Ile na prezent ślubny – czyli kopertowy savoir-vivre

Zastanawiając się nad prezentem na ślub dla Młodej Pary, zwykle w pierwszej kolejności zadajemy sobie pytanie, ile pieniędzy powinniśmy na niego przeznaczyć. Niepisana zasada, o której powszechnie się mówi głosi, że podarować należy tyle, aby Młodej Parze zwróciły się koszty wesela, plus zostało coś jeszcze na pamiątkę. Druga opinia, naszym zdaniem o wiele bardziej słuszna, brzmi: daj tyle na ile Cię stać.

Koperta z prezentem - kwiatami na różowym tleDo kwestii prezentu ślubnego należy podejść bardzo indywidualnie, nie porównując się z upominkami ofiarowanymi przez innych gości czy kwotami publikowanymi w internecie jako rzekomo obowiązujące. Pamiętajmy, że wesele to nie transakcja handlowa, a Młodej Parze zależy w szczególności na naszej obecności. Wielu narzeczonych spotyka niemiła niespodzianka. Im bliżej terminu ślubu, tym lista gości staje się coraz krótsza.

Sala pełna przyjaciół i członków rodziny to gwarancja udanej zabawy do białego rana. Dlatego pamiętajmy, że to nasza obecność jest najlepszym prezentem ślubnym. Nawet jeśli w danym momencie czujemy, że nie mamy odpowiedniej kwoty na upominek dla Młodej Pary, w żadnym wypadku nie rezygnujmy z uczestniczenia w w weselu. Zamiast tego wykażmy się kreatywnością.

Wartościowy nie musi być drogi!

Kolacja dla Dwojga w prezencie ślubnymJedną z sytuacji, kiedy chcemy uniknąć dawania koperty jest ta, kiedy nie stać nas na to, aby umieścić w środku odpowiednio dużo pieniędzy. Trudno jest w prawdzie oszacować, co znaczy słowo „odpowiednio”, ale często nam się zdaje, że 100 czy 150 zł nie będzie w niej wyglądało dobrze. W takiej sytuacji, prezent na którym nie ma nominału może wydać się znacznie bardziej elegancki.

Idealnym rozwiązaniem będzie podarowanie prezentu ślubnego w postaci przeżycia – które wzbudzając zaskoczenie i przynosząc mnóstwo pozytywnych emocji, znacznie podniesie wartość prezentu w oczach obdarowanych. Romantyczna kolacja, degustacja wina czy rejs jachtem nie kosztują zbyt wiele, a na tle weselnych kopert będą wyglądać bardzo atrakcyjnie.

Nie zginąć w dziesiątkach kopert!

Kto ma już za sobą ślub, ten wie, że po kilku miesiącach nie pamiętamy o tym kto i jaką dał kopertę. Zresztą o ich zawartości też już przeważnie nie pamiętamy, bo pewnie już ją gdzieś ulokowaliśmy. Zupełnie inaczej jest z prezentami rzeczowymi, które zyskują znaczenie symboliczne. Zestaw filiżanek przypomina nam najpiękniejszy dzień w życiu, nawet jeżeli model jest nie do końca trafiony.

Podobnie jest z przeżyciami – prezent w postaci lotu szybowcem pozostanie z pewnością niezapomniany. Jeżeli zależy nam na tym, aby na myśl o ślubie i prezentach ślubnych Młoda Para sobie nas przypomniała, dorzućmy do tej symbolicznej koperty coś zaskakującego – i podarujmy im na ślub coś naprawdę magicznego

A może coś home-made na ślub?

Upominki wykonane własnoręcznie mogą być wartościowym prezentem. Jeżeli posiadamy taki talent, warto go wykorzystać i przygotować dla Młodej Pary coś, czego nie dostanie w żadnym sklepie. Własnoręcznie przygotowane nalewki czy przetwory mogą sprawić ogromną radość – pamiętajmy jednak, aby je ładnie opakować – ozdobne karafki i słoiczki sprawdzą się w tej sytuacji lepiej niż te standardowe. Dobrym pomysłem jest również zaprojektowanie własnych etykiet – na przykład ze wspólnymi zdjęciami – do kupionych w sklepie win. Tym sposobem można nadać zwykłym produktom indywidualny, magiczny charakter.

Prezent ślubny z przedłużoną datą ważności

Co na ślub zamiast koperty?

Stało się. Wesele przyjaciółki, ulubionej kuzynki lub chrześniaka dawno za nami, a my wciąż pozostajemy w poczuciu, że nasz prezent ślubny nie był tak okazały jak byśmy sobie tego życzyli. Teraz byłoby nas stać, żeby podarować naszym bliskim wspaniały prezent ślubny, ale wtedy nie mieliśmy takiej możliwości.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby obdarować Państwa Młodych z opóźnieniem, na przykład z okazji rocznicy ślubu. Takim pomysłem z pewnością wywołamy duże zaskoczenie, ale i przyjemność z niespodziewanego podarunku będzie zdecydowanie większa. Na taką okazję warto wybrać coś wyjątkowego.

Prezent, który wywoła eksplozję pozytywnych emocji i wspomnień. Podarowanie na rocznicę pieniędzy mogłoby zostać potraktowane jak swoista „spłata długu”, a przecież nie to jest naszym celem. Idealnym prezentem dla dwojga na rocznicę będzie weekend SPA. Luksusowe masaże, obsypany płatkami róż komfortowy apartament, romantyczne kolacje przy świecach, malownicza okolica - to atrakcje, które sprawią naszym bliskim ogromną przyjemność, a jednocześnie pomogą pielęgnować łączące ich uczucie.

Chcąc uszczęśliwić parę, wciąż jeszcze młodą wiekiem, możemy pokusić się także o dodatkowe, pełne adrenaliny przeżycia, jak np. szaleńczą wyprawę samochodami terenowymi podczas Aktywnego weekendu dla Dwojga – off-road. Dla par, które związek małżeński zawarły w nieco bardziej zaawansowanym wieku lub wolą stateczne formy rozrywki proponujemy Weekend wrażeń we Wrocławu, który wspólny wyjazd we Dwoje wzbogaci także o przeżycia kulturalne w teatrze lub operze.

---

Podobne tematy: