Kiedyś czterdziestka nieodzownie kojarzyła się z kryzysem wieku średniego, na szczęście to już nieaktualne. Czasy się zmieniły, a razem z nimi czterdziestolatkowie. Dziś, nie są to już ludzie z kompleksami, poszukujący okazji do przeżycia drugiej młodości, ale dumni i pewni siebie mężczyźni oraz zadowolone z życia kobiety, którzy pragnę czerpać z życia pełnymi garściami.

W większości przypadków, życie po czterdziestce jest już ustabilizowane: zawodowo i prywatnie. Z wiekiem rośnie świadomość siebie, w związku z czym czterdziestolatkowie zwykle zdążyli już obrać cele, znaleźli swoje pasje i mają spore zasoby, żeby je realizować: czas, chęci i środki. Kolejna część życia to faza pełnego rozkwitu, dlatego czterdzieste urodziny powinny być hucznie obchodzone.

Znajomi i rodzina prześcigają się w pomysłach jaki prezent na 40 urodziny wybrać, ponieważ taka rocznica wymaga specjalnego podarunku. Przychodzimy z pomocą, podpowiadając jak zachwycić prezentem czterdziestolatka.

PREZENT NA 40 URODZINY DLA MĘŻCZYZNY

Czterdzieści lat to wiek, w którym solenizant potrafi już docenić wyrafinowany smak i jakość. Zamiast butelki dobrej whisky, warto więc pójść o krok dalej i podarować profesjonalną degustację tego szlachetnego trunku. Podczas degustacji solenizant ma okazję nie tylko skosztować najbardziej wybornych rodzajów whisky, ale także poznaje wiele ciekawych faktów na temat jej historii i sposobów powstawania. To prezent na 40 urodziny, który zaspokoi zarówno ciekawość, jak i najbardziej wybredne gusta smakowe.

A może coś jeszcze bardziej niebanalnego? Prezent, który pozwoli spełnić marzenie? Wyobrażając sobie siebie w wieku 40 lat wielu chłopców widzi mężczyznę za kierownicą drogiego i luksusowego samochodu. Nie wszystkim udaje się kupić taki na własność, ale każdy ma może spróbować ekstremalnej jazdy Lamborghini, Porsche czy Ferrari, realizując prezent urodzinowy na torze. Oryginalnym upominkiem na 40 urodziny, który niejednego Pana przyprawi o szybsze bicie serca, napędzając jednocześnie trochę strachu będzie z pewnością malowniczy lot motolotnią. To szalona zabawa i doświadczenie, które Twój mężczyzna jeszcze długo będzie wspominał z ekscytacją.

PREZENT NA 40 URODZINY DLA NIEJ

Wspaniałe widowisko w bajecznym klimacie oraz kolacja w blasku świec u boku ukochanego mężczyzny to dla wielu czterdziestoletnich kobiet wymarzony sposób na spędzenie urodzin. Dobrym pomysłem na prezent na 40 urodziny, będzie zatem wieczór w operze.

Piękna kobieta w sukni wieczorowejZupełnie innym upominkiem, który doskonale podkreśli zmysłowość i kobiecość solenizantki z pewnością okaże się sesja zdjęciowa. Piękne zdjęcia to marzenie niejednej kobiety, a przecież tak łatwo je spełnić! Co więcej artystyczne fotografie będą fantastyczna ozdobą rodzinnego albumu i cudowną pamiątką tej szczególnej rocznicy dla Was obojga.

Jaki rodzaj sesji fotograficznej będzie najlepszy na 40 urodziny? Wszystko zalezy od jubilatki. Jeśli lubi modę i stylizacje to warto wybrać opcję fashion, a jeśli świetnie czuje się w swojej skórze i nalezy do odważnych kobiet, to doskonałym pomysłem będzie zmysłowa sesja buduarowa. Świetnie sprawdzają się również portrety, a dla kobiety sukcesu możemy polecić sesję biznesową.

Prezent dla 40-latki - przygoda jest Kobietą

Z okazji 40 urodzin możesz również zabrać żonę na wyjątkowo romantyczna randkę w przestworzach. Z jednej strony lot widokowy zapewnia ekstremalne wrażenia, z drugiej buduje niepowtarzalny nastrój, dzięki któremu ludzie stają się sobie bliżsi. To będą chwile pełne pozytywnych emocji, a jednocześnie doskonała okazja, by powiedzieć sobie kilka ciepłych słów.

Latanie to także dreszczyk emocji. Na przykład na pokładzie szybowca wznoszącego się nad Podhalem. Taka wyprawa z widokiem na góry niesie ze sobą zupełnie wyjątkowe doznania. Mając 40 lat o wiele bardziej docenia się takie doświadczenia.

PREZENT NA 40 URODZINY DLA KOLEŻANKI LUB KOLEGI Z PRACY

Idealnym upominkiem dla koleżanki z pracy, którego wszyscy będziecie jej zazdrościć nawet po godzinach jest całodzienny pobyt w SPA. Relaksujące masaże i profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne już w kilka chwil pozwalają poczuć się świetnie w swojej skórze – wypocząć i odmłodnieć co najmniej o kilka lat.

Kolacja w eleganckiej restauracji z czerwonym winemWizyty w Spa są również dostępne w postaci luksusowych pakietów dla mężczyzn. Rodzaj upominku dla współpracownika w dużej mierzy zależy od stopnia zażyłości i charakteru Waszych relacji. Jeśli zbyt dobrze nie znamy solenizanta, najbezpieczniej będzie pozostawić wybór w jego rękach. Taką możliwość daje Kolekcja Przeżyć.

W pracy nawiązujemy przyjaźnie, ale łączą nas także stosunki służbowe. Jeśli całym zespołem poszukujecie prezentu na 40 urodziny dla szefa, warto pomyśleć o upominku, który będzie elegancki, a jednocześnie nie straci na oryginalności. Pełnym klasy pomysłem jest zaproszenie do restauracji połączone ze spektaklem teatralnym.

Więcej pomysłów znajdziecie naszym poście poświęcownym oryginalnym prezentom dla kolegów i koleżanek z pracy.

ŚMIESZNY PREZENT NA 40 URODZINY

Okrągłe 40 urodziny najlepiej świętować z uśmiechem na twarzy. Wielu czterdziestolatkom nie brakuje poczucie humoru, dlatego podpowiadamy jakie prezenty przyniosą mnóstwo niezapomnianych emocji i szeroki uśmiech na twarzy.

Zanim na ekranach zagościł „Czterdziestolatek” przed telewizorem gromadził widzów serial „Czterej Pancerni i Pies”. Poprowadzenie haubicy samobieżnej lub transportera opancerzonego to fantastyczna militarna przygoda, o której wspomnienia pozostaną na lata. Możesz też zabrać solenizanta w wyjątkową podróż do lat młodości za kierownicą Fiata 125 i 126p. Ekscytującym doświadczeniem zupełnie z innego świata może być także lot w tunelu aerodynamicznym, wewnątrz którego strumień powietrza uniesie jubilata lub jubilatkę w powietrze imitując doznania, jakie towarzyszą astronaucie w kosmosie.

Pomysłów na prezent dla 40-latki i 40-latka jest wiele, ale to właśnie vouchery na przeżycia mogą sprawić, że jubilaci poczują zew młodości. I choć mają już zapewne na swoim koncie wiele fantastycznych doświadczeń, to zawsze znajdzie się coś, czego jeszcze nie próbowali. Pieknych wspomnień nigdy za wiele!

---

 

Podobne tematy: