• Oprawa muzyczna

Trendy ślubne - oprawa muzyczna, bańki mydlane, taniec

Podczas Mszy Świętej obowiązują śpiewy liturgiczne. Możliwość wprowadzenia świeckich utworów jest więc dość ograniczona i najczęściej odbywa się przed Mszą Świętą lub po jej zakończeniu.

Trend ślubny:

Para Młoda może jednak uatrakcyjnić śpiewy zapraszając instrumentalistów. Niesamowity klimat ceremonii zapewniają skrzypce, ogromnie popularna jest również gitara.

 

  • Wyjście z Kościoła

Wszyscy kojarzymy takie kadry, gdy Para Młoda wychodzi z kościoła i wtem w powietrzu pojawiają się płatki róż, ryż lub drobne monety, a czasem wszystko naraz.

Nowy trend ślubny:

Dziś, goście weselni coraz częściej decydują się na bańki mydlane, które tworzą fantastyczną bajkową aurę.

To nie mniej widowiskowy sposób przywitania Młodej Pary, a przy tym o wiele bardziej praktyczne rozwiązanie. Drobne elementy trzeba bowiem spod kościoła posprzątać, a i wielu księży niechętnie podchodzi do tego typu atrakcji.

 

  • Pierwszy taniec

No cóż nie każdy Pan Młody może zostać królem parkietu, a i wiele Panien Młodych ma problem z opanowaniem choreografii. W efekcie dla części Nowożeńców pierwszy taniec przestaje być przyjemnością, a staje się jednym z najbardziej stresujących momentów w trakcie całego wesela.

Nowy trend:

Zamiast więc ślepo podążać za tradycją, dla własnego komfortu Para Młoda postanawia zrezygnować z pierwszego tańca, a zespół lub didżej zapraszają od razu na środek wszystkich gości do wspólnej zabawy.

 

  • Fotobudka

Foto co? Jeszcze kilka lat temu ludzie ze zdziwieniem patrzyli na nietypowe urządzenie stawiane na sali weselnej. Fotobudka zgodnie z nazwą to połączenie skrzyni-budki z dobrej jakości aparatem fotograficznym. Nie wchodzimy jednak do jej środka, ale stając na tle specjalnie przygotowanego na wesele tła wykonujemy serię zdjęć.

Pomysły i trendy weselne - fotobudkaSednem całej zabawy są oczywiście gadżety. Kolorowe peruki, maski, korony, wąsy, śmieszne napisy czy kapelusze – podczas sesji zdjęciowej goście zupełnie zmieniają swój image, a niektórych nawet trudno rozpoznać. Zdjęcia są drukowane automatycznie, a po weselu Para Młoda może również uzyskać dostęp do pełnej galerii.

Nowy trend:

Pojawienie się fotobudki zupełnie zmieniło postać tzw. Księgi gości, która obecnie wygląda jak typowa fotoksiążka. Goście wklejają swoje unikatowe zdjęcia, dodając do nich osobiste komentarze i dedykacje.

Fotobudka to doskonała zabawa dla gości weselnych, a przy okazji niesamowita okazja, żeby stworzyć piękną i humorystyczną pamiątkę z wesela.

 

  • Mobilny bar

Trendy weselne-mobilny barKolorowe drinki rodem z najlepszych wielkomiejskich pubów oraz uwielbiane prosecco.

Trend:

Modnym obiektem, który budzi duże zainteresowanie, stały się mobilne bary z profesjonalną obsługą, które zaopatrują gości w pyszne napoje i mają silne działanie rozweselające.

W menu mobilnego baru często pojawia się także kawa – aromatyczna, świeżo palona, dodająca gościom energii, by mogli bawić się do białego rana. Design baru może zostać spersonalizowany i dopasowany do wystroju sali.

Niewiele osób wie również, że istnieje coś takiego jak drukarka do kawy. Za jej pomocą i przy użyciu barwników spożywczych można wykonać kolorowe grafiki na spienionym mleku.

Oryginalną atrakcją będzie z pewnością również mobilny pojazd wypełniony po brzegi prosecco, który ustawić można przed salą weselną, Urzędem Stanu Cywilnego lub w ogrodzie, jeśli zdecydujemy się na modne wesele w plenerze.

 

  • Świecące litery na wesele

Trendy ślubne - podświetlane litery

 

Inicjały Państwa Młodych, nieśmiertelny napis „Love” lub zaczerpnięte z angielskiego Mr & Mrs – podświetlane litery to absolutny hit wśród weselnych dekoracji. Eleganckie litery doskonale prezentują się zarówno na sali weselnej, jak i w ogrodzie.

Podświetlane lampkami LED są spektakularną ozdobą, idealną dla par, które pragną zorganizować wesele w gwiazdorskim stylu. Będą też fantastycznym tłem do zdjęć. Świecące litery na wesele można ustawić zarówno w okolicy stołu przy którym zasiadają Nowożeńcy, jak również w ogrodzie, wyznaczając np. strefę relaksu dla gości.

 

  • Podziękowanie dla Rodziców

pomysły ślubne - podziękowanie dla rodzicówPodziękowania dla Rodziców na różnych weselach zazwyczaj różniły się tylko piosenkami, przy czym „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej zdecydowanie wiodło prym, stając się kultowym weselnym utworem. Nowożeńcy przykładają jednak coraz więcej uwagi, żeby podziękować osobom szczególnie bliskim ich sercu.

Podziękowanie dla Rodziców zostało rozbudowane o prezentację multimedialną, na której młodzi w kreatywny sposób wyrażają swoją wdzięczność za szczęśliwe dzieciństwo i kolejne etapy dorastania. Tradycyjny bukiet zastępują również oryginalne prezenty. Niebanalnym sposobem na podziękowanie dla Rodziców w dniu ślubu są relaksujące weekendy SPA, podczas których Rodzice mogą nie tylko cieszyć się swoją bliskością, ale także fantastycznie wypocząć i zadbać o zdrowie w najpiękniejszych zakątkach Polski. Prezentem dla Rodziców w dniu ślubu, który gwarantuje niesamowite wrażenia jest też lot widokowy samolotem lub wieczór wrażeń – teatr z kolacją dla Dwojga.

 

  • Co zamiast oczepin?

Nie wszystkie Panny Młode marzą o tym, żeby rzucić welonem, choć wiele kobiet z pewnością chciałoby go złapać. Tradycyjne rytuały zastępuje efektowna zabawa wstążkami. Na czym polega?

Do bukietu Panny Młodej zostają przywiązane długie wstążki. Podczas gdy ona sama z zasłoniętymi oczami staje pośrodku, niezamężne dziewczyny otaczają ją dookoła i chwytają po jednej wstążce. Na dźwięk muzyki koło rusza i każda z panien zaczyna się poruszać. Dziewczyny mogą zamieniać się miejscami lub przechodzić na skos. Chodzi o to, aby wstążki się pomieszały i przede wszystkim by nie odpaść z gry.

Podczas zabawy co chwilę Panna Młoda odcina jedną wstążkę, do momentu aż wyłoni swoją następczynię. Są również pary, które całkowicie rezygnują z oczepin na rzecz na przykład spektakularnego pokazu fajerwerków.

---

Podobne tematy:

Roześmiana para nowożeńców w dniu ślubu  

5 najbardziej niezwykłych prezentów ślubnych >>

Ślub to bez wątpienia wyjątkowe wydarzenie, które na zawsze pozostaje w pamięci. A jak jest z prezentami? Czy są takie podarunki, które w szczególny sposób potrafią zrobić wrażenie na Nowożeńcach?

Zaręczyny  

Zaręczyny: Jak wybrać i wręczyć pierścionek zaręczynowy? >>

27 maj 2018

Wybór pierścionka zaręczynowego to jedna z najtrudniejszych decyzji, którą podjąć musi przyszły Pan Młody. To ten pierścionek powinien wywołać zachwyt wszystkich koleżanek, sprostać oczekiwaniom ukochanej, a w idealnej sytuacji wyprzedzić o krok Jej marzenia.

 

Jak uczcić rocznicę ślubu? 9 pomysłów na wspólne świętowanie >>

7 maj 2018

Pierwsza, 10-ta, 25-ta - każda rocznica ślubu podkreśla wartość chwil spędzonych razem. Przygotowaliśmy 9 niebanalnych pomysłów na wspólne świętowanie, które pomogą Wam zaskoczyć żonę lub męża z okazji rocznicy ślubu.

 

Ile włożyć do koperty? 10 pomysłów na oryginalny prezent ślubny >>

27 mar 2018

Kiedy praktyczne prezenty odchodzą do przeszłości, a pieniądze stały się bardzo oczywistym i neutralnym podarunkiem, czas pomyśleć o oryginalnym prezencie ślubnym, który wyrazi Twój osobisty stosunek do Młodej Pary, a także zapewni jej mnóstwo ekscytujących i niezapomnianych emocji.

Kwiaty różowe goździki na niebieskim tle  

Stylowy prezent ślubny. Pomysły na upominki dla Pary Młodej  >>

8 maj 2018

Wybór odpowiedniego prezentu na ślub to niełatwe zadanie, dlatego przedstawiamy kilka sprawdzonych pomysłów na elegancki i stylowy prezent ślubny, który skradnie serce Nowożeńcom.

 

Prezenty dla cudownych rodziców, czyli jak podziękować w dniu ślubu? >>

30 maj 2017

Jakie prezenty dla rodziców wybrać? Dziękować oficjalnie czy z humorem? Organizacja wesela to mnóstwo pytań i wątpliwości, pośród których samo powiedzenie sobie „tak” wydaje się najprostszym zadaniem.

 

Jak zorganizować wieczór panieński. Nietypowe pomysły! >>

14 maj 2015

Drogie Panie, ta noc należy do Was! Rejs po Mazurach, fantazyjna sesja zdjęciowa, odlotowe szaleństwo w chmurach czy ekstremalna ekspedycja samochodami terenowymi. Zamiast iść wytartą ścieżką skorzystaj z naszych pomysłów na naprawdę wyjątkowy wieczór panieński!

 

Kwiaty podczas ślubu  

Podziękowanie rodzicom w dniu ślubu - prezenty >>

 

Wyjątkowe pomysły na podziękowanie dla rodziców w dniu ślubu. Prezenty przeżycia najlepiej wyrażają uczucia. Weekend w winnicy, kolacja dla Dwojga, a może wspólny rejs??