Związane z tym procedury oraz niemały koszt sprawiają, że właściciele barów i klubów często nie są w stanie samodzielnie stwierdzić czy podawane przez nich trunki są oryginalne. Odpowiedzialność za wyłapanie podróbek spada na dbającą o interesy szkockich destylarni organizację Scotch Whiskey Association, która nieprzerwanie ma pełne ręce roboty.

Na szczęście problem dostrzegli naukowcy z Uniwersytetu Glasgow. Opracowali oni nieskomplikowaną, szybką i tanią metodę samodzielnego badania Whisky. Badanie polega na pomiarze widm w zakresie średniej podczerwieni po zanurzeniu w whisky próbek zawierających specjalne włókna światłowodowe. Test wykazuje poziom etanolu i barwnika w próbce złocistego napoju. Jeśli uzyskane wartości nie odpowiadają tym, które wykazują oryginalne trunki - wszystko jasne. Nalewamy klientom podróbki!

Jak dotąd wyniki uzyskane tą metodą przez naukowców z Glasgow napawają optymizmem. Fałszywki wykrywane są ze 100-procentową skutecznością! Czy takimi samymi rezultatami będą mogli pochwalić się właściciele barów i klubów? Czy, co ważniejsze, w ogóle będą chcieli się takimi wynikami pochwalić?

Czas pokaże. Zanim badanie whisky tą metodą zagości pod strzechy polskich barów, mamy dla Państwa inną propozycję. Zapraszamy na profesjonalną degustację Whisky w Warszawie lub degustację whisky w Łodzi. Po takim przeżyciu niełatwo będzie nabić Was w butelkę.

Degustacja whisky w prezencie

 

 ---

Podobne tematy:

Mężczyzna podczas degustacji whisky  

Degustacja w prezencie: whisky, wino, piwo >>

 

Wyborne prezenty dla miłośników degustacji. Podaruj bliskim degustację wina, piwa, whisky lub nawet niezwykły weekend w winnicy.

Piwo składniki  

Wszystko co powinieneś wiedzieć o… piwie >>

4 sie 2017

Apa, lager, pale ale, marcowe – każdy miłośnik piwa spotkał się z takim nazwami, ale co tak naprawdę się za nimi kryje?

kolacja z degustacją  

Zmysłowe przyjemności – kursy kulinarne i degustacje alkoholu >>

14 lis 2017

Kursy kulinarne to okazja do rozwijania zainteresowań i odkrywania nowych smaków. Swoje podniebienie możemy rozpieszczać również na inne sposoby - podczas degustacji wina lub whisky.

Piwo chłodzone  

Piwo - prawo, zwyczaje, ciekawostki z całego świata >>

17 wrz 2014

Jasne, ciemne, pszeniczne, marcowe, z pianką lub bez. Ulubiony napój studentów, kibiców piłkarskich i wczasowiczów. Warzony w wielkich koncernowych browarach i domowych piwnicach. Piwo!

Chłopak grający na gotarze  

Top 5: Ranking prezentów na Dzień Chłopaka >>

19 wrz 2014

Podaruj wymarzony prezent na Dzień Chłopaka, obchodzony 30 września. Wybierz jedno z naszych pięciu kultowych przeżyć i spraw, żeby ten dzień był wyjątkowy!.