Przekraczamy granice wyobraźni, by to co niemożliwe stało się rzeczywistością. Spełniamy najskrytsze dziecięce marzenia o podziwianiu świata i bardzo dorosłe pragnienie absolutnej wolności. Latamy we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu, Nowym Targu, Częstochowie, Łodzi i wielu innych lokalizacjach. Podczas urlopu, a także na wszystkie wyjątkowe okazje takie jak zaręczyny czy rocznica ślubu zapraszamy w malownicze rejony Tatr lub Karkonoszy oraz fascynujące loty nad Zatoką Gdańską.

#1. NAUKA PILOTAŻU – PREZENT DLA MIŁOŚNIKA LOTNICTWA

Kurs pilotaż- grafikaSą osoby dla których lotnictwo i samoloty stanowiły obiekt fascynacji i inspiracji już od najmłodszych lat. Czas spełnić zaczerpnięte z dzieciństwa marzenie o zostaniu pilotem.

Kurs pil
otażu pozwala zapoznać się z tajnikami podstawowych manewrów: startu i lądowania, kontrolą wskaźników w samolocie, monitorowaniem pracy silnika, zasadami sterowania podczas kołowania. Ale szkolenie teoretyczne to dopiero początek.

Prawdziwą atrakcję stanowi lot zapoznawczy, podczas którego kursant pod okiem doświadczonego instruktora ma okazję wykonać samodzielnie manewry oraz pilotować maszynę. Zrób coś niezwykłego i przeżyj dzień z życia pilota! Zamiast wygodnie rozsiąść się w fotelu złap za stery i dowiedz się do czego służą wszystkie pokrętła i przyciski, które zobaczysz tuż przed sobą. Doświadczony instruktor zapozna Cię z budową samolotu oraz podstawami obsługi urządzeń pokładowych.

Szkolenie lotnicze to doskonały pomysł na prezent niezależnie od wieku. Fascynacja lataniem nie mija wraz z upływem lat, a każdy moment, żeby rozwijać swoją pasję jest dobry. Będzie to zatem fantastyczny sposób, aby zaskoczyć chłopaka, ale także spełnić marzenie taty czy podarować coś niezwykłego koledze z pracy, który odchodzi na emeryturę.

#2. SZYBOWCE I MOTOSZYBOWCE

Nauka pilotażu nie musi odbywać się jedynie na pokładzie samolotu. Pierwszym krokiem do stania się prawdziwym pilotem lub po prostu pełną adrenaliny przygodą w przestworzach jest także lot szybowcem.

Lot szybowcem i motoszybowcem - grafika

 • SZYBOWCE

To specyficzny statek powietrzny unoszący się w przestrzeni bez wykorzystania pracy silnika. Start szybowca może odbywać się za pośrednictwem specjalnej maszyny, która wynosi go na odpowiednią wysokość i pozwala dryfować w powietrzu przez około 10 minut. Z pomocą wyciągarki odbywa się lot szybowcem w Nowym Targu czy Trójmieście. Innym rodzajem startu szybowca jest lot za samolotem, który można przetestować m.in. nad Gorcami lub Wrocławiem. Samolot unosi szybowiec znacznie wyżej i odłącza go w najbardziej sprzyjających warunkach. Taki lot może trwać nawet dwa razy dłużej!

 • MOTOSZYBOWCE

Alternatywą dla szybowców są motoszybowce, które są już wyposażone w napęd silnikowy. Służy on jednak głównie do tego, aby umożliwić samodzielny start maszyny. Wypróbujcie lot motoszybowcem nad Tatrami lub nad Wrocławiem i przekonajcie się o innych różnicach i podobieństwach między tymi dwoma statkami powietrznymi.

Lot szybowcem za każdym razem dostarcza niesamowitych wrażeń, amatorzy górskich wędrówek z pewnością wybiorą jednak lot szybowcem nad Kasprowym Wierchem i Giewontem. Zapierające dech w piersiach widoki pozwolą spojrzeć na polskie góry z zupełnie nowej perspektywy i po raz kolejny się w nich zakochać.

Przeczytajcie również naszego bloga nt. szybownictwa i latania szybowcem, na którym znajdziecie praktyczne informacje, ciekawostki oraz odpowiedzi na najczęsciej zadawane pytania.

#3. CO JEST LEPSZE? PARALOTNIA, MOTOLOTNIA, A MOŻE MOTOPARALOTNIA?

Osoby, które w powietrzu szukają przede wszystkim wolności i niecodziennych wrażeń z pewnością chciałyby spróbować lotu, który do złudzenia przypomina swobodne unoszenie się w powietrzu siłą własnych skrzydeł. Taką możliwość dają zarówno paralotnia, motolotnia jak i motoparalotnia. A jakie są pomiędzy nimi różnice?

 • PARALOTNIA

Loty na paralotni i motolotni - grafikaParalotnia to rodzaj szybowca, którego skrzydła mają miękką strukturę. Paralotnia najczęściej startuje z wzniesienia (lub jest rozpędzana za pomocą wyciągarki), skąd prowadzona siłą prądów powietrznych unosi się od 7 do 10 minut. Na czas trwania lotu duży wpływ mają warunki atmosferyczne. Dzięki minimalnemu zastosowaniu sprzętu, lot paralotnią sprawia wrażenie zupełnie naturalnego unoszenia się między chmurami i mimo że nie trwa najdłużej, gwarantuje wspomnienia, o których pamięta się latami.

 • MOTOPARALOTNIA

Motoparalotnia to w najprostszym rozumieniu paralotnia wzbogacona dodatkowym napędem. Takie rozwiązanie umożliwia start z płaskiego terenu i co najważniejsze wydłuża lot do około 15 minut. Dla niektórych osób dyskomfortem może okazać się dość głośny dźwięk pracującego silnika. Lot motoparalotnią pozwala zatem cieszyć się widokami dłużej, jednak w mniej refleksyjny sposób jak na paralotni.

 • MOTOLOTNIA

Motolotnia od dwóch powyższych maszyn latających różni się przede wszystkim płatem nośnym, który w tym przypadku pozostaje sztywny. Jest też bardziej masywna od motoparalotni, dzięki czemu może być wyposażona w silnik o jeszcze większej mocy.

W związku z odmienną konstrukcją urządzenia różni sposób sterowania. Paralotnią kieruje się za pomocą balansu ciała. Motolotnia i motoparalotnia zwykle wyposażone są w specjalny wózek, dzięki któremu lot z pewnością będzie bardziej wygodny dla osób starszych czy o mniejszej sprawności fizycznej.

Alternatywną propozycję stanowią także akrobatyczne loty paralotnią. Ta maszyna pozwala nie tylko na delektowanie się zjawiskowymi krajobrazami, ale także zupełnie odlotowe atrakcje. Do szalonych manewrów zaliczyć można m.in. wingover, podczas którego pilot razem z pasażerem poruszają się ruchem wahadła, zmieniając swoje położenie względem skrzydła lub spirale, w trakcie których wprawiona w obroty paralotnia obniża poziom lotu.

Paralotnia, motolotnia czy motoparalotnia – zastanów się, które urządzenie najbardziej przemawia do Twojej wyobraźni. Niezależnie, jaki rodzaj lotu wybierzesz, niesamowite emocje pozostają gwarantowane!

#4. LOTY WIDOKOWE – ORYGINALNY SPOSÓB NA ZARĘCZYNY, ROMANTYCZNĄ RANDKĘ LUB ROCZNICĘ

Przygody w przestworzach można przeżywać z najbliższą osobą i celebrować w ten nietypowy spośób ważne wydarzenia. Wiele statków powietrznych, dzięki swoim gabarytom, umożliwia komfortowe podróże we dwoje. A to daje okazje do fantastycznych niespodzianek.

 • LOT BALONEM

Widokowy lot balonem rozpoczyna się o świcie między 5:00 a 6:00 rano lub o zmierzchu po godz. 18:00. Są to tzw. "złote godziny", podczas których światło słoneczne nie jest jeszcze zbyt intensywne, dzięki czemu barwy natury wydają się nadzwyczaj piękne i widowiskowe. To jedyna w swoim rodzaju podróż po nieboskłonie, podczas której leniwie dryfując pomiędzy chmurami w atmosferze całkowitej ciszy i relaksu możecie podziwiać nieprawdopodobne widoki. Czy to nie brzmi jak super-romantyczny moment na zaręczyny?

Widokowe loty balonem i samolotem - grafikaWyprawa balonem to niesamowite przeżycie, którego częścią jest również szereg ciekawych atrakcji odbywających się zarówno przed lotem jak i po wylądowaniu. Przygoda rozpoczyna się już od podróży na miejsce startu najczęściej oddalone od wszelkich zabudowań. Następnie wspólnie z pilotem przygotowujecie balon do lotu, z minuty na minutę czując coraz większy przypływ adrenaliny. Zabawa nie kończy się wraz z lądowaniem balonu. Po około 60-minutowym locie czeka na Was jeszcze lampka szampana, która podkreśla wyjątkowość tej chwili oraz wspólne pasowanie na astronautę. Całe przeżycie to aż 3 godziny nieprawdopodobnych wrażeń i emocji.

 • WIDOKOWY LOT SAMOLOTEM

Świat z lotu ptaka można zwiedzać również w nieco bardziej tradycyjny sposób, a mianowicie na pokładzie samolotu. Nie oznacza to jednak mniej spektakularnych wrażeń! Loty widokowe samolotem to doskonały sposób, żeby celebrować wspólne jubileusze, rocznice czy świętować okrągłe urodziny. To również wyjątkowa okazja, aby powiedzieć sobie magiczne „tak”.

Morze czy góry? Lot widokowy nad Zatoką Gdańską wprawia w zachwyt i budzi niesamowite emocje. Błękitna tafla wody i niepowtarzalny klimat wybrzeża sprawiają, że lot staje się bajkową przygodą, a wspomnienia z jego realizacji na długo pozostają w pamięci. Dla pary, która kocha zdobywanie górskich szczytów i czas spędzany na łonie natury wymarzoną okazją do celebrowania chwil we Dwoje z pewnością okaże się lot awionetką nad Tatrami. Trasa lotu obejmuje malownicze panoramy i historyczne zakątki. Z okien samolotu zobaczycie m.in. ruiny Zamku w Czorsztynie czy Zamek w Niedzicy – to tu końcem lat 50. powstawała ekranizacja Fredrowskiej „Zemsty” w reżyserii Bohdana Korzeniewskiego i Antoniego Bohdziewicza oraz będziecie mogli upajać się widokiem ukochanych gór. W romantyczny lot dla Dwojga warto wybrać się także nad Warszawą. To stylowa niespodzianka, która z pewnością zachwyci ukochaną osobę. Z lampką szampana w dłoni podziwiać będziecie panoramę stolicy z jej charakterystycznymi punktami takimi jak Pałac Kultury czy Stadion Narodowy. Ekskluzywne wnętrze awionetki z obszytymi skórą fotelami podkreśli znaczenie tych szczególnych chwil.

 • WIDOKOWY LOT ŚMIGŁOWCEM

Również helikoptery świetnie sprawdzają się w roli świadka niezwykłych momentów. Oświadczyny na pokładzie śmigłowca udekorowanego różami i wzlatującego nad Wrocławiem lub wśród szczytów Karkonoszy to niezwykle romantyczny pomysł, który z pewnością zrobi ogromne wrażenie na Twojej wybrance. W takich okolicznościach przyrody odpowiedż może być tylko jedna. Loty helikopterem zapewniają także moc wrażeń i nutkę ekstrawagancji.

Zarówno podróż śmigłowcem, samolotem jak i balonem umożliwia zorganizowanie okolicznościowych atrakcji takich jak ukrycie niespodzianki na pokładzie, podarowanie bukietu kwiatów podczas lotu czy uczczenie wyjątkowej okazji lampką szampana tuż po wylądowaniu. To wszystko sprawia, że podniebna wyprawa balonem i lot widokowy samolotem to jedne z najpiękniejszych, oryginalnych a zarazem sprawdzonych, pomysłów na zaręczyny, świętowanie rocznicy lub nieprawdopodobnie romantyczną randkę w przestworzach.

#4. PREZENTY LOTNICZE - SAMOLOT, HYDROPLAN A MOŻE HELIKOPTER?

Loty widokowe mogą mieć zupełnie inny charakter. Sprawdzą się nie tylko jako romantyczna podróż we Dwoje, ale także niecodzienne przeżycie podarowane z okazji urodzin, niespodzianka dla ukochanej czy oryginalny prezent dla szefa lub współpracowników. Wspólna wyprawa samolotem to także świetny pomysł dla rodziców, aby spędzić jedyne w swoim rodzaju popołudnie, wybierając się razem z dziećmi na rodzinny lot widokowy.

 • LOT HYDROPLANEM

Loty helikopterem i hydroplanem - grafikaA co powiecie na to, aby start i lądowanie samolotu zastąpiło wodowanie? Lot hydroplanem gwarantuje jeszcze więcej wrażeń dzięki maszynie, która swój lot może rozpocząć i zakończyć na powierzchni wody.

 • LOT HELIKOPTEREM

Niezapomniane wspomnienia towarzyszą także lotom helikopterem. Śmigłowiec zachwyca swoją lekkością i zwrotnością. Już sam jego dźwięk przywołuje na myśl amerykańskie filmy akcji lub romantyczne komedie. Niezależnie od kontekstu, lot helikopterem zawsze budzi niesamowite emocje!

 • LOT SAMOLOTEM

Podróże samolotem to wspaniała okazja nie tylko do podziwiania malowniczych okoliczności przyrody, ale także obiektów architektonicznych. Alternatywna turystyka, pozwalająca uatrakcyjnić zwiedzanie lub odkryć zupełnie nową perspektywę, spoglądając z wysokości kilkuset metrów na miejsca dobrze znane. W okolicy Poznania warto wybrać się w malowniczą, podniebną podróż nad posiadłością Zamku Kórnickiego, w którego murach zachowane zostały XIX-wieczne meble i elementy wyposażenia, ale przede wszystkim starodruki i rękodzieła wchodzące w skład słynnej, tutejszej biblioteki. Malowniczo położony nad Jeziorem Kórnickim zamek stanowi fantastyczną atrakcję i cel podróży. Gratką dla miłośników ciekawych budowli z historią w tle z pewnością okaże się także lot widokowy nad Zamkami Dolnego Śląska.

#5. SKOK ZE SPADOCHRONEM – PREZENT PEŁEN WRAŻEŃ, KTÓRE DŁUGO NIE POZWALAJĄ O SOBIE ZAPOMNIEĆ

Skoki ze spadochronem - grafikaWiele osób, które chciałoby przeżyć skok ze spadochronem zastanawia się jakie to uczucie. Przypomnijmy sobie ostatnią podróż autostradą i adrenalinę, która pojawia się, gdy wskazówka na liczniku zaczyna oscylować w granicach 200 km/h. A teraz wyobraźmy sobie, że z taką samą prędkością poruszamy się pozbawieni jakiejkolwiek osłony w postaci karoserii samochodu, a podróż odbywa się pionowo w dół pośród chmur.

Skok ze spadochronem to niezwykle intensywne przeżycie, a to dlatego, że wymaga pokonania własnych lęków i zrobienia czegoś wbrew rozsądkowi. No bo kto przy zdrowych zmysłach wyskakuje z wysokości 4000 m? Każdy, kto wie, że tylko wychodząc poza swoją strefę komfortu można posmakować prawdziwych emocji.

Zastanawiacie się ile trwa skok ze spadochronem? Faza swobodnego spadania zajmuje około 40-50 sekund. Tak, to ten czas, kiedy mimo obecności profesjonalnego instruktora wiele osób wciąż jeszcze nie potrafi do końca cieszyć się z lotu, nerwowo zadając sobie pytanie: czy ten spadochron, aby na pewno się otworzy?

Kolejne 5-7 minut to spokojne szybowanie pod otwartą czaszą spadochronu, kiedy wreszcie możemy z ulgą odetchnąć i podziwiać niesamowite widoki dookoła. Niewątpliwą zaletą skoku ze spadochronem jest możliwość zarejestrowania filmu, dzięki któremu nieprawdopodobnymi emocjami łatwiej podzielić się z najbliższymi. Można także wielokrotnie powracać do nich w domowym zaciszu, za każdym razem przeżywając skok od nowa.

Prezenty lotnicze to z całą pewnością jedne z najpiękniejszych przeżyć jakie warto podarować bliskiej osobie lub dzielić we Dwoje. Pełną ofertę prezentów i lokalizacji znajdziecie na naszej stronie.

Loty widokowe - lot paralotnią, skok ze spadochronem, lot szybowcem - lot paralotnią, skok ze spadochronem, lot szybowcem 

---

Podobne tematy: