Zacznijmy od tych niepożądanych. Jeżeli planowałeś podarować coś z tej listy – zastanów się jeszcze raz. Nie twierdzimy, że te prezenty są złe, ale czy na pewno nadają się na prezenty na 40 urodziny?

Top 5 - Najgorsze prezenty na 40 urodziny dla niej i dla niego:

Top 5 - Najgorsze prezenty na 40 urodziny1. Kremy przeciwzmarszczkowe i balsamy ujędrniające – tego nie należy kupować nigdy w prezencie! Choćby były nie wiem jak drogie i efektywne. Chyba, że chcemy jubilata wprowadzić w depresję, stracić przyjaciółkę lub przeżyć cichy tydzień z żoną.

2. Zestaw garnków, żelazko lub pralka – pamiętaj, aby wręczany prezent sprawiał przyjemność a nie przysparzał obowiązków. To ma być coś uszczęśliwiającego jubilata a nie całą jego rodzinę. Zestaw garnków lub akcesoria kuchenne sprawdzi się tylko wtedy, jeżeli nasz znajomy jest zapalonym kucharzem, spędzającym z przyjemnością każdą chwilę w kuchni. Wtedy może jednak warto pomyśleć o kursie gotowania?

3. Ubrania – jeżeli jesteś pewien stylu i rozmiaru jubilata to ok, ale podarowanie komuś w prezencie ubrań jest prawie zawsze ryzykiem. Sweterek może być za ciasny, spódniczka za krótka a bluzka mieć krój obnażający defekty figury. Naprawdę chcesz ryzykować?

4. Książki i płyty – naprawdę? Po pierwsze – to najpopularniejszy prezent wręczany wszystkim z każdej okazji, a przecież nie chcemy iść na łatwiznę – szczególnie jeżeli ma być to prezent na 40 urodziny! A po drugie naprawdę ciężko jest trafić w gust jubilata i podarować książkę lub muzykę, która rzeczywiście będzie się podobała.

5. "Kurzozbieracze" – czyli wszelkie figurki, wazoniki i inne ceramiczne ozdoby, które nie spełniają żadnej funkcji oprócz kurzenia się. Pierwsza reakcja na taki prezent może być pozytywna – szczególnie, jeżeli będzie to coś zabawnego. Ale po kilku tygodniach pozostanie tylko problem – wyrzucić szkoda, do wystroju nie pasuje, a na strychu zaczyna brakować miejsca.

Jeżeli doszedłeś do tego miejsca, to pewnie zaczynasz się zastanawiać – co w takim razie kupić? Proszę bardzo:

 

Top 5 - Najlepszych prezentów na 40 urodziny dla niej i dla niego:

Top 5 - Najlepsze prezenty na 40 urodziny - ranking1. Weekend w SPA - każdy kocha wypoczywać! Nawet najwięksi pracoholicy muszą od czasu do czasu zwolnić obroty. Prezent w postaci vouchera na weekend SPA ucieszy każdego czterdziestolatka!

2. Pomysł na kreatywne popołudnie – w ramach prezentu urodzinowego zaproś jubilata do kina, na kolację we Dwoje do eleganckiej restauracji, quady, do escape roomu lub na zabawę paintballową – dobra zabawa gwarantowana – a to przecież zawsze cieszy najbardziej!

3. Spełnij najbardziej szalone marzenia! 40 urodziny to wyjątkowa okazja do spełnienia najbardziej szalonego marzenia. Skok ze spadochronem, lot paralotnią a może niesamowity lot szybowcem? Jeżeli wiesz, że właśnie o lataniu marzy jubilat – pozwól mu zobaczyć po 40 świat z góry!

4. Podaruj odrobinę luksusu! Wkraczanie w dojrzałość musi mieć dobry styl! Możesz podarować ekskluzywne perfumy, zegarek lub biżuterię, jeżeli znasz gust jubilata lub podarować kilka chwil ekstremalnej jazdy za kierownicą Ferrari lub Lamborghini! Dobrym pomysłem może okazać się również wyprawa jachtem po Bałtyku lub na mazurach!

5. Ciekawe kursy – to dobra okazja do tego, by przekonać jubilata, że na nic nie jest za późno! Kurs wspinaczki, nurkowania, a może kurs gotowania? Być może to doskonały moment, aby rozpocząć nową pasję!

 ---

Sprawdź również:

Jaki prezent na 40 urodziny - blog>>

Pomysły na prezenty na 30 urodziny - blog>>

Prezenty na urodziny: 18 pomysłów na 18-stkę >>

Jaki prezent na 50 - blog >>

Prezenty na 18 urodziny >>

Prezenty dla Niej>>