Podobnie jak Walentynki, spore grono sceptyków gromadzą wokół siebie również komedie romantyczne, uważane za ckliwe i zupełnie oderwane od rzeczywistości produkcje. W głębi duszy wszyscy marzymy jednak o jedynej i wyjątkowej miłości jak z filmu, w której całkowicie będziemy mogli poddać się sile łączącego nas uczucia. Kiedy więc zdobyć się na szalone porywy serca jeśli nie w Dniu Zakochanych?

1. "Bezsenności w Seattle” - Ekskluzywny lot balonem dla Dwojga

Pamiętacie "Bezsenności w Seattle”? To ten film uczynił Empire State Building jednym z najbardziej romantycznych miejsc Nowego Jorku. On – młody wdowiec, ona – pozornie szczęśliwa narzeczona, oboje poszukują prawdziwego uczucia. Meg Ryan i Tom Hanks znaleźli miłość na szczycie najwyższego budynku. Ty możesz zabrać ukochaną osobę blisko 3500 metrów wyżej. Zachwyć swoją drugą połówkę najbardziej oryginalnym pomysłem na szalone walentynkowe przeżycie. Na pokładzie balonu wzniesiecie się aż do chmur, by choć przez chwilę wspólnie dotykać nieba. Podczas niezwykłej podniebnej podróży balonem, z lampką szampana w dłoni spędzicie najbardziej ekscytujące chwile. Trudno opisać jak wielkie emocje towarzyszą jednemu z najpiękniejszych lotniczych doświadczeń, podobnie jak brakuje słów, kiedy próbujemy wyrazić swoją miłość.

2. „Uwierz w ducha” - Dzień w SPA dla Dwojga w Hotelu Dziki Potok

Jeśli zastanawiacie się jak wygląda miłość, przypomnijcie sobie jedną z najbardziej romantycznych opowieści w historii kina. Scena, w której Demi Moore i Patrick Swayze lepią, a raczej usiłują ulepić naczynie z gliny, rozpala myśli do czerwoności, pokazując jak zmysłowa może być moc dotyku. Wyraź swoje uczucia ofiarując najbliższej osobie dzień pełen przyjemności. Odprężająca wizyta w łaźni parowej, odurzający zapach olejków eterycznych, cudowna moc zabiegów pielęgnacyjnych, które całkowicie rozluźnią Wasze ciała i pozostawią skórę zjawiskowo aksamitną w dotyku. Rozkoszujcie się nastrojem stworzonym wprost dla zakochanych. Pod dniu spędzonym w luksusowym SPA, będziecie mogli nadal cieszyć się swoją obecnością, wspólnie odkrywając uroki Karkonoszy.

3. „Pretty Woman” – Uczta zmysłów – opera i kolacja dla Dwojga

„Pretty Woman” i brawurowa rola Julii Roberts jako niezwykle naturalnej i nieco nieokrzesanej panny lekkich obyczajów, która swoim urokiem całkowicie zniewala przystojnego milionera. Vivian dzięki karcie kredytowej Edwarda dopiero uczy się jak odnaleźć się w świecie opływającym w luksusy. Mieszka w ekskluzywnym apartamencie, kupuje drogie ubrania prestiżowych marek, ale prawdziwą damą zaczyna być dopiero w chwili, gdy w przepięknej czerwonej sukni i błyszczącym naszyjniku roni łzy w operowej loży. To nieprawda, że świat opery czy teatru jest zarezerwowany wyłącznie dla znawców tematu. Spektakle teatralne i muzyczne potrafią wzruszyć każdego, wydobywając z nas najgłębiej skrywane emocje. Zabierz ukochaną osobę na uwodzicielski spektakl w operze połączony z wykwintną kolacją. Wizytę w eleganckiej restauracji połączyć możesz także ze spektaklem teatralnym zapewniając Wam prawdziwy wieczór wrażeń. To będzie noc, która na długo pozostanie w Waszych sercach.

4. „Dobry rok” - Zwiedzanie winnicy z kolacją dla Dwojga

Czy to możliwe, by kochający miejski zgiełk specjalista ds. obrotu akcjami znad Tamizy potrafił zachwycić się spokojnym życiem na wsi? Po śmierci ekscentrycznego wuja Max dziedziczy wspaniałą wille i winnicę w Prowansji. Pośród kwitnących krzewów winorośli odkrywa nową drogę życia, a przede wszystkim spotyka kobietę, z którą odtąd pragnie tą drogą podążać. Kolejny wspaniały rok Waszego wspólnego życia proponujemy rozpocząć od wizyty w jednym z najbardziej urokliwych miejsc Dolnego Śląska, które łączy w sobie historię polskiego winiarstwa z sielankowym klimatem polskiej wsi. Podczas zwiedzania jednej z największych polskich winnic odkryjecie tajemnice produkcji wina, a po spacerze po urokliwej piwnicy pełnej dojrzewającego trunku będziecie mieli okazję spróbować lokalnych wyrobów. Zwieńczeniem wycieczki będzie romantyczna kolacja oparta na wyśmienitej, regionalnej kuchni. Pary, którym to magiczne i pełne magii miejsce całkowicie skradnie serce, będą mogły zostać dłużej, spędzając wyjątkowy weekend w winnicy dla Dwojga. Jeśli nadal nie jesteście przekonani czy warto świętować Walentynki koniecznie zajrzyjcie tutaj  i poczytajcie nieco o ich historii. Szczęśliwie zakochanych zapraszamy natomiast na naszą stronę poświęconą wyjątkowym prezentom na Walentynki, gdzie znajdziecie mnóstwo inspiracji na najpiękniejsze prezenty walentynkowe dla dziewczyny lub chłopaka.

5. „Kate i Leopold” - Walentynkowy weekend w Zamku Książ

Miłość jak z bajki, która może wydarzyć się w prawdziwym życiu? Kate McKay to kobieta bardzo współczesna – zapracowana bizneswoman z twardym charakterem i ogromnymi sukcesami w życiu zawodowym. Na swojej drodze, tuż po sąsiedzku spotyka angielskiego arystokratę, który w wyniku kontrowersyjnej podróży w czasie przeniósł się do Ameryki wprost z XIX wieku. Film „Kate i Leopold” udowadnia, że miłość może nas spotkać nawet wtedy, gdy już zupełnie przestaliśmy w nią wierzyć. Walentynkowy romantyczny weekend tylko we Dwoje w Zamku Książ dowodzi, że aby spędzić wyjątkowe chwile w magicznej zamkowej scenerii nie trzeba mieć królewskiego pochodzenia. Historia Zamku Książ sięga XIII wieku. Kompleks wznoszący się na wysokości 395 m n.p.m. i zlokalizowany pośród niesamowitej przyrody Parku Krajobrazowego przez lata kusił europejskich władców, którzy przybywali do Książa, by poczuć niepowtarzalny klimat tego pięknego i wyjątkowego miejsca. Intymna atmosfera hotelu i niesamowite okoliczności przyrody sprzyjają romantycznym uniesieniom. Celebrujcie swoje uczucie spacerując wśród historycznych murów wypełnionych tajemnicami.

---

Sprawdź również:

Pomysły na oryginalną kolację dla Dwojga - blog>>

Idealny prezent dla pary? Pomożemy Ci go znaleźć - blog>>

Jakie są objawy zakochania? >>

Prezentowe "zrób-to-sam" >>

Prezenty dla par - propozycje>>

Romantyczny weekend we Wrocławiu dla Dwojga - prezent >>

Propozycje romantycznych kolacji dla Dwojga >>