Noc Kupały. Jest to słowiańskie święto pogańskie ku czci ognia, wody, słońca i księżyca. W przeszłości związane z nim były różne obrzędy i zwyczaje, obecnie nie są one już prawie w ogóle kultywowane. Noc Kupały znana jest również jako święto miłości - słowiański odpowiednik zachodnich Walentynek. Dla niektórych par to właśnie jest prawdziwe święto zakochanych. To właśnie tę pierwszą, letnią noc spędzają wspólnie powracając do starodawnych tradycji obcowania z naturą. Sobótka (bo tak również zwana jest Noc Kupały) jest więc doskonałą okazją aby zaplanować niezapomniane chwile pełne przeżyć z ukochaną lub ukochanym.

Weekend w winnicy

Przeżycie dla Dwojga pełne wyjątkowych smaków i niesamowitej atmosfery. Noc Kupały w takim miejscu z pewnością na długo pozostanie w pamięci zakochanych. Celebrujcie pogańskie święto miłości wśród winorośli! Skosztujcie lokalnego wina i odkryjcie sekrety jego smaku i aromatu. Do tego pyszna, romantyczna kolacja składająca się z trzech dań - na pewno zaspokoi Wasz apetyt. Nastrojowa okolica winnicy pozwoli Wam odetchnąć letnim powietrzem.

Więcej informacji tutaj: Weekend w winnicy dla Dwojga

weekend w winnicy w prezencie

Lot balonem

Znacie to uczucie, kiedy Wasze stopy odrywają się od ziemi a ciało zostaje subtelnie uniesione w powietrze? Niektórzy nazywają ten stan zakochaniem - bo w końcu miłość uskrzydla! Aby unieść się nieco wyżej i wznieść się realnie ponad horyzont koniecznie spróbujcie lotu balonem. To wspaniała atrakcja dla Dwojga. Dzięki niej poczujecie niczym nieograniczony stan swobody. Nad Wami niebo, pod Wami wspaniałe krajobrazy brzegu morza, szczytów górskich, okolic miast... Kto wie? Może wiatr poniesie Was na koniec świata? Pewne jest jedno: Nie będziecie chcieli wracać do rzeczywistości.

Przeczytaj więcej o lotach balonem dla Pary: Bliżej nieba - weekend z wyprawą balonem

lot balonem dla pary w prezencie

Rejs po Mazurach

"Mazury - cud natury" głosi slogan jednego z najpiękniejszych zakątków Polski. Czy jest więc bardziej odpowiednie miejsce do obchodów Nocy Kupały? Poczujcie magię Wielkich Jezior Mazurskich i ich żeglarski klimat. Wybierzcie się w rejs i poznajcie fantastyczny świat z pokładu jachtu. Poczujecie jedność z naturą pod pełnymi żaglami. Relaks z ukochaną osobą, letnie promienie słońca i wiatr pędzący przez świat - moc wrażeń gwarantowana.

Planujesz się wybrać na żagle? Sprawdź: Mazurski relaks - dzień pod żaglami dla 2 osób

rejs dla dwojga na mazurach