Loty na paralotniach i motoparalotniach to okazja do spojrzenia z góry na najpiękniejsze zakątki Polski

Loty paralotnią i motolotnią

Loty paralotnią, motolotnią lub motoparalotnią to spełnienie marzeń o swobodnym unoszeniu się w przestworzach. Wyjątkowe wyzwanie, duże emocje, oraz okazja do odkrycia piękna okolicznej przyrody z niezwykłej...

Loty paralotnią, motolotnią lub motoparalotnią to spełnienie marzeń o swobodnym unoszeniu się w przestworzach. Wyjątkowe wyzwanie, duże emocje, oraz okazja do odkrycia piękna okolicznej przyrody z niezwykłej perspektywy. To niezwykła propozycja dla osób, które chcą poczuć prawdziwą wolność i moc wrażeń podczas podniebnej przygody. Lot to również doskonały pomysł na prezent dla mężczyzny doceniającego ekstremalne emocje - dla męża, przyjaciela lub kolegi z pracy. Lot motolotnią lub paralotnią to wyjątkowe przeżycie zastrzyk pozytywnej energii oraz niesamowite wspomnienia.

Paralotnia i motoparalotnia - różnice

Lot paralotnią przypomina nieco skakanie ze spadochronem. Lecący siedzi na uprzęży, przypominającej kształtem plecak i steruje za pomocą linek miękkim skrzydłem. Paralotnią najlepiej startuje się w górach – wykorzystując różnicę wysokości, ale lot na płaskim terenie też jest możliwy. Wtedy do paralotni musi być przyczepiony mały silnik – zmieniający paralotnię w motoparalotnię lub korzysta się z wyciągarki.

 

Prędkość lotu uzależniona jest od siły i kierunku wiatru. Przeważnie prędkość wynosi ok. 40 km/h, wysokość na jaką wzbija się motoparalotnia to zwykle około 200 metrów. Motolotnia z kolei składa się ze sztywnego, trójkątnego skrzydła, które jest przyczepione do wózka mieszczącego jedną lub dwie osoby. Lot motolotnią jest dużo bardziej komfortowy od lotu paralotnią czy motoparalotnią oraz dużo szybszy – motolotnię można rozpędzić nawet do 120 – 130 km/h.

Lot paralotnią w tandemie z instruktorem

Niezależnie od rodzaju lotu, towarzystwo doświadczonego instruktora i profesjonalny sprzęt gwarantują bezpieczeństwo, a niezwykłość przeżycia zapewni niezapomniane wrażenia. Lot tandemowy na paralotni to idealny prezent dla każdego amatora mocnych wrażeń. Loty motoparalotnią to równie wspaniałe widoki połączone z komfortem lotu w wyjątkowej maszynie. Wybierasz lot motolotnią czy paralotnią? A może porównasz oba podniebne doświadczenia? Podaruj sobie lub bliskiej osobie oderwanie od codzienności i podniebną podróż pod chmurami. Spełnij marzenia o lataniu. Podaruj prezent, który będzie miłym wspomnieniem na długie lata.

Lokalizacje przeżyć: lot na paralotni - Wrocław, Trójmiasto, Leszno; lot motoparalotnią - Kraków, Łódź, Warszawa, Poznań; lot motolotnią - Poznań, Kraków

5 wynik(ów)

Polecane Cena Cena

5 wynik(ów)

Polecane Cena Cena