Subaru Impreza – samochód stworzony z myślą o rajdowych szaleństwach

Subaru Impreza to klasyka japońskiej motoryzacji i legenda prestiżowych rajdów WRC - World Rally Championship. Niebieski model z charakterystycznymi żółtymi elementami niejednokrotnie pozostawiał w tyle konkurencję i brylował przynosząc stajni Subaru tytuły w klasyfikacji konstruktorów.

Rajdowe Subaru na torze wyścigowymPotrzeba rywalizacji i ryzyka jest wpisana w męską naturę, dlatego o Subaru marzy każdy miłośnik motoryzacji z instynktem kierowcy rajdowego, którego sam zapach benzyny potrafi przyprawić o przyspieszone bicie serca. Nazwa Subaru Impreza pochodzi od włoskiego wyrażenia „impresa” - osiągnięcie. Trudno uznać, że to przypadek, tym bardziej, że to właśnie na pokładzie japońskiego Subaru spektakularne sukcesy wywalczył sam Colin McRae, jeden z najbardziej znanych kierowców rajdowych w historii . W 1991 i w 1992 roku Colin został mistrzem Wielkiej Brytanii, a w 1995 roku otrzymał tytuł mistrza świata, przyznano mu także Order Brytyjskiego Imperium.

W tym samym modelu w wyścigach mistrzostw świata startował także nasz rodzimy mistrz kierownicy - Krzysztof Hołowczyc. Subaru Impreza zaczął być produkowany w 1992 r. a na rynek europejski trafił 2 lata później. Serce japońskiej bestii bije pod maską – silnik typu boxer i unikalna konstrukcja zapewniają doskonałą zwrotność podczas zakrętów, zniewalające przyspieszenie i maksymalizują przyjemność z jazdy.

---

Nie trzeba być kierowcą rajdowym ani milionerem, by stanąć oko w oko z legendą. Jazda sportowym samochodem po torze to ekscytująca przygoda, która obudzi w każdym mężczyźnie dziecięcą fascynację i przysporzy wrażeń godnych najbardziej wyjątkowych okazji. Spraw mu niesamowitą frajdę i podaruj wspomnienia, które pozostaną na zawsze. Zastanów się który samochód pasuje do Niego najbardziej i wybierz jedno z najwspanialszych przeżyć za kierownicą sportowych samochodów lub za kierownica rajdowych legend.

Pozostających w sferze marzeń zachęcamy także do przejrzenia 20 najdroższych aut świata w 2017 r. Jedna z opisywanych marek znajduje się na szczycie tej listy.

---

Podobne tematy: