Koperta z pieniędzmi już od dłuższego czasu zastąpiła prezenty wręczane z okazji ślubu. Dla gości jest to po prostu wygodne, ponieważ nie muszą martwić się o to, że ich prezent będzie nietrafiony. Dla Pary Młodej zaś jest to najbardziej praktyczna forma podarunku. Z takim prezentem jest jednak jeden problem… Nikt nie będzie o nim pamiętał!

Oryginalny prezent ślubny

Tylko nieszablonowe i nietypowe prezenty ślubne mają szansę zostać zapamiętane na długi czas. Oczywiście warto zadbać o to, aby trafiły w gust nowożeńców i aby te wspomnienie było dla nich pozytywne. Jeśli bowiem zamierzacie zrobić niespodziankę, to tylko taką, co do której macie 100% pewności, że spodoba się Parze Młodej. Jakie cechy powinien spełniać wyjątkowy prezent ślubny?

Prezenty ślubne - Zobacz więcej

Przede wszystkim powinien spełnić marzenie. Teoretycznie mogliby to marzenie spełnić dysponując odpowiednią gotówką, ale w praktyce wiemy, że otrzymane pieniądze zazwyczaj są przeznaczane na bardziej przyziemne sprawy i produkty pierwszej potrzeby. Dobrym pomysłem są prezenty sentymentalne, symbolizujące coś lub nawiązujące do jakiegoś zdarzenia z przeszłości, które ma dla Pary Młodej szczególne znaczenie. Świetnie sprawdzą się także upominki, które pasują do zainteresowań, pasji lub upodobań pary.

Nietypowy prezent ślubny jako dodatek do koperty

Jeśli Para młoda jasno daje do zrozumienia, że największą radość sprawią im koperty, a Ty masz głowę pełną pomysłów i chciałbyś jednak wyróżnić jakoś swój prezent, to zawsze możesz połączyć jedno z drugim. W tym wypadku wręczysz nieco mniej gotówki i dołączysz oryginalny dodatek.

Jaki jest najbardziej oryginalny prezent ślubny? Co może sprawić nowożeńcom mnóstwo przyjemności? W wyborze upominku pomocna jest z pewnością lista prezentów ślubnych, ale nie wszyscy goście mogą liczyć na takie ułatwienie. O tym jaki prezent warto kupić parze młodej na ślub opowiadają sami zainteresowani, wspominając swoje nietypowe weselne podarunki.

 

# 1. Romantycznie i z klasą.
Stojak i butelki czerwonego wina – każda do wypicia na kolejną rocznicę

Pięć butelek wina

Butelki wina często wymieniane są na zaproszeniach i wręczane Parze Młodej zamiast kwiatów. My nie mieliśmy takich życzeń, ale wszyscy doskonale wiedzą, że kochamy spędzać wieczory przy lampce dobrej jakości trunku.

W prezencie ślubnym dostaliśmy 5 butelek do celebrowania pierwszych pięciu rocznic ślubu, a do tego piękny, designerski stojak, który dziś jest jedną z najbardziej eleganckich ozdób naszego salonu. Każda z butelek miała inną karteczkę z napisem na którą rocznicę należy ją otworzyć oraz życzeniami rocznicowymi.

Zgodnie z instrukcją po każdą z butelek sięgamy przy okazji kolejnej rocznicy ślubu, do wypicia pozostały jeszcze trzy, choć w tym roku mąż sam będzie prowadził degustację – niebawem nasza rodzina się powiększy.

Za każdym razem, kiedy spoglądamy na tę szczególną ekspozycję, w oku kręci się łza na wspomnienie tylu fantastycznych chwil, które udało nam się do tej pory przeżyć. Oczywiście przypominamy sobie również o znajomych, od których dostaliśmy ten wyjątkowy prezent ślubny, za który serdecznie dziękujemy.

Zuzia i Paweł

-----------

Naszym zdaniem:

Butelka wina kojarzy się z elegancją i dobrym smakiem. Ma w sobie coś wysublimowanego, romantycznego i wytwornego. Kultura picia wina na dobre zagościła już w Polsce czego dowodem są wyrastające jak grzyby po deszczu winnice, winiarnie i sklepy dedykowane tylko tym trunkom. Nic dziwnego: lampka czerwonego wina świetnie dopełnia wiele potraw, a kieliszek schłodzonego prosecco to czysta przyjemność po ciężkim dniu w pracy. Dlatego zupełnie nie dziwi nas fakt, że wiele par raz na jakiś czas lubi spędzić wieczór z butelką dobrego wina.

Gratulujemy znajomym Zuzi i Pawła tak takiego fantastycznego pomysłu. W tym przypadku intuicja ich nie zawiodła, a ich podarunek może stać się inspiracją dla innych. Oto nasz inne propozycje na oryginalny prezent ślubny dla miłośników wina:

-----------

#2 Wymarzony prezent ślubny: Bajkowe chwile dla zakochanych

Jest tyle rzeczy, które warto przeżyć, a których człowiek sam sobie nie kupi – myślę, że to dobry trop przy wyborze ślubnego upominku. Tak było z naszym wyjątkowym prezentem ślubnym, na który dostaliśmy… lot balonem tylko we Dwoje (plus pilot oczywiście). To bez wątpienia najbardziej niesamowite przeżycie, jakiego mieliśmy okazję doświadczyć.

Lot kolorowym balonem o wschodzie słońca

Loty odbywają się wczesnym rankiem lub wieczorem, my zdecydowaliśmy się na ten o świcie. Razem z organizatorem wybraliśmy się za miasto, gdzie oprócz nas nie było już w zasadzie niczego. Pośród pól rozłożyliśmy sprzęt, by w blasku wschodzącego słońca wzbić się w powietrze. Odczucia były zupełnie nierealne, jak w jakiejś bajce lub na planie komedii romantycznej.

Sami pewnie nigdy nie zdecydowalibyśmy się na tego typu wyprawę, bo na co dzień wybieramy bardziej przyziemne rozwiązania. Pieniądze z wesela wydaliśmy na wyposażenie mieszkania, a te które postanowiliśmy zostawić sobie na przyjemności, przeznaczyliśmy na podróże, ale lot balonem? Taki pomysł nawet nie wpadłby nam do głowy, dlatego cieszymy się, że pomyśleli o nim nasi przyjaciele. Z pewnością zapamiętamy ten lot na całe życie.


Aneta i Rafał

-----------

Naszym zdaniem:

Trudno nam nie zgodzić się z tym, że lot balonem jest jednym z najbardziej niezwykłych doświadczeń na tym świecie (a być może nawet i wszechświecie).  Mamy na to dowód nie tylko w postaci recenzji Anety i Rafała, ale także setek innych osób, które zrealizowały swoje marzenie dzięki Prezentokracja.pl. Jak widać ten nietypowy prezent ślubny jest trafiony nawet wtedy, jeśli Para Młoda nie myślała, aby zafundować sobie taką atrakcję. Czasami jednak warto zaskoczyć osoby obdarowane i podarować im coś tak spektakularnego. Szczególnie polecamy lot balonem nad Tatrami, bowiem górskie szczyty prezentują się fenomenalnie w takich okolicznościach.

Nie tylko loty balonem są dobrym pomysłem na prezent z okazji śluby, ale także inne podniebne atrakcje. Oto kilka przykładów:

-----------

#3 Wspólna pasja – wyjątkowy prezent ślubny, który umacnia związek

W kwestii prezentu ślubnego trudno udzielać uniwersalnych rad. Na pewno warto zastanowić się, jacy są państwo młodzi, co lubią, czym się interesują, jak spędzają swój wolny czas. Nasz związek zawsze dowodził, że przeciwieństwa się przyciągają.

Para podczas wspinaczki skalnej w górach

Mimo, że bardzo lubimy aktywnie spędzać czas, to nasze sportowe zainteresowania od zawsze były różne. Tomek od 3 lat trenuje boks, wcześniej uczęszczał też na inne sztuki walki, regularnie trenuje crossfit. Ja preferuję spokojniejsze formy relaksu – joga, pilates, basen. Oboje za to bardzo dużo pracujemy, ale to akurat niezbyt dobrze wróży dla przyszłości związku (śmiech).

W prezencie od mojej siostry otrzymaliśmy kurs wspinaczki skalnej dla początkujących. Zdziwiliśmy się, bo żadne z nas nigdy nie miało nic wspólnego ze wspinaczką, ale podjęliśmy wyzwanie. Prezent okazał się strzałem w dziesiątkę! Nie mamy czasu, żeby często wyjeżdżać w góry, ale wspinaczka wciągnęła nas na dobre, dlatego regularnie wybieramy się razem na ściankę. Pomysłów na kursy lub warsztaty może być oczywiście o wiele więcej, ale myślę, że to właściwy kierunek.

Nie trzeba być do siebie podobnym, żeby się kochać, ale wspólne pasje i spędzanie razem wolnego czasu z pewnością sprzyjają budowaniu trwałego i silnego związku.


Beata i Tomek

-----------

Naszym zdaniem:

Pomysł był nieco ryzykowny, bowiem nie było pewności, że para będzie zainteresowana wypróbowaniem nowej aktywności. Tym razem jednak ryzyko się opłaciło i prezent okazał się początkiem wspaniałej przygody i nowej pasji. Jeśli osoby obdarowane są otwarte na nowe doświadczenia i chętnie eksperymentują, to taka forma podarunku będzie strzałem w dziesiątkę. Wspólna pasja zawsze jest dodatkowym ogniwem spajającym związek, a dzielenie się wrażeniami z ukochaną osobą dodatkowo wzmacnia relację i tworzy kolejne, piękne wspomnienia. Szczególnie na początku małżeństwa kiedy obustronna euforia osiąga maksymalny poziom.

Zamiast upominku zachęcającego do nowych aktywności, można również do aktualnych zainteresowań Pary Młodej: muzycznych, artystycznych, sportowych lub jakichkolwiek innych. Poniżej przykłady takich prezentów:

-----------

#4 Kapsuła czasu – oryginalny prezent na ślub dla Młodej Pary

Kapsuła czasu to upominek, który często kupuje się dla nowo narodzonego dziecka, ale świetnie nadaje się również na ślub, aby upamiętnić pierwszy rok małżeństwa. Ten prezent zadziwił nas przede wszystkim formą, bo po rozpakowaniu papieru naszym oczom ukazała się drewniana skrzynia...w dodatku pusta w środku.

Kapsuła czasuPrzez 12 miesięcy mamy wkładać do niej różne przedmioty upamiętniające wyjątkowe dla nas chwile, następnie zamknąć i ponownie otworzyć za 10 lat. Na dobry początek, razem ze skrzynią otrzymaliśmy również voucher prezentowy na romantyczny weekend, który ciągle jeszcze przed nami.

Do tej pory w skrzyni zgromadziliśmy: krawat, w którym Krzysiek poszedł na rozmowę kwalifikacyjną do nowej pracy, butelkę pierwszego małżeńskiego wina, kilka kwiatów zasuszonych z ślubnego bukietu oraz zdjęcia z parapetówki urządzonej w nowym mieszkaniu.

Przed zamknięciem, do środka planujemy włożyć też listę celów, które chcielibyśmy zrealizować podczas najbliższej dekady. Niektóre kapsuły można zakopać w ziemi, my swoją postanowiliśmy ukryć na strychu aż do 10 rocznicy. Ciekawe jacy wtedy będziemy i czy wytrwamy (śmiech). Piękny i sentymentalny prezent dla nowożeńców.


Dorota i Krzysiek

 -----------

Naszym zdaniem:

Uwielbiamy takie kreatywne i nietypowe prezenty ślubne. Jak wskazuje powyższy przykład, wyobraźnia gości weselnych potrafi sprawić Parze Młodej mnóstwo radości i zaangażować ich jeszcze długo po samej uroczystości. Wehikuł czasu, jak i inne upominki DIY świetnie sprawdzą się jako dodatek do głównego prezentu. Jeśli chcesz, aby Twój podarunek został zapamiętany, to cel z pewnością zostanie osiągnięty. Szukasz innych inspiracji w podobnej formie? Oto one:

  • Samodzielnie wymyślona i wykonana gra planszowa
  • Własnoręcznie przygotowany zestaw voucherów na różne okazje (np. 3-godzinna opieka nad dzieckiem w kryzysowej sytuacji, zaproszenie do kina na wybrany seans, wieczór wspominkowy z przeglądem starych zdjęć itp.)
  • Komplet wykonanych i ozdobionych osobiście ceramicznych kubków  
  • Przetwory własnej roboty w gustownych słoiczkach lub butelkach (syropy, nalewki, dżemy, pikle itp.)

-----------

#5 Wyjątkowe chwile we Dwoje – prezent ślubny, który skutecznie zwalcza małżeńską rutynę

Jaki nigdy nie będzie nasz związek? Nudny! Tak obiecaliśmy sobie jeszcze na długo przed ślubem. Na początku związku emocje zawsze są ogromne, ale do każdej relacji z czasem wkrada się rutyna.Dlatego raz na jakiś czas warto sobie tą naszą codzienność nieco urozmaicić.

Zestaw prezentowy Kolekcja przeżyć dla DwojgaNasz najbardziej nietypowy prezent ślubny mieścił się zaledwie w jednej kopercie. Od przyjaciół z pracy zamiast pieniędzy otrzymaliśmy tzw. Kolekcję Przeżyć z wyborem prezentów dla Dwojga. To rodzaj vouchera, który uprawnia do realizacji jednego przeżycia spośród dostępnych propozycji. Zastanawialiśmy się nad sesją zdjęciowa dla zakochanych, ale ostatecznie postawiliśmy na weekend off-road.

Ale była zabawa! Za kierownicą samochodu terenowego człowiek czuje nieprawdopodobną wolność i zapomina o całym stresie. Byliśmy cali w błocie, ale szczęśliwi. Wieczorem czekało na nas jeszcze wspólne ognisko, zupełnie jak na studenckich wyjazdach. Przywieźliśmy ze sobą mnóstwo fantastycznych wspomnień i kilka nieco kompromitujących zdjęć.


Maja i Jakub

 -----------

Naszym zdaniem:

Maja i Jakub świetnie zdają sobie sprawę z tego, że nuda potrafi być śmiertelnym zagrożeniem nawet dla najlepiej dobranej pary. Na szczęście mają fantastycznych przyjaciół, którzy w prezencie ślubnym podarowali im coś, co skutecznie zwalcza rutynę. My również zachęcamy do wręczania takich upominków, które pomogą urozmaicić codzienność. Świetnie sprawdzą się w tym temacie wszystkie ekstremalne prezenty, ale nie tylko (bo przecież wcale nie trzeba od razu skakać ze spadochronem). Można np. podarować zaproszenie do ekskluzywnej restauracji, aby przekonali się jak smakuje homar (i jak to się właściwie je?). Co jeszcze warto rozważyć w tej kategorii?

---

Podobne tematy:

Organizacja ślubu i wesela - obraączki  

 

Organizacja ślubu i wesela. Najnowsze trendy ślubne>>

Sprawdź najnowsze trendy dotyczące oprawy muzycznej ślubu, pierwszego tańca, oczepin, księgi gości czy podziękowania dla rodziców, które być może zainspirują Was i pozwolą zorganizować ślub i wesele marzeń.

 

Zaręczyny  

Zaręczyny: Jak wybrać i wręczyć pierścionek zaręczynowy? >>

Wybór pierścionka zaręczynowego to jedna z najtrudniejszych decyzji, którą podjąć musi przyszły Pan Młody. To ten pierścionek powinien wywołać zachwyt wszystkich koleżanek, sprostać oczekiwaniom ukochanej, a w idealnej sytuacji wyprzedzić o krok Jej marzenia.

 

Jak uczcić rocznicę ślubu? 9 pomysłów na wspólne świętowanie >>

Pierwsza, 10-ta, 25-ta - każda rocznica ślubu podkreśla wartość chwil spędzonych razem. Przygotowaliśmy 9 niebanalnych pomysłów na wspólne świętowanie, które pomogą Wam zaskoczyć żonę lub męża z okazji rocznicy ślubu.

 

Ile włożyć do koperty? 10 pomysłów na oryginalny prezent ślubny >>

Kiedy praktyczne prezenty odchodzą do przeszłości, a pieniądze stały się bardzo oczywistym i neutralnym podarunkiem, czas pomyśleć o oryginalnym prezencie ślubnym, który wyrazi Twój osobisty stosunek do Młodej Pary, a także zapewni jej mnóstwo ekscytujących i niezapomnianych emocji.

Kwiaty różowe goździki na niebieskim tle  

Stylowy prezent ślubny. Pomysły na eleganckie upominki dla Pary Młodej  >>

Wybór odpowiedniego prezentu na ślub to niełatwe zadanie, dlatego przedstawiamy kilka sprawdzonych pomysłów na elegancki i stylowy prezent ślubny, który skradnie serce Nowożeńcom.

Gdzie wybrać się na rocznicę ślubu? Zaskocz żonę, męża lub rodziców

Gdzie wybrać się na rocznicę ślubu? Zaskocz żonę, męża lub rodziców >>

Podobno po ślubie życie się zmienia. Czas beztroskich randek coraz częściej zastępują codzienne obowiązki. Rocznica ślubu to jednak doskonała okazja, aby na nowo dać się porwać sile łączącego Was uczucia..

 

Prezenty dla cudownych rodziców, czyli jak podziękować w dniu ślubu? >>

Jakie prezenty dla rodziców wybrać? Dziękować oficjalnie czy z humorem? Organizacja wesela to mnóstwo pytań i wątpliwości, pośród których samo powiedzenie sobie „tak” wydaje się najprostszym zadaniem.

 

Jak zorganizować wieczór panieński. Nietypowe pomysły! >>

Drogie Panie, ta noc należy do Was! Rejs po Mazurach, fantazyjna sesja zdjęciowa, odlotowe szaleństwo w chmurach czy ekstremalna ekspedycja samochodami terenowymi. Zamiast iść wytartą ścieżką skorzystaj z naszych pomysłów na naprawdę wyjątkowy wieczór panieński!

 

Kwiaty podczas ślubu  

Podziękowanie rodzicom w dniu ślubu - Propozycje prezentów >>

Wyjątkowe pomysły na podziękowanie dla rodziców w dniu ślubu. Prezenty przeżycia najlepiej wyrażają uczucia. Weekend w winnicy, kolacja dla Dwojga, a może wspólny rejs??