Zgodnie z tradycją – oficjalne i wzruszające podziękowanie dla rodziców

Podziękowanie dla rodziców to wyjątkowy moment podczas uroczystości weselnej, kiedy młoda para decyduje się w szczególny sposób uhonorować obecność swoich rodziców na weselu i przy świadkach podziękować im za miłość, opiekę oraz trud włożony w wychowanie.

Obrączki z białego złotaCzęść oficjalna podziękowania najczęściej wiąże się z krótkim przemówieniem, po którym para młoda wręcza prezent weselny w podziękowaniu dla rodziców, a następnie dedykuje im piosenkę. Utwór „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej szturmem zdobył ślubne parkiety, stając się hymnem tradycyjnych podziękowań dla rodziców z piosenką w tle. Możliwości jest jednak więcej. Parom, którym zależy na warstwie tekstowej utworu, proponujemy alternatywne propozycje piosenek dla rodziców takie jak: „Tylko Wy rodzice” zespołu Bajery, „Radość najpiękniejszych lat” Anny Jantar czy „To dzięki Wam” zespołu Preludium. Innym tropem jest wybór utworu, który kojarzy nam się z domem rodzinnym, wspólnymi wakacjami lub po prostu jest ulubioną piosenką rodziców.

Pamiętajmy jednak, że w tym przypadku nasze podziękowania najpewniej się wydłużą. Nawet najbardziej zgodni rodzice i teściowie rzadko mają także wspólne upodobania muzyczne. Wówczas zamiast jednego tańca w kółku możemy zatańczyć dwukrotnie. Na przykład z rodzicami panny młodej w konfiguracji panna młoda – ojciec, pan młody–teściowa i analogicznie, podczas drugiej piosenki z rodzicami pana młodego. Zdarzają się również sytuacje kiedy z różnych powodów wspólny taniec nie jest możliwy. W takiej sytuacji ciekawym rozwiązaniem może być wykonana na tle piosenki rodzinna sesja fotograficzna.

Tradycji wbrew – ślubne niespodzianki dla rodziców z humorem

Jak często zauważasz w sobie cechy swoich rodziców? No właśnie. Ironia losu polega na tym, że zwykle są to cechy, które nas irytują. Wesele to idealny moment, żeby się z tego faktu pośmiać.

Ojciec składający życzenia i całujący Pannę Młodą w dniu ślubuW ostatnim czasie hitem Internetu stał się taniec z maskami. Na czym polega? Państwo młodzi zakładają sobie na twarz maski z podobiznami rodziców, a następnie do krótkiej playlisty (najczęściej wybranej z premedytacją) wykonują karykaturalny układ choreograficzny. Całość prezentuje się bardzo komicznie, a rodzice i goście zwykle pękają ze śmiechu.

Innym pomysłem, jak oryginalnie podziękować rodzicom w dniu ślubu jest tzw. ślubowanie. „Czy ślubujecie nie zaglądać do garnków synowej?”–zabawa polega na powtarzaniu słów zabawnej przysięgi, podczas której prosimy rodziców, żeby np. nie nadużywali słów: „Kiedy ja byłam/-em w twoim wieku”, zawsze mieli litość nad błagalną prośbą o pilną opiekę nad wnukami oraz zobowiązali się do szeregu innych preferowanych przez państwa młodych zachowań.

Mniej szalonym, ale nadal pomysłowym prezentem jest film w formie klipu. W trakcie kilkuminutowego nagrania państwo młodzi dziękują swoim rodzicom na najróżniejsze sposoby, opowiadają rodzinne anegdotki, pokazują tabliczki na tle sentymentalnych miejsc z domu rodzinnego lub miejscowości, w której się wychowali, piszą piękne słowa kredą na murach lub chodniku.

Tańszą formą upominku dla rodziców w formie wideo jest prezentacja slajdów ze zdjęciami młodej pary. To również świetne rozwiązanie, jeśli nie lubimy wystąpień publicznych, a mimo wszystko chcemy podziękować rodzicom na forum. Zamiast podkładu muzycznego w tle prezentacji można włączyć słowa podziękowania wypowiadane przez państwa młodych.

Oryginalnie, ale z klasą – najlepszy podarunek dla rodziców w dniu ślubu

Słowa podziękowania powinny być przede wszystkim szczere. Zwykle towarzyszy im również wręczony od serca prezent dla rodziców. To naturalne, że rodzicom chcielibyśmy podarować to, co najlepsze. Warto jednak pamiętać, że wesele to jednak wydarzenie dość mocno osadzone w rzeczywistości, dlatego wybierając prezent dla rodziców weźmy pod uwagę kilka praktycznych aspektów:

1. Budżet

Marzenia marzeniami, ale zaplanowany budżet się nie rozciągnie, a po weselu nadal trzeba z czegoś żyć. Prezenty dzielą się na tanie, drogie i bezcenne. Te ostatnie dotyczą upominków, które przynoszą nam wyjątkowo dużo radości i budzą niesamowicie pozytywne emocje. W ostatnim czasie bardzo mocno zyskały na popularności prezenty w formie przeżyć. Wychowanie dziecka to bardzo absorbujące zajęcie, które często wiąże się z koniecznością odmawiania sobie różnych przyjemności. Kolacja, wieczór w teatrze lub operze–pomyśl, na co rodzicom zwykle brakowało czasu, i spełnij ich marzenia.

2. Relacje

Wiele par zastanawia się, czy prezent dla rodziców i teściów powinien być taki sam. W tej kwestii nie obowiązuje żadna reguła. Jeżeli naszym rodzicom marzy się zwiedzanie winnicy, a wiemy, że teściowie woleliby wybrać się na kurs gotowania, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby te prezenty rozdzielić. Powinny być jednak tej samej wartości–nie chcemy, aby jedna ze stron czuła się faworyzowana, a druga pominięta. Od dnia ślubu również rodzice i teściowie stają się w pewien sposób rodziną. Ciekawym rozwiązaniem jest prezent, który pomoże rodzicom się zaprzyjaźnić, jak np. wspólny weekend SPA.

3. Logistyka

Prezenty mają to do siebie, że najpierw trzeba je jakoś ze sobą przywieźć, a potem zabrać. Co więcej, jeśli podziękowanie odbywa się na oczach gości i kamery, należy je także z klasą wręczyć. W tej sytuacji warto zwrócić uwagę na gabaryty prezentu i jego wagę. Wymarzony ekspres do kawy zapewne ucieszy rodziców, ale trudno będzie go efektownie zapakować. Z kolei zestaw do wina z kieliszkami pięknie się prezentuje, jednak jak z gracją wręczyć prezent, pod którego ciężarem ręce osuwają się do ziemi? W takich okolicznościach świetnym rozwiązaniem mogą okazać się bony prezentowe lub karty podarunkowe. Voucher jest praktyczny, w dodatku w eleganckim opakowaniu pięknie się prezentuje. Szczególnie, jeśli dodamy do niego np. efektowny bukiet kwiatów.

---

Podobne tematy: