1. Wrocław od strony Odry

Przepłynąć się motorówką po Odrze lub jachtem dookoła Wyspy Słodowej – Wrocław z perspektywy rzeki wygląda przepięknie. Jeżeli wybierzesz się rejs z kolacją po Odrze, będzie na pewno bardzo romantycznie

Wroclaw - atrakcje i pomysly na weekend we Wroclawiu

2. Ogród Japoński

Zobaczyć Ogród Japoński – wyciszenie i relaks gwarantowane. Przy okazji można obejrzeć pokaz fontanny multimedialnej przy Hali Stulecia, będącej jednym z najbardziej znanych symboli miasta.

3. Lokalne browary

Skosztować piwa z lokalnych browarów – odwiedzić legendarny Spiż na Rynku lub modny browar Stu Mostów.

4. Spacer wzdłuż Odry

Przespacerować się po bulwarze Xawerego Dunikowskiego – zrewitalizowany bulwar jest jednym z ulubionych miejsc Wrocławian. Można na chwilę przysiąść na brzegu i podziwiać panoramę Ostrowa Tumskiego.

5. Wycieczka rowerowa przez cenrum Wrocławia

Pojeździć rowerem miejskim po Ostrowie Tumskim i okolicach wrocławskiego Rynku, zatrzymując się na chwile przy placu Bema, aby skosztować naturalnych lodów.

Co można robić we Wrocławiu? Najlepsze atrakcje6. Tropem wrocławskiego Latarnika

Zabawić się w Sherlocka Holmesa, tropiąc wrocławskiego latarnika. To on w czarnej pelerynie każdego dnia zapala latarnie na Ostrowie Tumskim.

7. Miejskie plaże i beach bary

Zrelaksować się na plaży. We Wrocławiu nie brakuje miejskich plaż i tzw. beach barów, gdzie w okresie letnim można wypocząć na leżaku czy zagrać w siatkówkę plażową, a wieczorami posłuchać dobrej muzyki.

8. Sky Tower

Wjechać na szczyt Sky Tower – najwyższego budynku w Polsce i podziwiać panoramę Wrocławia z tarasu widokowego na szczycie budynku.

9. Wrocławskie Krasnale i miniatura miasta

Poczuć się olbrzymem, spacerując szlakiem wrocławskich krasnali. Wesołe skrzaty są rozsiane po całym mieście. Wielki mały Wrocław obejrzysz także odwiedzając Kolejkowo. Makieta przedstawiająca Dolny Śląsk jest tak realistyczna, że można na niej podziwiać nawet życie jego mieszkańców.

10. Afrykarium

Odwiedzić wrocławskie Afrykarium – najnowocześniejszą część Wrocławskiego Zoo, z prawdziwym afrykańskim klimatem.

11. Mostek Pokutnic

Rejs po oDrze dla Dwojga - WrocławPrzejść przez Mostek Pokutnic w Katedrze św. Marii Magdaleny – to jeden z ciekawszych punktów widokowych w mieście, któremu towarzyszy miejska legenda, według której na moście wieczorami pojawiają się dusze próżnych dziewcząt, które spędziły życie na zabawach i kokietowaniu adoratorów.

12. Relaks i sporty wodne na Gliniankach

Spędzić letni dzień na Gliniankach – kąpielisku, przy którym można odpocząć z przyjaciółmi i spróbować flyboardu. Wystrzałowe buty sprawdzają się nie tylko na imprezę – flyboard to idealna rozrywka dla amatorów aktywnego wypoczynku nad wodą.

13. Wrocław z lotu ptaka

Zobaczyć miasto z lotu ptaka – lot widokowy nad Wrocławiem to niezwykła przyjemność, która dostarcza pięknych wrażeń i pozwala zobaczyć miasto z zupełnie innej perspektywy. Jeżeli będziesz mieć szczęście być może obejrzysz także pokazy lotnicze we Wrocławskim Aeroklubie.

14. Wieczór w Dzielnicy Czterech Świątyń

Spędzić wieczór w Dzielnicy Czterech Świątyń – to wyjątkowy rejon miasta, tygiel kulturalny w którym nie brakuje klimatycznych restauracji. Warto zajrzeć do każdej bramy, bo kryją wiele niespodzianek.

15. Jazz w Vertigo

Poczuć jazzowy klimat Vertigo. To wyjątkowy lokal na mapie Wrocławia i prawdziwa mekka miłośników dobrej muzyki i wyśmienitego jedzenia. Niemal każdego dnia gościom restauracji towarzyszy muzyka grana na żywo.

16. Stadion Miejski

Zobaczyć miejski Stadion, a przy okazji spróbować jazdy gokartem na Stadionie – sportowe emocje gwarantowane!

17. Hydropolis

Odwiedzić ultranowoczesne centrum nauki poświęcone wodzie. Hydropolis to jedyna taka wystawa w Polsce, w której różnorodne technologie zostały wykorzystane, aby ukazać wodę z fascynującej perspektywy. Nietypowe jest również miejsce - Hydropolis powstało w budynku, który miał służyć jako podziemny zbiornik na wodę.

18. Nocne życie Wrocławia

Przetańczyć całą noc. Wrocław to miasto, które tętni życiem do późnych godzin nocnych. Dzięki Casa de la Musica znajdziesz odrobinę Kuby w samym sercu Wrocławia. Stary Klasztor co weekend zaprasza na koncerty, a do białego rana możesz bawić się w Manianie.

19. Jazda kolejką ponad Odrą

Wsiąść do gondoli wcale nie weneckiej. Polinka to kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej. Przez cały rok przewozi pasażerów nad malowniczą Odrą między Wybrzeżem Stanisława Wyspiańskiego, a budynkiem Geocentrum przy ul. Na Grobli.

20. Food trucki

Spróbować burgera z prawdziwą wołowiną lub innego przysmaku kuchni ulicznej. Wrocław wypełniony jest food truckami, w których znaleźć można zróżnicowane menu – od pizzy wypiekanej w piecu, przez przysmaki kuchni azjatyckiej i greckiej aż po tradycyjne pierogi czy fit naleśniki. Kultowym wrocławskim miejscem ze wspomnianymi burgerami jest Pasibus – sieć lokali, której początek dał właśnie food truck do dziś zaparkowany przy ul. Powstańców Śląskich naprzeciwko Arkad Wrocławskich.

21. Ekstremalne emocje na torze wyścigowym

Przeżyć ekstremalną jazdę samochodem sportowym! Niedaleko od Wrocławia znajduje się prawdziwy tor wyścigowy. To tam u boku doświadczonego kierowcy rajdowego można zaaplikować sobie potężną dawkę emocji za kierownicą samochodów topowych marek: Subaru, Porsche, Ferrari, Lamborghini i innych.

22. Rozwiąż zagadkę w escape roomie

Rozwiązać kryminalne i nie tylko kryminalne zagadki! Jeśli dysponujesz godziną wolnego czasu wybierz się razem z przyjaciółmi do escape roomu. To niesamowita przygoda, podczas której kolejne tropy prowadzą Was do wyjścia z pokoju. Czy uda Wam się uwolnić z zamknięcia?

23. Imaginarium

Dać się ponieść… wyobraźni w Imaginarium. To nowoczesne centrum wirtualnej rzeczywistości, w którym za pomoc specjalnych gogli i kontrolerów możesz przenieść się do wybranego miejsca na ziemi lub w kosmosie, a nawet się po nim poruszać. Zwiedź Meksyk, Himalaje, Brazylię i inne zakątki świata w parę chwil.

24. Dom Strachu

Sprawdzić czy straszy w starym dworcu kolejowym! Mrożące krew w żyłach historie czekają na Ciebie w budynku XIX-wiecznego Dworca Świebodzkiego. Dom Strachu to atrakcja tylko dla odważnych.

25. Aerotunel

Wyruszyć w kosmiczną podróż w aerotunelu. Lot w tunelu aerodynamicznym doskonale oddaje wrażenia do tej pory zarezerwowane wyłącznie dla skoczków spadochronowych i astronautów. Zerwij więzi z grawitacją i poczuj przyjemność płynącą ze swobodnego lotu.

26. Degustacja wina w winnicy

Zwiedzić podwrocławską winnicę z degustacją wina, jedną z największych w Polsce – urokliwe miejsce, w którym można zobaczyć plantacje winorośli i skosztować lokalnego wina.

27. Teatr Muzyczny Capitol

Pójść na spektakl do teatru muzycznego Capitol  – to nowoczesny obiekt kulturalny zachwycający spektaklami i architekturą.

28. Auqapark

Poddać się wodnemu szaleństwu w Aquaparku. Baseny rekreacyjne, zjeżdżalnie, basen zewnętrzny połączony z ogrodem, jacuzzi – znajdź swój przepis na relaks.

29. Wrocławskie parki

Wyciszyć się na łonie natury. We Wrocławiu są aż 44 parki. Polecamy odwiedzić jeden z najstarszych – park Szczytnicki oraz cieszący się ogromną sympatią wrocławian park Południowy.

30. Czar śródmiejskich uliczek

Zgubić się w labiryncie śródmiejskich uliczek – natknąć się na zwierzęta na Jatkach, ulicę Więzienną i Plac Solny – zakochać się we wrocławskim klimacie!

 

Co robić we Wrocławiu? 15 pomysłów na spędzenie wolnego czasu

 

---

Sprawdź również:

Co robić wiosną we Wrocławiu? - blog>>

Gdzie Wyjść we Wrocławiu? Kulturalne Propozycje dla Par >>

Co robić w Trójmieście - 15 oryginalnych pomysłów >>

Co robić w Warszawie? 15 super pomysłów >>

Co robić jesienią? 10 inspirujących pomysłów dla każdego >>

Rejs po Odrze - odkryj inną perspektywę miasta >>

Wywiad: Kurs motorowodny w prezencie

Wrocław: Prezenty i atrakcje >>

Relacja: Lot samolotem Wilga nad Zamkiem Książ >>