Podaruj najwspanialsze wspomnienia bliskim... lub sobie, stawiając na chwile przyjemności z głową w chmurach. Przekraczamy granice wyobraźni, by to co niemożliwe stało się rzeczywistością. Spełniamy najskrytsze dziecięce marzenia o podziwianiu świata i bardzo dorosłe pragnienie absolutnej wolności.

Latamy we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu, Nowym Targu, Częstochowie, Łodzi i wielu innych lokalizacjach. Podczas urlopu, a także na wszystkie wyjątkowe okazje takie jak zaręczyny czy rocznica ślubu zapraszamy w malownicze rejony Tatr oraz fascynujące loty nad Zatoką Gdańską.

Kochani, powracamy z sezonem przeżyć lotniczych, pełnych niesamowitych, powietrznych atrakcji. Przekraczamy granice wyobraźni, by to co niemożliwe stało się rzeczywistością. Spełniamy najskrytsze dziecięce marzenia o podziwianiu świata i bardzo dorosłe pragnienie absolutnej wolności. Podaruj najpiękniejsze wspomnienia bliskim... lub sobie.

Skok ze spadochronem – prezent pełen wrażeń, które długo nie pozwalają o sobie zapomnieć

Wiele osób, które chciałoby przeżyć skok ze spadochronem zastanawia się jakie to uczucie. Przypomnijmy sobie ostatnią podróż autostradą i adrenalinę, która pojawia się, gdy wskazówka na liczniku zaczyna oscylować w granicach 200 km/h. A teraz wyobraźmy sobie, że z taką samą prędkością poruszamy się pozbawieni jakiejkolwiek osłony w postaci karoserii samochodu, a podróż odbywa się pionowo w dół pośród chmur.

Dwoje skoczków spadochronowych w tendemie podczas swobodnego opadaniaSkok ze spadochronem to niezwykle intensywne przeżycie, a to dlatego, że wymaga pokonania własnych lęków i zrobienia czegoś wbrew rozsądkowi. No bo kto przy zdrowych zmysłach wyskakuje z wysokości 4000 m? Każdy, kto wie, że tylko wychodząc poza swoją strefę komfortu można posmakować prawdziwych emocji.

Zastanawiacie się ile trwa skok ze spadochronem? Faza swobodnego spadania zajmuje około 40-50 sekund. Tak, to ten czas, kiedy mimo obecności profesjonalnego instruktora wiele osób wciąż jeszcze nie potrafi się do końca cieszyć się z lotu, nerwowo zadając sobie pytanie: czy ten spadochron, aby na pewno się otworzy?

Kolejne 5-7 minut to spokojne szybowanie pod otwartą czaszą spadochronu, kiedy wreszcie możemy z ulgą odetchnąć i podziwiać niesamowite widoki dookoła. Niewątpliwą zaletą skoku ze spadochronem jest możliwość zarejestrowania filmu, dzięki któremu nieprawdopodobnymi emocjami łatwiej podzielić się z najbliższymi. Można także wielokrotnie powracać do nich w domowym zaciszu, za każdym razem przeżywając skok na nowo.

Pilotowanie samolotu – prezent dla miłośnika lotnictwa

Są osoby dla których lotnictwo i samoloty stanowiły obiekt fascynacji i inspiracji już od najmłodszych lat. Czas spełnić zaczerpnięte z dzieciństwa marzenie o zostaniu pilotem.

Samolot przygotowyjący się do staru na płycie lotniskaLekcja pilotażu pozwala zapoznać się z tajnikami podstawowych manewrów: startu i lądowania, kontroli wskaźników w samolocie, monitorowania pracy silnika, zasad sterowania podczas kołowania. Ale szkolenie teoretyczne to dopiero początek. Prawdziwą atrakcję stanowi lot zapoznawczy, podczas którego kursant pod okiem doświadczonego instruktora ma okazję wykonać samodzielnie manewry oraz pilotować maszynę.

Pierwszym krokiem do zostania prawdziwym pilotem lub po prostu pełną adrenaliny przygodą w przestworzach może być także lot szybowcem. To specyficzny statek powietrzny, unoszący się w powietrzu bez wykorzystania pracy silnika.

Start szybowca odbywa się za pomocą specjalnej wyciągarki, która wynosi go na odpowiednią wysokość i pozwala dryfować w powietrzu przez około10 minut. Innym rodzajem startu jest lot za samolotem, który unosi szybowiec znacznie wyżej i odłącza go w najbardziej sprzyjających warunkach. Taki lot może trwać nawet dwa razy dłużej!

Co jest lepsze? Paralotnia, motolotnia, a może motoparalotnia?

Dwóch paralotniarzy w locie na tle zielonkawego niebaOsoby, które w powietrzu szukają przede wszystkim wolności i niecodziennych wrażeń z pewnością chciałyby spróbować lotu, który do złudzenia przypomina swobodne unoszenie się w powietrzu siłą własnych skrzydeł. Taką możliwość dają zarówno paralotnia, motolotnia oraz motoparalotnia. A jakie są pomiędzy nimi różnice?

Paralotnia to rodzaj szybowca, którego skrzydła mają miękką strukturę. Paralotnia najczęściej startuje z wzniesienia (lub jest rozpędzana za pomoca wyciągarki), skąd prowadzona siłą prądów powietrznych unosi się od 7 do 10 minut. Na czas trwania lotu duży wpływ mają warunki atmosferyczne. Dzięki minimalnemu zastosowaniu sprzętu, lot paralotnią sprawia wrażenie zupełnie naturalnego unoszenia się między chmurami i mimo że nie trwa najdłużej, gwarantuje wspomnienia, o których pamięta się latami.

Motoparalotnia to w najprostszym rozumieniu paralotnia wzbogacona dodatkowym napędem. Takie rozwiązanie umożliwia start z płaskiego terenu i co najważniejsze wydłuża lot do około 15 minut. Dla niektórych osób dyskomfortem może okazać się dość głośny dźwięk pracującego silnika. Lot motoparalotnią pozwala zatem cieszyć się widokami dłużej, jednak w mniej refleksyjny sposób jak na paralotni.

Lot motolotnią wysoko w powietrzy na tle niebaMotolotnia od dwóch powyższych maszyn latających różni się przede wszystkim płatem nośnym, który w tym przypadku pozostaje sztywny. Jest też bardziej masywna od motoparalotni, dzięki czemu może być wyposażona w silnik o jeszcze większej mocy.

W związku z odmienną konstrukcją urządzenia różni sposób sterowania. Paralotnią kieruje się za pomocą balansu ciała. Motolotnia i motoparalotnia zwykle wyposażone są w specjalny wózek, dzięki któremu lot z pewnością będzie bardziej wygodny dla osób starszych czy o mniejszej sprawności fizycznej.

Paralotnia, motolotnia czy motoparalotnia – zastanów się, które urządzenie najbardziej przemawia do Twojej wyobraźni? Niezależnie, jaki rodzaj lotu wybierzesz, niesamowite emocje gwarantowane!

Loty widokowe – oryginalny sposób na zaręczyny, romantyczną rocznicę czy szalone urodziny

Widokowy lot balonem rozpoczyna się o świcie między 5:00 a 6:00 rano lub o zmierzchu po godz. 18:00. To jedyna w swoim rodzaju podróż po nieboskłonie, podczas której leniwie dryfując pomiędzy chmurami w atmosferze całkowitej ciszy i relaksu możecie podziwiać nieprawdopodobne widoki.

Kolorowy balon w locie na tle błękitnego nieba i ponad łąką wrzosówWyprawa balonem to niesamowite przeżycie, które obejmuje również szereg atrakcji przed lotem i po wylądowaniu. Przygoda rozpoczyna się już od podróży na miejsce startu, najczęściej oddalone od wszelkich zabudowań. Następnie wspólnie z pilotem przygotowujecie balon do lotu, z minuty na minutę czując coraz większy przypływ adrenaliny. Zabawa nie kończy się również wraz z lądowaniem. Po około 60-minutowym locie czeka na Was jeszcze lampka szampana, która podkreśla wyjątkowość tej chwili oraz wspólne pasowanie na astronautę. Całe przeżycie to aż 3 godziny nieprawdopodobnych wrażeń i emocji.

Świat z lotu ptaka można zwiedzać również w nieco bardziej tradycyjny sposób, a mianowicie na pokładzie samolotu. Loty widokowe samolotem to doskonały sposób, żeby celebrować wspólne jubileusze, rocznice czy świętować okrągłe urodziny. To również wyjątkowa okazja, aby powiedzieć sobie magiczne „Tak”. Lot widokowy wprawia w zachwyt i budzi niesamowite, niezapomniane emocje.

Co więcej podróż samolotem lub balonem umożliwia zorganizowanie dodatkowych atrakcji takich jak ukrycie niespodzianki na pokładzie, podarowanie bukietu kwiatów podczas lotu czy uczczenie wujątkowej okazji lampką szampana tuż po wylądowaniu. To wszystko sprawia, że zarówno wyprawa balonem jak i lot widokowy samolotem to jedne z najpiękniejszych, oryginalnych a zarazem sprawdzonych, pomysłów na zaręczyny.

A wszystkich zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą prezentów lotniczych  i spędzenia tegorocznej wiosny z głową w chmurach.

Prezenty lotnicze - lot paralotnią, skok ze spadochronem, lot szybowcem 

---

 

Podobne tematy: