Po intensywnych miesiącach wakacji, słonecznych chwilach i długich jasnych wieczorach, jesień przynosi ze sobą coraz szybciej zapadający zmrok i chłodniejsze dni. Wydawać by się mogło, że wówczas najlepiej schować się w domu i przeczekać...aż do kolejnego lata. Nic bardziej mylnego - jesień to moment, w którym warto wytyczyć sobie nowe zadania i na przekór aurze, zacząć działać! Przedstawiamy 9 pomysłów na to, jakimi przeżyciami wypełnić jesień, by już zawsze kojarzyła się z aktywnym czasem.

-----------------------

Co robić jesienią?

Pomysły na interesującą jesień - Kurs fotografii1. Chwyć za aparat!

Jeśli od zawsze podobało Ci się robienie zdjęć, ale nigdy nie było dobrego momentu, by zgłębić temat, podpowiadamy, by na jesienny czas zapisać się na kurs fotografii.

Cykliczne spotkania z profesjonalistami stanowią niecodzienną okazję, by nie tylko w teorii, ale również w praktyce, nauczyć się pełnej obsługi aparatów i zrozumieć, na czym polega dobre ujęcie i przemyślany kadr. Głębia ostrości, przysłona czy migawka - te pojęcia z pewnością nie będą już brzmiały zagadkowo.

-----------------------

2. Sprawdź, co Ci w duszy gra

Jesienią zrealizuj odkładane w nieskończoność plany nauki gry na instrumencie. Pierwszy krok jest zawsze najtrudniejszy, ale przecież grać każdy może - czasem lepiej, a czasem gorzej. Długie wieczory wypełnij więc muzyką - pakiet kilku lekcji gry na trąbce, pianinie bądź gitarze pozwoli Ci sprawdzić swoje możliwości i być może odkryć nieoczekiwaną pasję do nut i dźwięków!

-----------------------

3. Zgotuj coś!

Kiedy z drzew lecą kasztany, a liście szeleszczą nam pod stopami, nie trudno o melancholijny nastrój i przeszywające poczucie, że na kolejne lato trzeba znowu czekać cały rok. Smutki i troski najlepiej odpędza towarzystwo drugiej osoby i... dobre jedzenie. Wykorzystaj potencjał jesiennych dni i spróbuj kulinarnych eksperymentów. We własnych czterech kątach lub pod okiem profesjonalnego szefa kuchni, naucz się przyrządzać nowe potrawy! Spotkanie z kuchnią tajską, włoską lub hinduską może zapoczątkować poważny związek w Twoim życiu - podobno zauroczenie gotowaniem nie przemija tak łatwo. Bo jak wiadomo, przez żołądek do serca...

-----------------------

4. Uszyj sobie sweter!

A co robić jesienią w domu? Jeśli chłodne poranki i ciemne popołudnia skutecznie zniechęcają Cię do wychodzenia na zewnątrz, wykorzystaj własne cztery kąty na praktykowanie nowego hobby. Długie jesienne wieczory polecamy wówczas spędzać pod kocem.... z kłębkiem wełny i drutami. Wystarczy poznać podstawowy ścieg i dać się porwać robieniu na drutach. To wciągające zajęcie, niesłusznie kojarzone z czymś nudnym i żmudnym, przeżywa obecnie swój renesans. Październik i listopad wykorzystaj więc na naukę robienia na drutach - tym sposobem przygotujesz najpiękniejsze i najcieplejsze prezenty na święta. Praktykować można w domu bądź w grupach warsztatowych, które coraz częściej ogłaszają swoje spotkania.

-----------------------

5. Roztańcz się na jesień

Jeśli z niepokojem śledzisz spadającą za oknem temperaturę, a w pogotowiu czekają ciepłe swetry na największe chłody, spróbuj sprawdzonego sposobu na rozgrzanie ciała i ducha! Ruch - w każdej postaci jest doskonałym sposobem na pokonanie jesiennej chandry i wyziębienia. Zapisz się na basen, spróbuj wizyt na siłowni - a jeśli od dawna kusi Cię kurs tańca, pójdź za ciosem i wybierz się na profesjonalną lekcję. Cykliczne spotkania na sali ćwiczeń pod okiem instruktorów, przyniosą poczucie, że nie siedzisz w miejscu.

-----------------------

6. Wybierz planszówki

Podobno wciągają na wiele godzin i pozwalają zapomnieć o całym świecie. Spotkania nad planszówkami to okazja do spędzenia czasu w gronie znajomych i dobrej zabawy. Ich popularność jest niekwestionowana - coraz częściej planszówkę można wypożyczyć nawet w bibliotece. Jesienną porą rozłóż planszę w domu lub klubie planszówkowym i daj się porwać intrygującej fabule gry - dreszczyk emocji gwarantowany. Bo z dobrą planszówką u boku jesień na pewno nie będzie nudna.

-----------------------

7. Wspinaj się!

Gdy wszystko wokół wydaje się spowalniać i szykować do zimowe snu, spróbuj działać na przekór i poszukaj dla siebie ciekawych zajęć sportowych, które utrzymają Cię w ruchu i dobrej kondycji. Klasyczne opcje to m.in. basen, joga lub siłownia. My na jesień polecamy spróbować czegoś nowego. Wybierz się na lekcję wspinaczki halowej, w trakcie której pod okiem instruktora nauczysz się techniki wspinania. Być może będzie to początek nowego hobby?

-----------------------

8. Zostań specjalistą

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Zapisz się na niecodzienny kurs degustacyjny! To doskonała okazja, żeby wyjść jesienną porą z domu, a przy tym nauczyć się czegoś nowego. Uwielbiasz kawę? Postaw na szkolenie dla baristy i dowiedz się, jakie gatunki kawy smakują najlepiej. A może intryguje Cię, po czym poznać wysoką jakość wina? Warsztaty winiarskie to okazja do doskonalenia swojej wiedzy pod okiem sommeliera.

-----------------------

9. Odnajdź w sobie artystycznego ducha!

Spróbuj chwycić za pędzel, otwórz szkicownik lub weź glinę do ręki - zapewniamy, że jesienią nie zabraknie Ci inspiracji artystycznych. Żółte i czerwone liście na drzewach, mieniące się brązem kasztany, malownicze zachody słońca - widoki za oknem sprzyjają twórczym działaniom. Zainspiruj się jesienią i spróbuj swoich sił na zajęciach z ceramiki bądź malarstwa. Jeśli nie chcesz od razu zapisywać się na kurs, w internecie z pewnością znajdziesz filmiki instruktażowe dla początkujących. To może być doskonała okazja, by obudzić w sobie artystę!

-----------------------

Długie jesienne wieczory warto wykorzystać na odkrywanie w sobie nowych pasji i zainteresowań. To doskonały moment, by spróbować czegoś nowego - a jeśli wciąż czujesz, że brakuje Ci mobilizacji, zaproś na kurs lub warsztaty kogoś znajomego - we dwójkę możecie pilnować się nawzajem, by regularnie rozwijać nowe hobby.

Tak wiele rzeczy można robić jesienią... nie pytaj więc “co?”, tylko zacznij działać!

---

Podobne tematy: