalistów i entuzjastów latania w tunelu aerodynamicznym. Niesamowite emocje dla młodszych i starszych.

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

26. Degustacja wina w winnicy

Wroclaw - atrakcje - Degustacja wina w winnicyZwiedzić podwrocławską winnicę i wziąć udział w degustacji lokalnego wina. Winnice Jaworek to jedna z największych winnic w Polsce - urokliwe miejsce, w którym można zobaczyć plantacje winorośli i zgłębić winiarskie tajemnice. Niezwykle gościnni właściciele, klimat przywodzący na myśl Toskanię i  restauracja serwująca regionalne specjały. To miejsce ma swoją magiczną atmosferę. Produkowane tutaj wino jest doceniane przez najlepsze restauracje, więc warto spróbować jego smaku.

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

27. Imaginarium

Wroclaw - ciekawe miejsca - ImaginaiumDać się ponieść… wyobraźni w Imaginarium. To nowoczesne centrum wirtualnej rzeczywistości, w którym za pomocą specjalnych gogli i kontrolerów możesz przenieść się do wybranego miejsca na ziemi lub w kosmosie, a nawet się po nim poruszać. Zwiedź Meksyk, Himalaje, Brazylię i inne zakątki świata w parę chwil. Przetestuj symulator Formuły 1 i poczuj emocje, jakie towarzyszą kierowcom prestiżowych wyścigów samochodowych. To świetna zabawa, nauka i odkrywanie.

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

28. Aquapark

Ciekawe miejsca we Wrocławiu - AquaparkPoddać się wodnemu szaleństwu w Aquaparku i skorzystać z jego szerokiej oferty. Baseny rekreacyjne, zjeżdżalnie, basen zewnętrzny połączony z ogrodem, jacuzzi. Tutaj czas staje w miejscu i możesz bawić się jak dziecko.

Jeśli jednak preferujesz trening sportowy lub coś dla zdrowotności, to masz do dyspozycji profesjonalny basen oraz saunarium. Znajdź swój przepis na relaks i daj się ponieść dziecięcej radości.

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

29. Wrocławskie parki

Ciekawe miejsca we Wrocławiu - Wrocławskie parkiWyciszyć się na łonie natury. We Wrocławiu są aż 44 parki, które zapewniają mieszkańcom i turystom trochę zieleni. Parki to nie tylko drzewa i alejki, ale także place zabaw, siłownie zewnętrzne, oczka wodne, miejsca do grillowania itp.

Jesienią można wybrać się do Parku Szczytnickiego z orzechami dla wiewiórek. Wiosną można natomiast pospacerować po Parku Południowym obserwując budzącą się do życia przyrodę. Dla tych, którzy wolą bardziej dzikie krajobrazy idealnym miejscem będzie Park Wschodni lub Las Osobowicki. Zieleń w wielkim mieście to podstawa!

Ciekawe miejsca we wrocławiu - grafika - separator

30. Czar śródmiejskich uliczek

Ciekawe miejsca we Wrocławiu - Wrocławskie parkiZgubić się w labiryncie śródmiejskich uliczek – natknąć się na zwierzęta na Jatkach, ulicę Więzienną i Plac Solny – po prostu zakochać się we wrocławskim klimacie! To nie będzie trudne. Ludzie tutaj zarażają uśmiechem i pozytywną energią, dlatego Stolica Dolnego Śląska jest tak chętnie odwiedzanym miejscem. A jej mieszkańcy są dumni, że tworzą społeczność i są częścią tego klimatu, którego nie da się porównać z żadnym innym.

 

Pomysły na weekend we Wrocławiu - grafika

Pomysł na weekend we Wrocławiu

Atrakcje Wrocławia - Wroclaw na weekend

Wrocław - pomysły i atrakcje na weekend

Wrocław - Co robić na weekend? Pomysły i fajne miejsca

---

Podobne tematy: