Zanim jednak wkroczymy na ślubny kobierzec, powinno paść to najważniejsze pytanie. Poznajcie historie trzech par, które małżeńską przysięgę mają już dawno za sobą i dowiedzcie się, w jaki sposób powiedzieli sobie magiczne „TAK”.

Klasyka elegancji – kolacja zaręczynowa w restauracji

To miała być zwykła kolacja, choć w oryginalnym miejscu, bo Paulina i Bartek zwykle nie jadali w aż tak luksusowych lokalach. Gdy Paulina spostrzegła gdzie wchodzą, w pierwszym momencie zaczęła zastanawiać się czy jest odpowiednio ubrana, ale niepewność szybko zamieniła się w fantastyczne samopoczucie. Wszystko tu było takie wspaniałe. Przemiła obsługa, dzięki której czuli się jakby byli jedynymi i najważniejszymi gośćmi w restauracji, piękna zastawa i potrawy, których smak zniewalał podniebienie. Ich stolik znajdował się delikatnie na uboczu, dzięki temu nawet w otwartej przestrzeni sali restauracyjnej atmosfera była bardzo kameralna, wręcz intymna. Z minuty na minutę przygrywająca w tle muzyka stała się coraz głośniejsza, a zespół podszedł bliżej, niemal do stolika przygrywając ich ulubioną piosenkę. Tymczasem na stole pojawiło się małe czerwone pudełeczko i bukiet róż. Paulina zupełnie nie wiedziała co się dzieje. Wszystko wydawało się takie nierzeczywiste. Widywała takie sceny na filmach, ale oni z Bartkiem znali się dopiero dwa lata, nigdy nawet do głowy nie przyszło jej jeszcze słowo „ślub”. Kiedy jednak on zdążył się już poważnie wystraszyć, że zamiast magicznego „tak” za chwilę usłyszy bezwzględne „nie”, Paulina otrząsnęła się z pierwszego szoku i przerwała zbyt długo trwającą ciszę. Nie miała wątpliwości, że chce założyć na palec ten wyjątkowy pierścionek.

Kolacja w ekskluzywnej restauracji to tradycyjny i pełen elegancji sposób na zaręczyny. Pamiętaj jednak, że nie musisz oświadczać się bezpośrednio na sali restauracyjnej na oczach innych gości. Jeśli Twoja wybranka jest nieśmiała lub po prostu nie lubi publiczności, będzie czuła się w takiej sytuacji skrępowana. Elegancka kolacja to jednak doskonałe i sprawdzone preludium, aby stworzyć magiczny nastrój. To atmosfera między Wami decyduje jak głęboko ten wieczór zapadnie w pamięć. Po kolacji możecie udać się na romantyczny spacer do miejsca, w którym się poznaliście lub do domu, by w blasku świec zatańczyć do ulubionej piosenki. Zerknij na sprawdzone restauracje,w których zorganizujesz najpiękniejszą kolację zaręczynowa.

Oświadczyny to często jeden z najbardziej wyczekiwanych i wymarzonych momentów w życiu każdej kobiety. Zastanawiając się nad zaręczynami warto pomyśleć przede wszystkim o jej preferencjach i pragnieniach. Jeśli Twoja dziewczyna szanuje klasę i elegancję, ale o wiele bardziej ceni sobie ekstremalne emocje pomyśl o bardziej nieszablonowym rozwiązaniu.

Romantyczne i oryginalne zaręczyny w przestworzach

Maciek i Sylwia znani są z tego, że ciągle się kłócą, a jednocześnie stanowią dla siebie nawzajem doskonałe uzupełnienie. Ona zdecydowana i konkretna pragmatyczka, on bujający w obłokach marzyciel z duszą romantyka. W piątą rocznicę jak zawsze mieli udać się do restauracji, zjeść coś dobrego, spędzić czas tylko ze sobą. Sylwia, na pół godziny przed wyjściem czekała już wyszykowana w eleganckiej sukience, zdążyła nawet wyprasować Maćkowi koszulę. Tymczasem jego ciągle nie było. – Pewnie znowu został po godzinach - pomyślała Sylwia albo stracił rachubę czasu i zagadał się z jakimś kolegą. Sylwia wysłała więc kolejno dwa sms-y, które w odstępie kwadransa coraz dosadniej miały uzmysłowić Maćkowi, gdzie w tej chwili powinien się znajdować i co ona na ten temat myśli. Sylwia starała się powstrzymać od bezpośredniej konfrontacji podczas rozmowy telefonicznej, bo wiedziała, że nie skończy się to miłą pogawędką. Kiedy jednak na zegarku było już za pięć uznała, że nawet rocznica nie pomoże Maćkowi uniknąć awantury, skoro kolejny raz musi na niego czekać. Po ostrym początku rozmowy usłyszała, że ma się nie denerwować i podejść do okna. Zdecydowanie nie poprawiło to jej nastawienia, w związku z czym krzycząc do słuchawki odsunęła zasłonę – co niby miałaby zobaczyć z 7. piętra, jeśli nie ptaki albo ewentualnie okna sąsiadów. W pierwszej chwili rzeczywiście nie dostrzegła nic, w kolejnej zauważyła, że pod blokiem od strony głównej ulicy ma miejsce małe zamieszanie. Minęło jeszcze kilka sekund, zanim znad grupki kilku gapiów, na podnośniku osobowym zaczął wznosić się jej Maciek w garniturze i z bukietem kwiatów. Niczym Julia na balkonie, Sylwia powiedziała magiczne „tak” i w pięknej sukni oraz budowlanym kasku zjechała z Maciejem w dół. Cała sytuacja wzbudziła spore zainteresowanie w związku z czym na dziedzińcu przed blokiem czekało ich jeszcze kilka zdjęć i mnóstwo gratulacji od sąsiadów oraz przypadkowych osób, którym akurat zdarzyło się tędy przychodzić. A następnie, zgodnie z planem narzeczeni wybrali się na kolację.

Pomysł Maćka to zdecydowanie bardzo nieszablonowy sposób na zaręczyny, który niestety nie zawsze musi się udać w praktyce. Dlatego przygotowaliśmy kilka zupełnie nieprzeciętnych i nieprzewidywalnych pomysłów na zaręczyny, które poza tym, że zapewniają fantastyczne emocje, cechuje także perfekcyjne przygotowanie. Możesz poprosić wybrankę Twojego serca o rękę dryfując wśród chmur na pokładzie balonu lub podczas lotu widokowego nad malowniczą Zatoką Gdańską czy Tatrami. A jeśli chcesz, by podczas tego wyjątkowego momentu emocje sięgnęły zenitu Waszą najważniejszą deklarację możecie poprzedzić decydując się na inne równie ekstremalne doświadczenie takie jak skok ze spadochronem, lot szybowcem czy paralotnią. Tutaj znajdziesz propozycje najpiękniejszych atrakcji lotniczych.

Niespodziewane zaręczyny

Mogłoby się wydawać, że epoka księżniczek uwięzionych w wieży i odważnych rycerzy w lśniącej zbroi dawno minęła, jednak wiele kobiet wciąż czeka, aż mężczyzna uwolni je od groźby staropanieństwa. Dorota dała Rafałowi deadline żartując, że jeśli nie oświadczy się do końca roku, ona rozpocznie aktywne poszukiwania partnera, który na ślub reaguje mniej alergicznie. W każdym dowcipie tkwi jednak ziarnko prawdy, czego Rafał doskonale miał świadomość. Oboje lubią wypady za miasto, a w tym okresie regularnie zwiedzali zabytkowe zamki. Kiedy więc w pewne niedzielne przedpołudnie Rafał zaproponował wyjazd do najpiękniejszego z nich, pomyślała, że to może być ten dzień. Podczas gdy Rafał szykował się w łazience Dorota po cichu przeszukała wszystkie kieszenie jego kurtki oraz plecak. Niestety nigdzie nie znalazła nawet śladu upragnionego pierścionka. Zamek okazał się niezwykle zjawiskowy, a jego wnętrze jeszcze bardziej klimatyczne niż na zdjęciach w internecie. Kiedy zmierzali na wieżę widokową romantycznie zaczął prószyć także śnieg. Zamiast cieszyć się wyjazdem, Dorota przez cały czas zastanawiała się jak to możliwe, że jej mężczyzna znalazł wprost idealne miejsce na zaręczyny i nie pomyślał, aby właśnie tutaj to zrobić. Zrezygnowana stąpała schodek za schodkiem i gdy nagle zobaczyła jak klęczy na kolanie w pierwszej chwili pomyślała, że upadł. Rafała rozbawiło jej zdziwienie, - „Miałaś minę jakbyśmy nigdy nie rozmawiali o małżeństwie” - stwierdził po fakcie.

Jak się okazuje, niespodzianką mogą okazać się także długo wyczekiwane oświadczyny. Nieważne czy zaręczyny są w pełni Twoją inicjatywą czy też rozmowy o małżeństwie toczą się między Wami od dłuższego czasu, element zaskoczenia zawsze podnosi temperaturę. Niech więc oświadczyny będą głęboko przemyślaną decyzją, ale podaną we wspaniałej oprawie.
Gdy już zdecydowałeś z kim chcesz dzielić życie na dobre i złe oraz w jaki sposób oświadczyć się ukochanej, pozostaje zadać sobie kolejne nie mniej ważne pytanie: jak wybrać pierścionek zaręczynowy? Kilka przydatnych wskazówek znajdziesz tutaj.


Sprawdź również:

Jakie są oznaki zakochania? >>

Idealny prezent dla pary? Pomożemy Ci go znaleźć >>

Oryginalne Pomysły na Zaręczyny. Jak Skraść Jej Serce… Na Zawsze! >>

Oryginalne pomysły na Walentynki – z komedii romantycznych >>

Pomysły na oryginalną kolację dla Dwojga >>

Wieczór panieński - nietypowe pomysły >>

Prezent na rocznicę na wagę papieru i złota >>

Dzień Kobiet – z jakich prezentów cieszą się kobiety?