Ostatnie dni wolności zasługują na uczczenie w sposób szczególny. Tradycja wieczoru kawalerskiego jest bardzo długa i od zawsze obejmowała dwa elementy: huczne świętowanie i brak wstępu dla kobiet. Często też zakładała, że powinien on odbywać się w przeddzień ślubu, jednak ze względu na dużą ilość przypadków, że Pan Młody nie zdążył wrócić na czas ceremonii (lub wytrzeźwieć ;) ) nie jest ona zbyt często dotrzymywana. Jego organizacja, w tym również znalezienie pomysłu na odpowiedni prezent na wieczór kawalerski,  zazwyczaj pozostawała w rękach świadka lub innego, zaufanego przyjaciela. Dlatego nasz artykuł kierujemy do wszystkich świadków, którzy stanęli przed dylematem “Jak zorganizować udany wieczór kawalerski?”.

Pomysł na oryginalny kawalerski - skok ze spadochronemPorozmawiaj z Przyszłym Panem Młodym

Zanim rozpoczniesz jakiekolwiek przygotowania, warto przeprowadzić z Panem Młodym szczegółową rozmowę, w trakcie której zapytasz go o jego konkretne oczekiwania i pragnienia związane z tym wydarzeniem. W końcu to on będzie najważniejszą osobą całego tego zamieszania! To również dobra okazja do tego, aby poprosić go o listę kontaktów do osób, z którymi będzie chciał spędzić ten niezapomniany wieczór.

Pamiętaj, że w różnych regionach Polski, tradycje nieco mogą się różnić. Z tego powodu, warto uwzględnić pochodzenie Pana Młodego w planowanie specyfiki świętowania - być może są jakieś charakterystyczne składowe wieczoru kawalerskiego, który chciałby przeżyć? Zachęć go do tego, aby zdefiniował co oznacza dla niego “udany wieczór kawalerski”. Czy powinien się odbyć, według niego, w jakiś określonych okolicznościach? A może liczy na to, że zabawa rozciągnie się do końca weekendu? Czy chciałby gdzieś specjalnie wyjechać czy może woli zostać w mieście, w którym mieszka na co dzień? Wolałby spędzić ten czas aktywnie czy może połączyć zabawę z odrobiną relaksu i wypoczynku?

To, co warto podkreślić to fakt, że wieczór kawalerski powinien być świętem w całości dedykowanym przyszłemu Panu Młodemu. Podczas gdy ślub i wszystkie kwestie związane z przebiegiem wesela są ustalane wspólnie przez Parę Młodą (i ewentualnie teściową ;) ), tak sama celebracja opuszczenia grona kawalerów jest czymś całkowicie odrębnym.

Wieczor z kolegami w barze - kawalerskiTaki wieczór kawalerski nie będzie dobrym pomysłem

Jak uniknąć organizacyjnej wpadki? Czego lepiej nie robić? Przygotowaliśmy kilka przykładów wieczoru kawalerskiego, o którym Pan Młody będzie chciał zapomnieć jak najszybciej ku przestrodze. Z jakich pomysłów lepiej od razu zrezygnować? Podpowiadamy!

Pijemy i… pijemy!

Nie od dziś wiadomo, że tego typu okazja zazwyczaj bywa suto zakrapiana alkoholem. Jednak powinien być on jedynie dodatkiem, a nie punktem głównym imprezy. Jeżeli nie zadbasz o dodatkowe atrakcje to czym będzie się ten wieczór różnił od innych imprez, spędzonych w męskim gronie?

Szerokie grono (nie)znajomych

W sytuacji, gdy nie otrzymasz dokładnych i konkretnych wytycznych kogo powinieneś zaprosić, a kogo nie, kieruj się przede wszystkim tym, kto jest dla gościa honorowego najbliższy. Kto uczestniczy w jego życiu? O kim często wspomina w Waszych rozmowach? Spędzenie tego wyjątkowego dnia w otoczeniu osób, z którymi nie utrzymuje głębszych relacji, na pewno nie będzie receptą na sukces.

Wieczór kawalerski - pontonyA potem bukiet róż

Nawet, jeśli hołdujesz zasadzie Co wydarzyło się w Las Vegas, zostaje w Las Vegas pamiętaj, że nic tak nie odbiera uroku wieczorowi kawalerskiemu jak zrobienie czegoś, z czego później Pan Młody będzie musiał tłumaczyć się przyszłej żonie. Z tego względu, nie planuj niczego, co może wprawić go w zakłopotanie - ani z atrakcji, ani z prezentów.

Ja się bawię, a Ty płacisz

Sytuacja, w której zaplanujesz masę atrakcji, a potem sprezentujesz Panu Młodemu rachunek na pewno nie będzie dla niego zbyt komfortowa. Zwłaszcza, że obecnie wydatki związane ze ślubem i weselem nie należą do najmniejszych. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie zorganizowanie wspólnego budżetu, do którego dołoży się każdy z uczestników wieczoru kawalerskiego. Taka pula pieniędzy powinna Ci wystarczyć na zorganizowanie niezapomnianych przeżyć.

Gwarantujemy, że jeśli zdecydujesz się na przestrzeganie tych paru zasad, unikniesz niepotrzebnych kłopotów. Jak zatem sprawdzić, żeby ten wieczór był jednym z najlepszych wieczorów w kawalerskim życiu Pana Młodego?

Wieczór kawalerski - quadyWieczór kawalerski - o czym powinieneś pamiętać?

Efekt wow!

Zorganizowałeś wypad kawalerski na quady? Super, w takim razie dodaj do tego element niespodzianki. Nie wspominaj o tym co będzie gwoździem programu, ani jakie atrakcje czekają uczestników wieczoru. Uprzedź też gości, aby również dotrzymali tajemnicy, nawet jeśli się domyślają co się wydarzy.

Przygoda z adrenaliną

Jak zakończyć żywot kawalera? Z przytupem! Skok ze spadochronem, lot w tunelu aerodynamicznym, gokarty... możliwości jest naprawdę wiele. To, co je łączy to fakt, że dzięki wywoływaniu silnych emocji i niesamowitych wrażeń na pewno pozostaną niezapomniane. Jedno jest pewne - nic nie zostawia trwalszych śladów w naszej pamięci niż przeżycia. Zwłaszcza te, które dzielimy z najlepszymi kumplami!

Małe marzenia do spełnienia

Wiesz, że przyszły małżonek potajemnie marzy o zdobywaniu podwodnego świata w stroju nurka? Podarowanie wspólnego prezentu od wszystkich osób obecnych na wieczorze kawalerskim, na przykład vouchera na nurkowanie będzie świetnym dodatkiem do atrakcji, które razem przeżyjecie. Jeżeli myślisz o czymś nietuzinkowym i mało spotykanym, możesz pokusić się o skorzystanie z atrakcji takich jak: lot i kąpiel w jednym czyli flyboard, oglądanie Tatr z pokładu oglądanie Tatr z pokładu awionetki czy wersja dla fanów motoryzacji: trening driftingu! Jeśli nie potrafisz się zdecydować (opcji jest tak dużo, że wcale Ci się  nie dziwimy :) ) to zawsze możesz wybrać scenariusz, w którym Pan Młody wybierze ostateczny prezent sam dzięki zestawowi prezentowemu Kolekcja Przeżyć.

A panieński gdzie?

Gdzie Wieczór Panieński?

Pod względem organizacyjnym, warto uwzględnić informację o tym, gdzie odbywa się wieczór panieński, jeśli ma on miejsce tego samego dnia. Sytuacja, w której para narzeczeńska się spotka w trakcie świętowania może skutecznie wytrącić ich z atmosfery imprezy i pogrążyć dalsze plany celebrowania końca wolności. Nawiąż kontakt ze świadkową, z którą będziesz mógł ustalić najważniejsze szczegóły, aby mieć pewność, że nic nie przerwie Waszej zabawy.

A jutro będzie…

Jeżeli zdecydowałeś się na wypad w góry lub weekend poza miastem na weekend kawalerski pod żaglami, pomyśl też o tym, jak zorganizować dzień “po”, gdy będziecie potrzebowali trochę czasu na regenerację sił, zanim powrócicie do rzeczywistości. Gdzie będziecie spać? Czy uda Wam się zorganizować coś do jedzenia, na przykład w postaci grilla? Zadbanie o ten element wyprawy sprawi, że znajdziecie chwilę na odpoczynek po wszystkich przygodach, które Was spotkały dzień wcześniej.

 

---

Sprawdź również:

Legendy motoryzacji: Ferrari, Lamborghini, Subaru Impreza- na wyciągnięcie ręki >>

Jak zorganizować wieczór panieński. Nietypowe pomysły! >>

Ile włożyć do koperty? 10 pomysłów na oryginalny prezent ślubny >>

Podziękowanie dla rodziców na ślub >>

18 pomysłów na prezent na 18 urodziny >>

Elegancki prezent ślubny. Pomysły na stylowe upominki dla Pary Młodej >>

Ranking: 10 najlepszych prezentów dla aktywnego mężczyzny >>

Relacja: Emocje na torze za kierownicą Lotus Exige >>