Vouchery, bony i karty są pojęciami używanymi wymiennie i mają mniej więcej takie samo znaczenie, choć każda firma czy instytucja, która je sprzedaje lub udostępnia może nadawać im konkretną formę. Sami zdecydujcie, jaki voucher na prezent będzie najlepiej pasował do danej okazji. Mogą one przybrać jeden z trzech wariantów.

  • kwotowy: Posiadacz takiej karty ma możliwość wymiany jej na dowolną usługę lub towar z oferty sklepu w ramach wskazanej wartości.
  • do wyboru: taki bon nie ma wskazanej wartości (nie każdy chce, aby osoba obdarowana widziała kwotę), ale ma opcję wyboru usługi/towaru spośród kilku wariantów przedstawionych w katalogu. Przykładem są tutaj Kolekcje Przeżyć lub Kolekcje Lifestyle. Sprawdza się jako pomysł na prezent biznesowy
  • na konkretną usługę: na voucherze jest wskazana dokładna usługa np. masaż tajski. Osoba obdarowana może jednak najczęściej sama zdecydować kiedy go zrealizuje, a czasami ma do wyboru kilka lokalizacji. To dobry pomysł na prezent urodzinowy dla osoby, którą dobrze znamy i wiemy, jakie ma marzenia

---------------

Voucher - prezent uniwersalny

Dlaczego vouchery są tak atrakcyjne? Po pierwsze dlatego, że dzięki nim możliwe jest wręczenie prezentu niematerialnego: usługi lub atrakcji, z której osoby obdarowane będą mogły skorzystać w bliskiej przyszłości. Po drugie dlatego, że pozostawia posiadaczowi bonu wybór: odnośnie czasu realizacji, oraz bardzo często zakresu usługi. Po trzecie dlatego, że wystarczą nam tylko podstawowe informacje na temat osoby, której chcemy sprawić prezent: ulubiony sklep, hobby, typ osobowości – mamy większą szansę, że niespodzianka będzie trafiona.

Dawniej prezenty dzieliliśmy na dwa rodzaje: wręczało się albo prezent rzeczowy (butelka wina na urodziny, biżuteria dla żony na rocznicę, perfumy dla męża) albo gotówkę (np. w przypadku ślubów). Każdy z nich niósł za sobą pewne ryzyko: przedmiot mógł być najzwyczajniej nietrafiony, a pieniądze były mało elegancką formą, świadczącą często o braku pomysłowości. Dzisiaj mamy już o wiele większe spektrum, a to właśnie dzięki voucherom. To taki złoty środek, który świetnie wypełnił lukę i stał się alternatywą, z której wszyscy chętnie korzystamy.

---------------

Wygoda przede wszystkim – stacjonarnie i online

Voucher to również doskonały pomysł na prezent na ostatnią chwilę. Jeśli z jakiegoś powodu nie udało nam się wcześniej zdobyć odpowiedniego podarunku, to bon można zakupić bardzo szybko, bez konieczności przeszukiwania półek sklepowych i przemierzania kilometrów w centrach handlowych. Praktycznie każdy sklep posiada w swojej ofercie karty prezentowe, które można nabyć przy kasie. Ale to nie jedyna droga. Taki voucher zazwyczaj zamówić można także online!

Zakupy przez Internet stały się znakiem naszych czasów. Handel online kwitnie i co roku zwiększa swój zasięg. Konsumenci częściej i chętniej robią zakupy w ten sposób a z roku na rok klientów internetowych przybywa. Vouchery to pomysł na prezent, który można kupić online i wybrać jedną z dwóch opcji dostawy:

  • fizyczną - z dostawą kurierską lub pocztową
  • elektroniczną - z dostawą na skrzynkę mailową. Taki bon można samodzielnie wydrukować i podarować. Ekspresowa opcja dla zapominalskich lub spóźnialskich.

---------------

Voucher na prezent - nie tylko zalety

Voucher to pomysł na prezent, który ma wiele zalet, ale posiada również dwie wady, o których nie należy zapominać. Jedną z nich jest data ważności. Każdy bon posiada swój termin realizacji, który w większości przypadków jest dość sztywny. Jeśli osoba obdarowana z jakiegoś względu nie wykorzysta go na czas, to niestety - przepada. Na szczęście zazwyczaj ważność takiego vouchera jest długa, a równocześnie firmy elastycznie i prokliencko podchodzą do ewentualnego przedłużenia. Tak czy inaczej warto jednak nie zwlekać z realizacją, bo łatwo można się zagapić. Kolejną wadą jest możliwość zgubienia takiej karty podarunkowej. Jest to raczej drobny przedmiot, który łatwo zapodziać. Jednak również w tym przypadku nie wszystko jest stracone, bowiem na podstawie paragonu większość firm może wystawić duplikat vouchera.

---------------

Podaruj moc wrażeń - oryginalny pomysł na prezent

Wśród wielu wariantów kart podarunkowych, szczególną uwagę warto zwrócić na vouchery na przeżycia. To szczególny rodzaj bonów, które oferują moc wrażeń i niezapomniane chwile. Kilka lat temu takie vouchery zyskały ogromną popularność dzięki portalom internetowym oferującym zakupy grupowe - wyjątkowe atrakcje, które można było kupić bardzo tanio, ale oferta była ograniczona czasowo i ilościowo. Fala popularności szybko jednak minęła bowiem okazało się, że ze względu na duże promocje, jakość usług spadała, a terminy realizacji były bardzo niekomfortowe.

Istnieją jednak sklepy internetowe, które prowadzą regularną sprzedaż takich bonów, oferując partnerskie warunki usługodawcom i dzięki temu mogą sprostać wymaganiom Klientów na najwyższym poziomie zachowując przy tym optymalny poziom cenowy  i stały dostęp do atrakcji. Przykładem takich portali jest np. Red Letter Days w Wielkiej Brytanii, RedBalloon w Australii czy Prezentokracja w Polsce. Znajdziesz tu mnóstwo inspiracji oraz pomysłów na prezenty na święta, urodziny czy ślub.

---------------

Wymarzony prezent? Voucher to taka złota rybka, która może spełnić życzenie!

Jaki powinien być voucher?

Nie chodzi o to, aby kupić w prezencie jakikolwiek voucher i każdy będzie zadowolony. Nie tak to działa. Każda niespodzianka musi być przemyślana. Niezależnie od tego, czy będzie to prezent dla ukochanej osoby, dla pary przyjaciół czy może podarunek biznesowy. Weź pod uwagę trzy aspekty, które gwarantują, że będzie on strzałem w 10.

#1 Trafiony do okazji: Są takie okoliczności, które można potraktować symbolicznie. Na okrągłą rocznicę ślubu podaruj coś wyjątkowego - voucher na weekendowy wyjazd we Dwoje. Pomysł na prezent na 18 urodziny – może bon na degustację piwa? Bo w końcu wolno!

#2 Dopasowany do właściciela: bon na ekstremalny skok ze spadochronem nie spodoba się osobom mającym lęk wysokości. Koniecznie weź pod uwagę charakter osoby obdarowanej

#3 Ładny i estetyczny: forma jest tak samo ważna jak treść. Jak zapakować voucher na prezent? Można przewiązać go ozdobną wstążeczką, zapakować w eleganckie pudełko czy wydrukować na kredowym papierze.

---------------

Pomysł na prezent dla mężczyzny w postaci bonu podarunkowego

Kiedy szukamy idealnego podarunku dla Niego, to do głowy przychodzą nam typowo męskie gadżety: zegarek sportowy, piersiówka, konsola do gier. Ale gdy pomyślimy nad bonem prezentowym, to zaczynają otwierać się nowe perspektywy. Świetnym pomysłem będzie bon podarunkowy do sklepu hobbystycznego - zwłaszcza jeśli znasz pasję tego mężczyzny. Dzięki temu będzie mógł zakupić produkt, który odpowie na jego potrzeby, a Ty unikniesz wpadki w postaci np. zdublowanego lub niepotrzebnego przedmiotu.

Voucher na prezent dla mężczyzny? Mnóstwo opcji do wyboru!

Voucher na przeżycie to także fantastyczny pomysł na prezent dla chłopaka. Doskonała okazja, aby zmotywować go do spełniania marzeń czy podejmowania wyzwań. Lot szybowcem, ekstremalna przejażdżka Ferrari lub lekcja nurkowania?  Z pewnością znajdziesz coś, co na długo pozostanie w jego pamięci. A ty będziesz mieć satysfakcję, że zostałaś mistrzem dawania prezentów idealnych. Ale uwaga: ten tytuł zobowiązuje…

---------------

Pomysł na prezent dla Kobiety – zmora każdego mężczyzny (i nie tylko)

Z prezentem dla kobiety temat nigdy nie jest prosty. Ale może dlatego, że ciężko jest Ci wyjść poza utarty schemat: perfumy, kolczyki, torebka. I choć są to praktyczne podarunki, to jednak każda kobieta lubi być zaskakiwana. Może więc bon umpominkowy na coś specjalnego? Jeśli jesteście w związku romantycznym to podaruj jej bon do sklepu z ekskluzywną bielizną. Będziesz mieć z głowy dylemat związany z wyborem odpowiedniego rozmiaru. A wspólna realizacja może dostarczyć Wam nie lada wrażeń.

Voucher prezentowy na przeżycie - perfekcyjny pomysł

Pomysł na prezent dla przyjaciółki? Voucher na prezent urodzinowy może obejmować np. zabieg SPA, ale jeśli szukasz czegoś bardziej oryginalnego to proponujemy degustację wina w winnicy, sesję foto ze stylizacją lub metamorfozą lub lot paralotnią. Każda z tych atrakcji to wyjątkowe emocje, które stworzą piękne wspomnienia na lata.

---------------

Jaki voucher na prezent dla dwojga?

Bony upominkowe to także coraz popularniejsza forma prezentu dla Par. Fantastyczne przeżycia można ofiarować przykładowo jako podarunek ślubny, rocznicowy, podziękowanie dla rodziców, czy symboliczny gest dla dwojga przyjaciół. Rozmaite atrakcje przyniosą podwójną radość, bo korzystają z nich dwie osoby. Mnóstwo frajdy sprawia także wyczekiawnie na taki prezent. Voucher na lot balonem, weekend w SPA, romantyczną kolację czy romantyczny rejs jachtem o zachodzie słońca? To z pewnością coś lepszego komplet pościeli!

---------------

Vouchery to nieograniczone możliwości i wciąż nowe pomysły na prezenty. Mają elegancką, dyskretną formę, ale wewnątrz skrywają mnóstwo wrażeń. Bo choć wszyscy lubimy niespodzianki, to często lubimy mieć na nie choć niewielki wpływ – i to właśnie jest moc bonów podarunkowych.

---

Podobne tematy: