Jaki jest najbardziej oryginalny prezent ślubny? Co może sprawić nowożeńcom mnóstwo przyjemności? W wyborze upominku pomocna jest z pewnością lista prezentów ślubnych, ale nie wszyscy goście mogą liczyć na takie ułatwienie. O tym jaki prezent warto kupić parze młodej na ślub opowiadają sami zainteresowani, wspominając swoje nietypowe weselne podarunki.

 

# 1. Romantycznie i z klasą.
Stojak i butelki czerwonego wina – każda do wypicia na kolejną rocznicę

Pięć butelek winaButelki wina często wymieniane są na zaproszeniach i wręczane Parze Młodej zamiast kwiatów. My nie mieliśmy takich życzeń, ale wszyscy doskonale wiedzą, że kochamy spędzać wieczory przy lampce dobrej jakości trunku.

W prezencie ślubnym dostaliśmy 5 butelek do celebrowania pierwszych pięciu rocznic ślubu, a do tego piękny, designerski stojak, który dziś jest jedną z najbardziej eleganckich ozdób naszego salonu. Każda z butelek miała inną karteczkę z napisem na którą rocznicę należy ją otworzyć oraz życzeniami rocznicowymi.

Zgodnie z instrukcją po każdą z butelek sięgamy przy okazji kolejnej rocznicy ślubu, do wypicia pozostały jeszcze trzy, choć w tym roku mąż sam będzie prowadził degustację – niebawem nasza rodzina się powiększy.

Za każdym razem, kiedy spoglądamy na tę szczególną ekspozycję, w oku kręci się łza na wspomnienie tylu fantastycznych chwil, które udało nam się do tej pory przeżyć. Oczywiście przypominamy sobie również o znajomych, od których dostaliśmy ten wyjątkowy prezent ślubny, za który serdecznie dziękujemy.

Zuzia i Paweł

 

#2 Wymarzony prezent ślubny: Bajkowe chwile dla zakochanych

Jest tyle rzeczy, które warto przeżyć, a których człowiek sam sobie nie kupi – myślę, że to dobry trop przy wyborze ślubnego upominku. Tak było z naszym prezentem ślubnym, na który dostaliśmy… lot balonem tylko we Dwoje (plus pilot oczywiście). To bez wątpienia najbardziej niesamowite przeżycie, jakiego mieliśmy okazję doświadczyć.

Lot kolorowym balonem o wschodzie słońcaLoty odbywają się wczesnym rankiem lub wieczorem, my zdecydowaliśmy się na ten o świcie. Razem z organizatorem wybraliśmy się za miasto, gdzie oprócz nas nie było już w zasadzie niczego. Pośród pól rozłożyliśmy sprzęt, by w blasku wschodzącego słońca wzbić się w powietrze. Odczucia były zupełnie nierealne, jak w jakiejś bajce lub na planie komedii romantycznej.

Sami pewnie nigdy nie zdecydowalibyśmy się na tego typu wyprawę, bo na co dzień wybieramy bardziej przyziemne rozwiązania. Pieniądze z wesela wydaliśmy na wyposażenie mieszkania, a te które postanowiliśmy zostawić sobie na przyjemności, przeznaczyliśmy na podróże, ale lot balonem? Taki pomysł nawet nie wpadłby nam do głowy, dlatego cieszymy się, że pomyśleli o nim nasi przyjaciele. Z pewnością zapamiętamy ten lot na całe życie.


Aneta i Rafał

 

#3 Wspólna pasja – niebanalny prezent ślubny, który umacnia związek

W kwestii prezentu ślubnego trudno udzielać uniwersalnych rad. Na pewno warto zastanowić się, jacy są państwo młodzi, co lubią, czym się interesują, jak spędzają swój wolny czas. Nasz związek zawsze dowodził, że przeciwieństwa się przyciągają.

Para podczas wspinaczki skalnej w górachMimo, że bardzo lubimy aktywnie spędzać czas, to nasze sportowe zainteresowania od zawsze były różne. Tomek od 3 lat trenuje boks, wcześniej uczęszczał też na inne sztuki walki, regularnie trenuje crossfit. Ja preferuję spokojniejsze formy relaksu – joga, pilates, basen. Oboje za to bardzo dużo pracujemy, ale to akurat niezbyt dobrze wróży dla przyszłości związku (śmiech).

W prezencie od mojej siostry otrzymaliśmy kurs wspinaczki skalnej dla początkujących. Zdziwiliśmy się, bo żadne z nas nigdy nie miało nic wspólnego ze wspinaczką, ale podjęliśmy wyzwanie. Prezent okazał się strzałem w dziesiątkę! Nie mamy czasu, żeby często wyjeżdżać w góry, ale wspinaczka wciągnęła nas na dobre, dlatego regularnie wybieramy się razem na ściankę. Pomysłów na kursy lub warsztaty może być oczywiście o wiele więcej, ale myślę, że to właściwy kierunek.

Nie trzeba być do siebie podobnym, żeby się kochać, ale wspólne pasje i spędzanie razem wolnego czasu z pewnością sprzyjają budowaniu trwałego i silnego związku.


Beata i Tomek

#4 Kapsuła czasu – nietypowy upominek dla Pary Młodej na ślub

Kapsuła czasu to upominek, który często kupuje się dla nowo narodzonego dziecka, ale świetnie nadaje się również na ślub, aby upamiętnić pierwszy rok małżeństwa. Ten prezent zadziwił nas przede wszystkim formą, bo po rozpakowaniu papieru naszym oczom ukazała się drewniana skrzynia...w dodatku pusta w środku.

Kapsuła czasuPrzez 12 miesięcy mamy wkładać do niej różne przedmioty upamiętniające wyjątkowe dla nas chwile, następnie zamknąć i ponownie otworzyć za 10 lat. Na dobry początek, razem ze skrzynią otrzymaliśmy również voucher prezentowy na romantyczny weekend, który ciągle jeszcze przed nami.

Do tej pory w skrzyni zgromadziliśmy: krawat, w którym Krzysiek poszedł na rozmowę kwalifikacyjną do nowej pracy, butelkę pierwszego małżeńskiego wina, kilka kwiatów zasuszonych z ślubnego bukietu oraz zdjęcia z parapetówki urządzonej w nowym mieszkaniu.

Przed zamknięciem, do środka planujemy włożyć też listę celów, które chcielibyśmy zrealizować podczas najbliższej dekady. Niektóre kapsuły można zakopać w ziemi, my swoją postanowiliśmy ukryć na strychu aż do 10 rocznicy. Ciekawe jacy wtedy będziemy i czy wytrwamy (śmiech). Piękny i sentymentalny prezent dla nowożeńców.


Dorota i Krzysiek

 

#5 Wyjątkowe chwile we Dwoje – prezent ślubny, który skutecznie zwalcza małżeńską rutynę

Jaki nigdy nie będzie nasz związek? Nudny! Tak obiecaliśmy sobie jeszcze na długo przed ślubem. Na początku związku emocje zawsze są ogromne, ale do każdej relacji z czasem wkrada się rutyna.Dlatego raz na jakiś czas warto sobie tą naszą codzienność nieco urozmaicić.

Zestaw prezentowy Kolekcja przeżyć dla DwojgaNasz najbardziej nietypowy prezent ślubny mieścił się zaledwie w jednej kopercie. Od przyjaciół z pracy zamiast pieniędzy otrzymaliśmy tzw. Kolekcję Przeżyć z wyborem prezentów dla Dwojga. To rodzaj vouchera, który uprawnia do realizacji jednego przeżycia spośród dostępnych propozycji. Zastanawialiśmy się nad sesją zdjęciowa dla zakochanych, ale ostatecznie postawiliśmy na weekend off-road.

Ale była zabawa! Za kierownicą samochodu terenowego człowiek czuje nieprawdopodobną wolność i zapomina o całym stresie. Byliśmy cali w błocie, ale szczęśliwi. Wieczorem czekało na nas jeszcze wspólne ognisko, zupełnie jak na studenckich wyjazdach. Przywieźliśmy ze sobą mnóstwo fantastycznych wspomnień i kilka nieco kompromitujących zdjęć.


Maja i Jakub

---

Podobne tematy:

Organizacja ślubu i wesela - obraączki  

 

Organizacja ślubu i wesela. Najnowsze trendy ślubne>>

Sprawdź najnowsze trendy dotyczące oprawy muzycznej ślubu, pierwszego tańca, oczepin, księgi gości czy podziękowania dla rodziców, które być może zainspirują Was i pozwolą zorganizować ślub i wesele marzeń.

 

Zaręczyny  

Zaręczyny: Jak wybrać i wręczyć pierścionek zaręczynowy? >>

Wybór pierścionka zaręczynowego to jedna z najtrudniejszych decyzji, którą podjąć musi przyszły Pan Młody. To ten pierścionek powinien wywołać zachwyt wszystkich koleżanek, sprostać oczekiwaniom ukochanej, a w idealnej sytuacji wyprzedzić o krok Jej marzenia.

 

Jak uczcić rocznicę ślubu? 9 pomysłów na wspólne świętowanie >>

Pierwsza, 10-ta, 25-ta - każda rocznica ślubu podkreśla wartość chwil spędzonych razem. Przygotowaliśmy 9 niebanalnych pomysłów na wspólne świętowanie, które pomogą Wam zaskoczyć żonę lub męża z okazji rocznicy ślubu.

 

Ile włożyć do koperty? 10 pomysłów na oryginalny prezent ślubny >>

Kiedy praktyczne prezenty odchodzą do przeszłości, a pieniądze stały się bardzo oczywistym i neutralnym podarunkiem, czas pomyśleć o oryginalnym prezencie ślubnym, który wyrazi Twój osobisty stosunek do Młodej Pary, a także zapewni jej mnóstwo ekscytujących i niezapomnianych emocji.

Kwiaty różowe goździki na niebieskim tle  

Stylowy prezent ślubny. Pomysły na eleganckie upominki dla Pary Młodej  >>

Wybór odpowiedniego prezentu na ślub to niełatwe zadanie, dlatego przedstawiamy kilka sprawdzonych pomysłów na elegancki i stylowy prezent ślubny, który skradnie serce Nowożeńcom.

Gdzie wybrać się na rocznicę ślubu? Zaskocz żonę, męża lub rodziców

Gdzie wybrać się na rocznicę ślubu? Zaskocz żonę, męża lub rodziców >>

Podobno po ślubie życie się zmienia. Czas beztroskich randek coraz częściej zastępują codzienne obowiązki. Rocznica ślubu to jednak doskonała okazja, aby na nowo dać się porwać sile łączącego Was uczucia..

 

Prezenty dla cudownych rodziców, czyli jak podziękować w dniu ślubu? >>

Jakie prezenty dla rodziców wybrać? Dziękować oficjalnie czy z humorem? Organizacja wesela to mnóstwo pytań i wątpliwości, pośród których samo powiedzenie sobie „tak” wydaje się najprostszym zadaniem.

 

Jak zorganizować wieczór panieński. Nietypowe pomysły! >>

Drogie Panie, ta noc należy do Was! Rejs po Mazurach, fantazyjna sesja zdjęciowa, odlotowe szaleństwo w chmurach czy ekstremalna ekspedycja samochodami terenowymi. Zamiast iść wytartą ścieżką skorzystaj z naszych pomysłów na naprawdę wyjątkowy wieczór panieński!

 

Kwiaty podczas ślubu  

Podziękowanie rodzicom w dniu ślubu - Propozycje prezentów >>

Wyjątkowe pomysły na podziękowanie dla rodziców w dniu ślubu. Prezenty przeżycia najlepiej wyrażają uczucia. Weekend w winnicy, kolacja dla Dwojga, a może wspólny rejs??