Ulubiony napój studentów, kibiców piłkarskich i wczasowiczów. Warzony w wielkich koncernowych browarach i domowych piwnicach. Jasne, ciemne, pszeniczne, marcowe, z pianką lub bez. Piwo!

Zadziwiające umiejętności niemieckich kelnerek...

W trakcie trwania Oktoberfest w Bawarii spożywane jest około pięciu milionów litrów piwa, sprzedawanego tradycyjnie w litrowych kuflach tzw. Mass. Kelnerki obsługujące gości w czasie tego święta potrafią przenieść do dziesięciu Mass na raz, przy czym każdy z kufli zawiera litr piwa (1 kg), do którego dochodzi waga pustego kufla (około 1,2 kg). To się nazywa krzepa!

Piwne dziwne prawo w USA

W niektórych stanach w Ameryce Północnej istnieją dziwaczne przepisy. W stanie Iowa istnieje przepis zabraniający mężczyźnie leżenia w łóżku z kobietą, jeśli wypił więcej niż trzy łyki piwa. W Missouri złamiemy prawo jeśli usiądziemy na krawężniku i napijemy się piwa z wiadra. W Lefors w Teksasie na stojąco można zrobić tylko 3 łyki piwa. W Nebrasce nie wolno sprzedać piwa, jeżeli ktoś w tym samym momencie gotuje zupę.
W Północnej Dakocie natomiast zabronione jest równoczesne serwowanie piwa i paluszków.

degustacja piwa

Miesiąc miodowy czy miesiąc piwny?

Babilonia co prawda już nie istnieje, ale warto wspomnieć o  ciekawym zwyczaju weselnym z tamtych czasów. Tradycją było, że teść przez cały miesiąc poił swojego świeżo upieczonego zięcia piwem. Ot, taki miesiąc piwny. Ciekawe, czy panowie chętniej braliby ślub, gdyby wprowadzić taki zwyczaj w naszym kraju ;)

Wstrząśnięte

W jednym z barów japońskiego miasta Matsuszira obowiązuje bardzo nietypowa promocja. Przy trzęsieniu ziemi do trzech stopni w skali Richtera każdemu klientowi przysługuje kufel piwa na koszt firmy.

Uśmiechnięci studenci

W jednym z wrocławskich pubów przez długi czas za każdą dwóję w indeksie student dostawał darmowe piwo na pocieszenie. Czy była to dobra motywacja do nauki?

Miłośników piwa zapraszamy na Piwny kurs degustacyjny

 

 

---

Podobne tematy:

Laboratorium  

Test pozwoli wykryć podrobioną Whisky >>

2 sie 2011

Whisky to jeden z najczęściej podrabianych alkoholi. Oczywiście istnieje sposób na sprawdzenie czy mamy do czynienia z oryginałem, czy też nie - każdy podejrzany trunek należy poddać badaniom laboratoryjnym.

Piwo składniki  

Jak zrobić piwo? Gatunki piwa i sekrety domowego warzenia >>

28 kwi 2020

Moda na rzemieślnicze piwa trwa od kilku sezonów i nic nie wskazuje na to, aby miała przeminąć. Półki sklepowe uginają się pod ogromną ilością gatunków – apa, lager, pale ale, marcowe – każdy miłośnik piwa spotkał się z takim nazwami, ale co tak naprawdę się za nimi kryje?

kolacja z degustacją  

Zmysłowe przyjemności – kursy kulinarne i degustacje alkoholu >>

14 lis 2017

Kursy kulinarne to okazja do rozwijania zainteresowań i odkrywania nowych smaków. Swoje podniebienie możemy rozpieszczać również na inne sposoby - podczas degustacji wina lub whisky.

Kurs kulinarny  

Wszystkie smaki jesieni - kulinarny prezent >>

22 paź 2013

Sezon aktywności na świeżym powietrzu zbliża się ku końcowi, ale mamy coś, co na pewno zaspokoi apetyt na wyjątkowe przeżycia. Kulinarne atrakcje to pomysł na spędzenie fantastycznych chwil i uczta dla podniebienia.

Chłopak grający na gotarze  

Co na prezent dla Niego na Dzień Chłopaka? My już wiemy! >>

14 wrz 2017

Prezent dla Chłopaka to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza, jeśli jesteście ze sobą już od dłuższego czasu. Przygotowaliśmy listę propozycji, które mogą zainspirować Cię do znalezienia Tego Jedynego.. wyjątkowego prezentu! :).