Wybierając prezent, w naturalny sposób kierujemy się własnymi preferencjami: coś nam się podoba lub nie. Jednak aby sprawić tacie mnóstwo radości, powinniśmy skupić się na jego zainteresowaniach i szczególnych cechach charakteru. Dlatego zamiast zastanawiać się, co oryginalnego kupić na Dzień Ojca lub jaki jest najlepszy prezent dla taty z okazji urodzin, znajdź idealny prezent dla Twojego taty dopasowany do jego osobowości.

---

Prezent dla taty ekstremalnego

Lubi nowe wyzwania i mocne wrażenia

Prezenty dla taty lubiącego mocne wrażenia - kolaż zdjęć

Tata ekstremalny nie przepada za wygodnymi rozwiązaniami. Kiedy nocujecie w trzygwiazdkowym hotelu, on jest z wami tylko myślami. Dokładnie wiesz, że gdyby miał taką możliwość, najchętniej wziąłby namiot, latarkę, karimatę i udał się z nimi do lasu. Tata ekstremalny lubi, kiedy dużo się dzieje. Zawsze znajdzie sposób, żeby zrobić coś bardziej, mocniej, intensywniej. Swoimi osiągnięciami chętnie się chwali, chyba że mówimy akurat o zdjęciach z fotoradaru.

Błoto, kurz, adrenalina – fantastyczną przygodę ekstremalnemu tacie zapewni podarunek w postaci jazdy off-road, czyli szaleńcza wyprawa samochodem terenowym po bezdrożach pełnych zakrętów, wąwozów i stromych wzniesień.

Jeśli jednak Twój tato z błyskiem w oku spogląda raczej w kierunku sportowych modeli, możesz zafundować mu przejazd wyścigowym samochodem na torze. Za kierownicą Porsche, Lamborghini lub Subaru poczuje się niczym prawdziwy kierowca rajdowy. Ogromną zaletą obu prezentów jest fakt, że można zabrać ze sobą publiczność, a fascynujące przeżycia uwiecznić na filmie. Ekstremalny tata poczuje się wyróżniony i doceniony, widząc kibicującą mu rodzinę, a niezapomniane wrażenia wrócą do niego za każdym razem, gdy nagraniem będzie mógł pochwalić się w gronie przyjaciół.

Na co zwrócić uwagę, szykując motoryzacyjny prezent-niespodziankę dla taty? O ile off-road w większości lokalizacji realizowany jest także w tygodniu, o tyle jazdy samochodem sportowym odbywają się głównie w weekendy, a na niektórych torach prowadzone są tylko raz lub dwa razy w miesiącu. Na szczęście harmonogram jazd zwykle znany jest już z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

---

Prezent dla praktycznego taty

Logiczny z natury i dobrze zorganizowany

Prezenty dla praktycznego taty - kolaż zdjęćDla niego wszystko ma ciąg przyczynowo-skutkowy. Dlatego zawsze wie, kiedy jesteście z mamą rozdrażnione, ale nigdy nie rozumie dlaczego. Nosi okulary, a nawet jeśli nie, to z pewnością dobrze by w nich wyglądał. To on pilnował, żeby lekcje były zawsze odrobione, uczył rozwiązywania matematyki, straszył fizyką, za wszelką cenę próbował Cię zaciekawić szachami.

Prezent dla taty logicznego powinien odnosić się do jego pasji i być praktyczny. Być może Twój tata zawsze marzył o nauce gry na instrumencie?

Miłośnikowi złocistego trunku ogromna frajdę z pewnością sprawi piwny kurs degustacyjny, podczas którego nie tylko spróbuje różnych rodzajów piwa, ale także pozyska sporą dawkę użytecznej, kiperskiej wiedzy. Dla taty lubiącego odkrywać kuchnie świata doskonałą niespodzianką będzie kurs kulinarny.

Logicznemu tacie możesz zrobić także na przekór, wymyślając podarunek, który całkowicie zmieni jego tok myślenia. Lot paralotnią, motoparalotnią lub szybowcem - to może być dawka emocji, której nigdy wcześniej nie doświadczył. Dzięki Tobie w jego racjonalny świat wkradnie się odrobina szaleństwa, której przez długi czas nie zapomni.

---

A co dla taty-biznesmena?

Jednostka wielozadaniowa pozostająca w ciągłym biegu

Prezenty dla taty biznesmenaJego znak rozpoznawczy to garnitur i skórzana aktówka. Tata biznesmen buduje dobre relacje z sąsiadami, współpracuje z przyjaciółmi na korzystnych warunkach, a z Tobą i mamą tworzy zgrany team. Kiedy ugotuje obiad, to odnosi sukces, a jeśli zepsuł wam się kran–macie w domu krach. Tata biznesmen potrafi robić wiele rzeczy jednocześnie: je obiad odpisując na maile, jeździ autem prowadząc negocjacje, chodzi na eleganckie kolacje, podczas których kontynuuje interesy. Jedyna rzecz, na jaką tata biznesmen nigdy nie znajduje czasu, to… odpoczynek.

Idealny prezent dla taty biznesmena to wolny weekend. W zależności od ojcowskiego temperamentu proponujemy beztroskie zwiedzanie winnicy, relaksujący weekend SPA lub dwa dni pełne adrenaliny podczas weekendu motoryzacyjnego. Wspólny wyjazd będzie świetną okazją, żeby oderwać się od codzienności, ale także podreperować rodzinne więzi.

W trakcie jednego popołudnia czasem trudno poruszyć ważne tematy, podczas dwudniowego pobytu z pewnością znajdziecie czas zarówno na zabawę, jak i szczerą rozmowę. Zaletą tego typu prezentu jest także fakt, że przy zakupie nie musisz od razu dokonywać rezerwacji. Twój tata będzie miał rok na jego wykorzystanie, dzięki czemu masz pewność, że uda mu się z niego skorzystać.

Jeśli jednak mamy do czynienia z ekstremalnym przypadkiem taty biznesmena i żaden dwudniowy wyjazd nie wchodzi w grę, proponujemy zaaplikować mu maksymalnie skondensowaną dawkę relaksu w postaci luksusowego pakietu SPA. Kilkugodzinny zestaw odprężających masaży i zabiegów kosmetycznych pozwoli mu całkowicie się odprężyć. Po takiej dawce wrażeń wróci do domu uśmiechnięty, z zadbanym ciałem i wypoczętym umysłem.

---

Pomysły dla kulturalnego taty

Spokojny miłośnik dobrej literatury i muzyki

Prezenty dla taty zainteresowanego kulturą- kolaż zdjęćKulturalny tata lubi rozmawiać, a raczej rozprawiać o sztuce. Rano wstaje niewyspany, bo wieczorem do późna przesiaduje z książką i lampką wytrawnego wina. W dzieciństwie raz za razem puszczał Ci kolekcje płyt, skrupulatnie udowadniając wyższość swojego pokolenia nad szarpidrutami, których czasem słyszy zza ścian Twojego pokoju. Kiedy do niego dzwonisz i nie odbiera, wiesz, że najpewniej ogląda film.

Dla taty kulturalnego proponujemy prezent, który będzie mógł nagrodzić oklaskami. W tej roli idealnie sprawdzi się wieczór spędzony w teatrze lub operze. Szykując wspólne wyjście, możesz kierować się terminem, sprawdzając jaki spektakl lub opera odbędzie się np. w dniu urodzin taty lub podczas Dnia Ojca. Datę można ustalić także w oparciu o ulubionego reżysera czy kompozytora, weryfikując w pierwszej kolejności terminy wystawiania jego dzieł. Taki wieczór z pewnością sprawi kulturalnemu tacie mnóstwo radości, tym bardziej, że swoimi wrażeniami będzie mógł podzielić się właśnie z Tobą.

Warto razem z biletem do teatru lub opery zaprosić tatę również na elegancką kolację, gdzie będziecie mogli wymienić się opiniami, skosztować wybornego jedzenia i cieszyć się z przyjemności bycia razem. Prezent dla taty kulturalnego może trwać także dłużej, zmieniając się z jednego wieczoru w weekend wrażeń z wizytą w filharmonii lub operze.

A jaki jest twój tata? Jeśli nadal zastanawiasz się co na prezent dla taty wybrać zajrzyj tutaj.

---

Podobne tematy: