W wielu firmach panuje zwyczaj składania się na prezent całym zespołem. To sprawdzona i wygodna forma przygotowania upominku, niestety nie dla osoby oddelegowanej do jego zakupu. To często na jej barkach spoczywa ciężar wyboru odpowiedniego prezentu. Dlatego spieszymy z pomocą i podpowiadamy jak wybrnąć z tego zadania, by wykazać się kreatywnością, a jednocześnie uniknąć gafy.

Prezent dla koleżanki lub kolegi z pracy na 30, 40, 50 urodziny

Nie w każdej pracy zwyczaj świętowania urodzin pracownika jest celebrowany. Jednak z okazji okrągłej rocznicy, takiej jak 30, 40 czy 50 urodziny, często w ramach zespołu pojawia się inicjatywa przygotowania wspólnej niespodzianki dla solenizanta. Czym można mu sprawić radość?

Drewniany blat z notatnikiem i akcesoriami podróżnika - lornetka, szkoło powiększające1. Personalizowany notatnik lub kalendarz

Sekretne plany dominacji nad światem lub notatnik podróżnika z mapą w formie zdrapki – za pomocą odpowiedniego hasła możemy sprawić, że notatnik czy kalendarz stanie się ulubionym osobistym gadżetem osoby obdarowanej. To świetny pomysł na kreatywny prezent dla kolegi lub koleżanki z pracy, gdy dysponujemy mocno ograniczonym budżetem.

2. Masaż

Manager – wyjątkowy pakiet SPA, a może czekoladowa euforia. Masaż w prezencie to wyjątkowa, zmysłowa przyjemność dla Pani lub Pana, która pomoże na chwilę zapomnieć o stresie i cudownie zrelaksować się po pracy.

3. Torba

Sportowa, podróżna, skórzana aktówka na dokumenty lub etui na laptopa. Wybierając odpowiednie przeznaczenie torby oraz styl w jakim została wykonana - elegancki lub na luzie, zyskujemy praktyczny prezent, który z łatwością możemy dopasować do charakteru i zainteresowań solenizanta.

Lot paralotnią nad górami

4. Lot paralotnią

A może coś szalonego? Okrągła rocznica urodzin to przekroczenie pewnej granicy. Z tej okazji, zamiast skupiać się na podsumowaniach, warto otworzyć się na zupełnie nowe doświadczenia. Szczególnie tak ekscytujące jak swobodny lot w przestworzach na paralotni!

5. Biżuteria

Łańcuszek z zawieszką lub zegarek. Biżuteria to szczególny rodzaj upominku, który zawsze podkreśla wyjątkowość okazji. Prezent pełen elegancji i klasy.

 

---

Pomysły na prezent ślubny dla koleżanki lub kolegi z pracy

Pudełko prezentowe na ślub i bukiet kwiatówŚlub to jedno z najpiękniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Ten dzień spędzamy zwykle w gronie najbliższych, ale dobrą nowiną dzielimy się także wśród współpracowników. Wspólna praca przez wiele godzin każdego dnia zbliża, dlatego często uczestniczymy w ślubach naszych kolegów i koleżanek z pracy osobiście. Zdarza się też, że na ceremonię wybieramy się w ramach służbowej delegacji, wręczając prezent dedykowany od całego zespołu.

 

1. Romantyczny weekend w SPA

Bajkowe chwile tylko we Dwoje. Nastrojowy i niezwykle odprężający weekend, podczas którego Nowożeńcy będą rozpieszczani zmysłowymi masażami, kąpielami w płatkach róż i wyśmienitym jedzeniem. To także okazja do aktywnego wypoczynku w plenerze.

Kolacja degustacyjna w restauracji z winem2. Kolacja degustacyjna

Magiczna atmosfera pełna wykwintnych smaków, zapachów i kolorów to fantastyczny sposób na celebrowanie wspólnych chwil. Kolacja degustacyjna pozwala delektować się najlepszymi pozycjami z restauracyjnego menu podczas jednego wieczoru.

3. Lot balonem

Na pokładzie balonu podobnie jak w dniu ślubu spełniają się marzenia. To  oryginalny i romantyczny prezent dla Pary Młodej, który bez wątpienia zapewni Nowożeńcom mnóstwo niezapomnianych wspomnień.

4. Degustacja wina

Kieliszek czerwonego wina na drewnianym stole

Czerwone wino to symbol miłości i nieodłączny towarzysz wielu romantycznych wieczorów. Degustacja wina to okazja do poznania interesujących faktów i przetestowania ich w wyjątkowo przyjemny sposób w praktyce. Niezwykłym pomysłem jest degustacja zorganizowana bezpośrednio w winnicy. Zwiedzając winnicę można nie tylko odczuć sielankowy spokój polskiej wsi, ale także poznać tajniki powstawania tego wyjątkowego trunku i zasmakować lokalnych specjałów.

5. Zestaw prezentowy Kolekcja przeżyć

Kolekcja przeżyć to kilkanaście najpiękniejszych podarunków dla Pary Młodej, spośród których Nowożeńcy sami wybierają swój wymarzony prezent. Doskonały pomysł na oryginalny prezent ślubny od delegacji, jeśli w obrębie zespołu nie możecie dojść do porozumienia, co kupić koleżance lub koledze z pracy na ślub. Do prezentu ślubnego tradycyjnie dołącza się również kartkę z podpisami wszystkich członków zespołu oraz życzeniami.

---

Jaki prezent dla koleżanki lub kolegi z pracy na odejście na emeryturę lub pożegnanie

Moment odejścia na emeryturę w zasadzie powinien być jednym z najszczęśliwszych dni w życiu każdego pracownika. W końcu żegnamy się z obowiązkami i zyskujemy wolny czas w pakiecie bez limitu. Niestety po kilkudziesięciu latach aktywności zawodowej wielu osobom bardzo trudno odnaleźć się w nowej sytuacji. Warto zatem pomyśleć o prezentach dla pracowników, dzięki któremu emerytura przestanie być postrzegana jak koniec wszystkiego, a stanie się początkiem okresu pełnego nowych szans i możliwości:

Szybowec w locie widziany na tle pochmurnego nieba1. Pamiątkowe zdjęcia

Szalony wyjazd integracyjny, wigilia firmowa, najnudniejsze zebranie w historii - tyle było dni wartych zapamiętania. Album ze zdjęciami to piękny i sentymentalny upominek na pożegnanie, który jeszcze wiele razy wywoła uśmiech na twarzy solenizanta i będzie fantastyczną pamiątką od całego zespołu.

2. Lot szybowcem

Lot szybowcem to jeden z najbardziej odlotowych prezentów dla przyszłego emeryta. To zjawiskowe przeżycie w sam raz dla osoby, która przejmuje stery i odtąd w stu procentach będzie kierować swoim życiem.

3. Kurs kulinarny

Świetna zabawa podczas warsztatów to dopiero początek. Kurs gotowania będzie fantastyczną inspiracją do kontynuowania kuchennych eksperymentów w wolnym czasie i zapraszania znajomych do wspólnego biesiadowania.

Herbata rumiankowa i książka4. Czytelnicza niespodzianka

Przysłowiowy bon do Empiku traktowany jako synonim braku pomysłu na prezent w tym przypadku znajduje uzasadnienie. Na emeryturze w końcu możemy sięgnąć po książki, na które wcześniej nie było czasu. Jeśli znamy dobrze gust literacki współpracownika i wiemy czego jeszcze nie czytał bon można oczywiście zastąpić konkretnym tytułem. 

5. Kolacja i spektakl teatralny

Zaległości nadrobić warto także w teatrze. Tym bardziej jeśli spektakl połączymy z wyśmienitą kolacją dla dwojga w eleganckiej restauracji. To świetna okazja, aby przekonać się jak wybornie smakują wieczory, po których nazajutrz nie trzeba budzić się rano do pracy.

---

 

Podobne tematy: