Niespodzianki - podobno niektórzy ich nie lubią, ale zazwyczaj dlatego, że mają nieprzyjemne doświadczenia związane z takimi wydarzeniami. Choć niespodzianki mają wzbudzać pozytywne emocje, to niestety nie zawsze się udają. Powody mogą być różne, ale zazwyczaj skupiają się wokół trzech zagadnień:

 • Przygotowania: niedopracowane szczegóły mogą sprawić, że efekt będzie odwrotny od zamierzonego, dlatego planując niespodziankę, należy poświęcić jej czas i energię, tak aby wyeliminować ryzyko i przeszkody
 • Niedopasowanie: najczęściej wśród nowych par, które jeszcze nie zdążyły się dobrze poznać. Chcemy dobrze, wspinamy się na wyżyny naszej kreatywności… a nagle okazuje się, że zaplanowany przez nas romantyczny biwak staje się totalną klapą, bo dziewczyna panicznie boi się pająków.
 • Oczekiwania: zwłaszcza te wygórowane. Występują wtedy, kiedy tytułem wstępu oznajmiasz, że szykujesz niespodziankę. Zapowiedziana niespodzianka rozbudza wyobraźnię a w głowie pojawiają się obrazy rodem z filmów romantycznych. I wtedy wkraczasz Ty… z kompletem nowych garnków.

Najlepiej uczyć się na błędach, jednak zdecydowanie bezpieczniej jeśli są to cudze potknięcia aniżeli osobiste tragedie. Przedstawiamy trzy historie, które doskonale pokazują różnice w myśleniu o tym, czym jest prezent dla kobiety wśród przedstawicieli obu płci. Uwaga, wszystkie opisane historie wydarzyły się naprawdę. Związki przetrwały, mimo wszystko radzimy wziąć sobie wskazówki do serca, by przygotować niespodziankę, dzięki której Wasza kobieta poczuje się naprawdę wyjątkowa i ogromnie szczęśliwa!

Historia 1 – Intymny prezent, czyli jak zaskoczyć dziewczynę i nie zaliczyć faux pas?

Paulina to zdeklarowana fanka podróży z plecakiem i kompletna ignorantka w kwestii nowoczesnych technologii. Jej partner – Krzysztof miłośnik gadżetów, spośród których tylko nieliczne Paulina jest w stanie poprawnie nazwać. Połączyło ich silne uczucie i brak jakiejkolwiek kompatybilności w kwestii prezentowych upodobań. Przez kilka lat związku Paulina zdążyła otrzymać od ukochanego smartbanda, smartwatcha oraz słuchawki bluetooth. Gdy już straciła nadzieję że „sam się domyśli”, przed kolejną edycją prezentów gwiazdkowych postanowiła porozmawiać. Wytłumaczyła Krzyśkowi, że docenia otrzymywane upominki, ale nie do końca potrafi z nich korzystać i osobiście wolałaby dostać coś bardziej osobistego. Prezent, który będzie bardziej dopasowany do niej, jej charakteru, potrzeb, osobowości… W wigilijny wieczór, pod choinką znalazła przepięknie opakowaną elektryczną szczoteczkę do zębów.

#Wniosek: Jak sprawić kobiecie przyjemność? Obserwuj, słuchaj i wyjdź poza schemat!

Dlaczego to nie był dobry wybór? Mówi się, że mężczyznom wręcza się przedmioty, a kobietom emocje. I nie da się ukryć, że jest w tym mnóstwo prawdy. Panie najbardziej cieszą się, kiedy czują, że upominek został wybrany z myślą o nich. Jeśli Twoja dziewczyna uwielbia gotować, na pewno mnóstwo radości sprawi jej voucher na warsztaty kulinarne. Skoro w poprzednim miesiącu zostawała w pracy po godzinach, z pewnością ucieszy się z prezentu w postaci zmysłowego masażu czy odprężającego pakietu zabiegów relaksacyjnych. A jeśli ostatnio mieliście dla siebie mało czasu, najlepiej gdy po prostu spakujesz Wasze bagaże i zabierzesz ją na wspólny weekend-niespodziankę do krainy błogiego relaksu, popularnie zwanej też weekendem w SPA.

Zapamiętaj:

 • Pozytywne emocje: to one sprawią, że niespodzianka jest udana.
 • Dopasowanie: zarówno do zainteresowań, charakteru, jak i aktualnej sytuacji.
 • Ona to nie Ty: ludzie mają tendencję to dawania prezentów takich, jakie sami chcieliby dostać. Spróbuj zmienić tok myślenia.

Historia nr 2 – Niespodzianka, której nie było. Jak sparwić kobiecie przyjemność  bez ryzyka?

Wykazanie się znajomością własnej kobiety oraz zrozumienie jej potrzeb to podstawa udanej niespodzianki. Jej kolejnym składnikiem jest tzw. efekt wow. Poznajcie historię Beaty i Marka. On – pragmatyk, ona – marzycielka. Kiedy Marek chce sprawić Beacie przyjemność, pyta na co ma ochotę, a wtedy ona prosi, żeby ją zaskoczył. I tym sposobem Marek nadal tkwi w kropce. Pewnego razu powiedział jednak długo wyczekiwane słowa: „Kochanie tym razem postanowiłem, że naprawdę zrobię Ci niespodziankę, w naszą rocznicę jedziemy na weekend do Wrocławia”. Beata cała w skowronkach obdzwoniła koleżanki mówiąc, że wszystko jest możliwe, i nawet ktoś taki jak Marek może się zmienić. W piątkowy wieczór spacerowali po starówce i pięknie oświetlonym bulwarze nad Odrą. Sobotę poświęcili na zwiedzanie zabytków. W niedzielę Marek zaproponował, że mogą wpaść na obiad do jego dawnych znajomych. Irytacja Beaty wzbierała z godziny na godzinę, ale dzielnie powstrzymywała ją nie chcąc sprawić Markowi przykrości. Dotrwała do pierwszego zjazdu na autostradzie w drodze powrotnej i tam zrobiła Markowi karczemną awanturę.

#Wniosek: Uwzględnij „gwóźdź programu”, czyli efekt który dopełni całości.

Co poszło nie tak? Słysząc słowo „niespodzianka” Beata oczekiwała, że coś ją zaskoczy. Kiedy więc Marek zdradził się z pomysłem weekendu we Wrocławiu uznała, że sam wyjazd to dopiero preludium do czegoś wyjątkowego, co niestety nigdy nie nastąpiło. Stopniowanie napięcia ma to do siebie, że oczekujemy kulminacyjnego momentu, kiedy emocje sięgną zenitu. Gdy go brak cała niespodzianka okazuje się klapą. Pomysłów na to jak zaskoczyć kobietę jest całe mnóstwo. Możesz zastanowić się o czym marzy i zabrać ją w wyjątkowy lot widokowy nad Zatoką Gdańską lub spektakularny lot nad Tatrami,  bogaty w niesamowite emocje i widoki lot paralotnią czy też absolutnie ekscytująca podróż podczas lotu szybowcem. Fanka motoryzacji z pewnością odnajdzie się za kierownicą luksusowego sportowego samochodu, a miłośniczka mocnych wrażeń chętnie skoczy ze spadochronem.

Zapamiętaj:

 • Im mniej kobieta wie na temat niespodzianki, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że się zawiedzie.
 • Efekt WOW: szykując niespodziankę nie zapomnij, aby uwzględnić szczegół, który podkręci atmosferę. Zorganizuje coś romantycznego dla Niej.
 • Empatia: jeśli dobrze się znacie, nie będzie dla Ciebie problemem, aby odgadnąć, jakie oczekiwania może mieć Twoja partnerka w związku z niespodzianką.

Historia nr 3 - Romantyczna niespodzianka dla kobiety, z opłakanym skutkiem

Katarzyna i Marek świętują rozmaite okazje w eleganckich restauracjach. Tym razem nastąpiły jednak małe komplikacje. Zastanawiając się, gdzie zabrać dziewczynę na urodziny Marek znalazł nowe klimatyczne miejsce, w którym długoterminowe rezerwacje musiały zostać potwierdzone z wyprzedzeniem. Marek o tym zapomniał i w dniu urodzin przekonał się, że nie ma stolika. Postanowił zatem samodzielnie coś ugotować. Jeszcze z czasów studenckich miał w pamięci sprawdzony przepis na kurczaka, którego od dawna nie testował. Nic wyszukanego, ale dobrze wygląda i całkiem nieźle smakuje. Postanowił też stanąć na wysokości zadania i własnoręcznie upiec tort. Tu sytuacja była znacznie trudniejsza, bo tego akurat nigdy nie robił. Wszystko szło jak po maśle do momentu aż Marek doczytał, aby delikatnie nasączyć biszkopt alkoholem. Jak przeczytał, tak zrobił. Kiedy na chwilę przed powrotem Kasi otworzył lodówkę zobaczył, że zawartość torta sięga trzeciej półki poniżej, a w dodatku cała lodówka śmierdzi alkoholem. Na widok tak przygotowanego ciasta Kasia się popłakała… ze śmiechu i rzuciła Markowi na szyję mówiąc, że to najlepsza niespodzianka jaką mógł jej zrobić. Marek mocno się zdziwił, ale nie protestował.

#Wniosek: Niespodzianki dla ukochanej nie muszą być perfekcyjne! Liczy się gest.

Czy kobiety są nielogiczne? Otóż nie, one po prostu myślą trochę inaczej. Zachowanie Marka spotkało się z tak ciepłym przyjęciem, bo odważył się przełamać rutynę. Co więcej zrobił dla Kasi coś, czego normalnie nikt by się po nim nie spodziewał. Czyż można wyobrazić sobie bardziej romantyczny dowód miłości? Jeśli zawsze spędzacie romantyczne wieczory w domu, zabierz swoją partnerkę na elegancką kolację w stylowej restauracji. Bywanie w znanych lokalach to Wasza codzienność? Może tym razem skosztujecie wyśmienitych potraw płynąc kameralnym jachtem? Im bardziej odejdziesz od schematu, tym większy uzyskasz efekt zaskoczenia. Pokaż partnerce, że ten dzień jest tylko dla niej i jesteś gotów do największych poświęceń, żeby sprawić jej przyjemność. Nie cierpisz, kiedy robi Ci zdjęcia – wybierzcie się na wspólny kurs fotograficzny, omijasz teatr szerokim łukiem – zaproś ją na najnowszą premierę.

Zapamiętaj:

 • Spontaniczna niespodzianka wcale nie musi być gorsza, od tej sumiennie zaplanowanej.
 • Nie poddawaj się, nawet jeśli napotykasz przeszkody - Twoja partnerka doceni nie tylko efekt końcowy, ale także starania.
 • Wyjdź poza schemat, nawet jeśli wymaga to od Ciebie więcej energii. Naprawdę warto!

---

Podobne tematy: